Svatební hostina na zahradě či v restauraci: jak na ni

Svatební hostina následuje bezprostředně na svatební obřad a je vyústěním oslav vzniku nového manželství.

Na svatební hostině probíhají některé svatební zvyky, svatební taneční zábava, i zábavné svatební soutěže. Chybět samozřejmě nemohou ani stoly plné jídla.

Svatební hostina - jídlo od cateringové společnosti

Svatební hostina přichystaná cateringovou firmou potěší nejen chuťové pohárky

Svatební hostina v restauraci nebo na zahradě?

Mnoho z vás bude dozajista řešit dilema v podobě výběru vhodného místa pro hostinu. Pokud se vaše svatba koná v letních měsících, kdy se dá očekávat teplé počasí, doporučujeme začít uvažovat o venkovních prostorách.

Svatební hostina konaná venku na zahradě se v poslední době těší velké oblibě a není se čemu divit. Svatební hosté a všeobecné veselí v přírodě, to má prostě své kouzlo.

Svatební hostina na zahradě

Hostina přichystaná na zahradě

Pokud jste navíc „hračičky“, můžete si venkovní prostory vyzdobit rozličnými svatebními dekoracemi, které jsou náročné na prostor a které si v restauraci či jiných vnitřních prostorách nebudete moci dovolit: dřevěné bedýnky, sudy a další rozměrné dekorace.

Pokud se obáváte rozmarů počasí, doporučujeme vybírat místa, které mají k dispozici krytá přístřeší využitelná v případě letní přepršky či pro taneční parket a taneční zábavu.

Pergoly, stodoly, koliby a další prostory jsou tak přímo ideálním řešením. Pokud podobný prostor k venkovnímu prostranství nenáleží, zkuste se poohlédnout po svatebním stanu.

Vyberte si z nabídky dodavatelů svatebních šatů ve vašem okolí: šaty pro nevěsty, pro těhotné matky i pro družičky.

Svatební hostina přichystaná ve svatebnímu stanu: foto Tomáš Karlík

Cena svatební hostiny

Ceny se budou výrazně lišit, jak podle zvoleného místa (pronájem hotelu, restaurace, resortu vs. vlastní zahrada či louka), tak i podle jídla, které zvolíte a jak si jej zajistíte.

Výrazně levněji samozřejmě pořídíte hostinu konanou ve vašich vlastních prostorách, kam si budete dodávat jídlo vlastní.

Kdo chce mít vše bez starostí a nevadí mu utratit výrazně vyšší částky, ten se bude poohlížet po pronájmu prostor, kam si nechá jídlo zabezpečit cateringovou společností například ve formě rautu.

Osobně máme četné zkušenosti s oběma druhy svateb a ve všech případech se jednalo o skvělé svatby. Svatby totiž primárně nedělají prostory a jídlo zde přichystané, ale pohodoví lidé, kteří se rádi baví a dokáží strhnout zábavu i v případě, kdy zábava lehce vázne či některá z organizačních činností svatby selhává.

A co vy, kde se bude konat vaše svatební hostina?

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend