Co vyřadit z jídelníčku den před svatbou

V den svatby by si měla nevěsta na svatební hostině dopřát, na co má chuť. Skleničkou sektu počínaje, několika kousky dortu konče. A proč taky ne. Z člověka opadne všechen stres, který s sebou příprava svatby přináší. Žaludek se konečně uvolní a dovolí vám ochutnat výsledky vašeho (někdy i celoročního) snažení. Jenže to samé neplatí den před svatbou a to hned z několika důvodů.

Jídlo před svatbou

Nevíte, jaké jídlo jíst před svatbou, abyste měla ploché bříško?


Stres

Dvacet čtyři hodin před velkou událostí se většině lidí stáhne žaludek. Snažit se do sebe v takovémto stavu nacpat plnohodnotný oběd je tak často zhola nemožné. Berte to jako fakt a zbytečně se kvůli tomu netrapte. Jak už jsme psali v předchozím odstavci, poté, co budete oddáni, všechny sužující pocity zmizí.

Abyste ale mohli fungovat, budete potřebovat alespoň nějaké povzbuzení pro své vyčerpané nervy. Týden před svatbou proto pijte meduňkové nebo třezalkové čaje. Tyto bylinky působí blahodárně na nervový systém. Jedná se o nenásilnou přírodní cestu, která pro vás bude stokrát lepší než kdejaká pilulka na předpis.

NÁŠ TIP: Přečtete si náš článek o hubnutí do svatebních šatů.

Čemu se vyhnout

Logicky nejezte nic, co by vám mohlo, byť jen vzdáleně, způsobit nadýmání. V den svatby chtějí mít všechny nevěsty pěkné ploché břicho a k tomu vám rozhodně nepomůže fazolová polévka. To samé platí o zelí, čočce, hrachu, čerstvém chlebu nebo cibuli. Raději zapomeňte i na mléko a sýry, které jsou tučné, zahleňují a unavují tělo. Nejlepší bude držet se lehké, klidně i bezmasé stravy, plné zeleniny a čerstvého ovoce.

Ovoce před svatbou

Den před svatbou jezte převážně ovoce, zeleninu a pijte bylinné čaje

Nezapomínejte ani na dostatečný pitný režim. Týden před svatbou vynechte alkohol (tedy kromě případné rozlučky se svobodou). Budete mít díky tomu zářivější a čistší pleť. Místo toho vsaďte na obyčejnou vodu (nesycenou, bez bublinek) a bylinné čaje.

Spánek je váš kamarád

Večer si jděte brzy lehnout. Před spaním vypijte ještě sklenici vody, čímž zabráníte dehydrataci a následné ranní únavě. Starosti hoďte za hlavu a myslete na něco pěkného. Pokud chcete mít skutečnou jistotu, že vás v noci nic nevyruší, připravte si k posteli ušní špunty. Budete spát celou noc jako princezna.

Co vyřadit z jídelníčku den před svatbou
4.7 (93.33%) ze 3 hlasů
Co vyřadit z jídelníčku den před svatbou
4.7 (93.33%) ze 3 hlasů

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! Určitě už máte v hlavě představu, jak by měl váš den „D“ vypadat.

I přesto si vám dovolujeme nabídnout e-book s 20 tipy, jak uspořádat svatbu tak, aby se z ní stala událost, na kterou budete všichni ještě dlouhé roky vzpomínat.

Pošlete odkaz na článek přátelům