Jak na přirozené opálení na svatbu?

Snad všichni se shodneme na tom, že nevěstě to bude ještě více slušet tehdy, když nebude příliš bledá, ale její pleť bude mít spíše lehce opálený nádech. Taková pokožka totiž vypadá celkově svěžeji a zdravěji. Jenomže ne pro všechny je snadné toho dosáhnout. Někdo má pleť od přírody velmi světlou a nedokáže se opálit. Poměrně časté jsou také alergické reakce, kvůli kterým nelze navštěvovat solária ani déle pobývat na sluníčku.

Opálení na svatbu

Opálení na svatbu

Vyzkoušejte samoopalovací krém

Každá nevěsta chce být na své vlastní svatbě co nejkrásnější. Proto obvykle věnuje značné úsilí výběru svatebních šatů, slavnostního účesu i různých doplňků. V neposlední řadě ji čeká také líčení, které má její půvab ještě více zvýraznit. A právě samoopalovací krémy a další přípravky dokáží při správném použití ještě více podtrhnout její krásu. Poté navíc stačí na obličej nanést pouze tenčí vrstvu make-upu, takže pleť bude působit více přirozeně.

Se samoopalovacími přípravky je třeba naučit se zacházet. V opačném případě byste mohla napáchat více škody než užitku. A to by mohla být pro nevěstu před svatebním dnem doslova katastrofa.

Jaké možnosti vlastně existují?

Nejpřirozenější opálení je pochopitelně to od sluníčka. To bývá ale především v zimě problém a ne každý může nebo má možnost navštěvovat solárium, které dokáže účinek slunečních paprsků do jisté míry nahradit.

Naštěstí existují ještě další způsoby, jak získat opálený odstín pleti, a jednou z nich je právě použití samoopalovacích přípravků. Ty jsou k dostání v několika různých formách, k těm vůbec nejběžnějším patří krémy, mléka, gely a spreje. Opálení začne být většinou patrné již v prvních hodinách po aplikaci.

Aby byl efekt co nejlepší, je třeba dodržet několik základních pravidel:

  • Nepodceňujte přípravu
  • Princip samoopalovacích přípravků velmi zjednodušeně spočívá v tom, že obsahují aktivní látky, které při kontaktu s pokožkou způsobí její postupné zhnědnutí. Toto zhnědnutí se nevymývá při kontaktu s vodou, ale „odpadává“ spolu s odumřelými kožními buňkami. Proto je více než vhodné dopřát pokožce dostatečnou hydrataci a před samotnou aplikací provést také peeling. Tím se nejenom prodlouží životnost vzniklého opálení, ale zároveň zlepší jeho vzhled. Na suché pokožce by jinak mohl přípravek vytvářet nepříliš estetické barevné mapy.

    Pokud zkoušíte samoopalovací přípravek vůbec poprvé, nezapomeňte také zjistit, zda na něj nemáte alergickou reakci. S několikadenním předstihem jej proto naneste na malý kousek pokožky.

  • Dbejte na rovnoměrnost
  • Jakmile máte přípravu za sebou, můžete se pustit do nanášení. Tyto přípravky se zpravidla aplikují na suchou pokožku. Doporučuje se raději nanést jednu slabou vrstvičku, nechat ji zcela vstřebat a případně tento postup ještě několikrát zopakovat. Pečlivost a trpělivost se rozhodně vyplatí.

    Snažte se také o co největší rovnoměrnost, obzvláště v různých záhybech – například v oblasti kolen a loktů.

  • Pozor na ruce
  • Zdá se to jasné, ale často se na to zapomíná. Při roztírání samoopalovacího krému do pokožky se barví i samotné ruce, především dlaně. Abyste tomu zabránili, nezapomeňte na ochranné rukavice nebo si záhy po dokončení procedury pečlivě umyjte ruce.

  • Nezničte si oblečení
  • Pokud máte jizvu, při natírání se jí vyhněte. Tento přípravek ji totiž dokáže ještě více zvýraznit. A pozor si dávejte rovněž na oblečení, to byste si mohli nešikovným obarvením v nejhorším případě i zničit.

Získejte bronzový nádech od profesionálů

Pokud si netroufáte použít samoopalovací krémy sami a chcete, aby byl výsledek perfektní, existuje ještě možnost využít některé dalších možností, jak dosáhnout efektu opálené pokožky. Dostupné jsou v některých kosmetických salonech, a to především ve větších městech.

Kabina pro nástřik opálení
Nástřik samoopalovací emulze probíhá automaticky v otáčivé kabině, takže je dosaženo rovnoměrného výsledku.

Samoopalovací nástřik
Samoopalovací emulze aplikuje přímo kosmetička pomocí tlakové pistole.

V obou případech je zhnědnutí patrné okamžitě, ale ještě více se zdůrazní v průběhu následujících hodin. Výdrž opálení se udává nejčastěji v rozmezí pěti až deseti dní. Právě proto je tato procedura obzvláště vhodná na svatby a jiné slavnostní příležitosti.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.