Boho svatební šaty – vsaďte na uvolněnou svatbu!

Svatby ve stylu boho jsou v posledních letech velmi populární, přičemž jejich obliba rozhodně neklesá, je tomu spíše naopak. Není se čemu divit, strohá upjatost a přílišná formálnost se na nich totiž příliš nenosí.

Charakterizuje je příjemný uvolněný styl, kde neexistují žádná pevně stanovená pravidla. Pro boho svatby je dokonce typické, že jdou takříkajíc proti proudu. Zapomeňte proto na klasické princeznovské šaty s nepohodlnými obručemi, výběr boho šatů přímo vybízí k originalitě a kreativitě.

Svatební šaty v boho stylu

Svatební šaty v boho stylu – jaké zvolíte vy?

V případě boho šatů můžete být odvážní

Jak by měly svatební šaty ve stylu boho vypadat? Na tuto otázku prakticky nelze odpovědět. Již jsme zmínili, že boho svatba je nekonvenční, což platí rovněž pro volbu svatebních šatů.

Dá se říci, že tento styl svatebních šatů v sobě kombinuje celou škálu různých stylů a prvků, kdy mohou mít od každého něco. Záleží tudíž pouze na vkusu samotné nevěsty a na tom, aby se v šatech cítila svobodně a přirozeně.

Boho šaty bývají odvážné, ležérní až rozevláté, podtrhují ženský půvab a skvěle se hodí do uvolněné svatební atmosféry.

Nejvíce k nim patří výraznější barvy – červená, zlatá, sytě zelená nebo třeba královská modř. Tradiční svatební odstíny, mezi které patří zejména bílá, smetanová a béžová, však zapovězeny nejsou. Není třeba se vůbec obávat ručně malovaných šatů, pestrobarevných motivů nebo kombinace barev, které k sobě zdánlivě vůbec neladí.

Boho svatební šaty s odhalenými zády

Boho svatební šaty s odhalenými zády

Vzhled těchto šatů se většinou inspiruje indiánským, hippie, indickým, nepálskými nebo dokonce domorodým africkým stylem, někdy boho svatební šaty čerpají také ze stylu retro či vintage.

Letní šaty v boho stylu mohou být klidně krátké až nad kolena. Překážkou není ani střih, který je vepředu kratší, zatímco zadní část šatů je dlouhá až k zemi, kdy tvoří vlečku.

K boho šatům se výborně hodí různé aplikace, zejména pak v podobě krajky, prýmků a stužek, šňůrek, třásní a bambulek. Netradiční střih a etnické prvky šatů jdou ruku v ruce s přírodními motivy, protože právě důraz na úzké propojení s přírodou je pro boho svatby typické.

Kde sehnat šaty ve stylu boho?

Protože je v dnešní době boho styl zkrátka trendy, není problém sehnat šaty ve stylu boho dokonce i v některých svatebních salónech.

Nabídka svatebních salónů sice většinou zahrnuje modely spíše tradičnějších barev, avšak střih šatů je méně formální a tradiční.

Ten, kdo chce být ještě odvážnější, může sledovat nabídku módních eshopů. Boho šaty v internetových obchodech často nejsou označeny jako svatební, ale to vůbec nevadí, vzhledem k uvolněnosti tohoto stylu se z nich dají v kombinaci s dalšími doplňky udělat „luxusní“ boho šaty.

NÁŠ TIP: Přečtěte si náš článek o svatebních šatech z Aliexpressu.

Vymazlené (a levné) kousky je možné objevit také v internetových bazarech, kamenných second handech či dokonce na Aliexpressu.

Svatební ozdoby do vlasů - květiny

Jestliže ovládáte ruční práce, pak právě boho šaty skýtají dokonalou příležitost, jak se v této oblasti pořádně „vyřádit“.

Stačí usednout k šicímu stroji a ušít si netradiční šaty přesně podle vlastních představ a fantazie. Háčkování, pletení, tkaní, karetkování z bavlnek, batikování, vyšívání a malování na textil, to vše jsou dovednosti, které lze uplatnit při výrobě nebo dozdobení svatebních doplňků, případně i přímo pro oživení samotných šatů.

Užijte si kombinování s doplňky

Ke svatebním šatům v boho stylu patří neodmyslitelně také nejrůznější módní doplňky. A protože budou šaty „boho“, pak i tyto doplňky by měly být rozverné, lehce odvážně nebo ztřeštěné. Zapomeňte na elegantní psaníčko, pořiďte si místo něj koženou kabelku s indiánskými vzory a třásněmi.

Jednoduché boho svatební šaty

Bude se konat svatební den v některém z chladnějších měsíců roku?

Zkuste se poohlédnout po ručně háčkovaném šálu či velkém malovaném šátku, nevěstu zahřeje také vesta, kožešina nebo pelerína. A místo slavnostních bot na podpatcích může obout třeba stylové hnědé mokasíny ozdobené barevnými bambulkami.

V horkém létě může nevěsta vsadit na klobouk dozdobený květinami nebo květinovou čelenku. Dokonce ani sluneční brýle nebudou představovat žádný faux pas.

Nezapomeňte ani na účes a módní doplňky do vlasů.

Vlasy mohou být rozpuštěné, pokud se tak nevěsta cítí nejlépe. V takovém případě jí bude slušet například věneček svázaný z lučních květin nebo indiánská či jiná čelenka.

Spíše než šperky z drahých kovů se budou na svatbě vyjímat skvosty z bižuterie. A také zde se otevírá ideální příležitost vyzkoušet něco méně běžného – klidně třeba šperky ze dřeva, keramiky, pryskyřice, plsti a podobně. Boho šaty se krásně doplňují s výraznějším náhrdelníkem ručně kovaným nebo šitým z drobných korálků.

K nevěstě patří kytice. A k boho nevěstě patří netradiční kytice. Tím pravým ořechovým bude ležérně uvázaná svatební kytice, ve které se může objevit luční kvítí, větvičky s bobulemi, pryskyřník, plazivý břečťan či další méně obvyklé rostliny.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend