Svatební šaty z Číny a Aliexpressu, vyplatí se?

Plánujete pořídit si svatební šaty z Číny a bojíte se zvěstí, které občas kolují na Internetu a to od často zcela neznalých uživatelů? Vždyť valná většina značkových věcí pochází z Číny. A netýká se to jen oblečení, ale i dalšího zboží. Pokud tedy přemýšlíte, že si z Aliexpressu šaty pořídíte, pojďte se podívat na náš článek, který vám nastíní všechna možná pro a proti tak, abyste s případným nákupem neudělali chybu!

Prohlédnout nabídku šatů | Výhody nákupu | Nevýhody nákupu | Jak nakupovat na Aliexpressu
Nevěsta v šatech z Aliexpressu

Nevěsta v krajkových šatech z Aliexpressu

Svatební šaty z Číny – pro a proti

Která žena by nechtěla na své svatbě zazářit v krásných nových svatebních šatech? Pro mnohé nastávající nevěsty jsou určitým omezením finance, kdy si nemohou dovolit nechat si ušít šaty na míru nebo nechat vyšší tisíce za jejich půjčení.

V takových případech je ideálním řešením nákup v některém z čínských online obchodů.

Šaty z Číny, ať už jde o šaty pro nevěstu, družičku, na ples či o běžné letní šaty mají, jako každý výrobek prodávaný online svá pro a proti.

Můžete koupit šaty, které vám udělají skvělou službu, ale také takové, které na sebe nikdy neobléknete.

Výhody nákupu

 • Velký výběr
 • Nízké ceny
 • Možnost výběru z pohodlí domova

Jedním z vůbec nejoblíbenějších čínských e-shopů, na který nedají dopustit také mnozí čeští zákazníci, je AliExpress. Na tomto internetovém tržišti je možné sehnat snad úplně všechno, co vás jen napadne. Kromě elektroniky, domácích potřeb, bytových doplňků a dalšího zboží je zde podstatnou měrou zastoupena také kategorie oblečení.

Svatební šaty v boho stylu z Aliexpressu

Svatební šaty v boho stylu nabízené na Aliexpressu

Na AliExpressu je tak možné vybírat doslova ze stovek a stovek nejrůznějších modelů šatů, ale i svatební obuvi, kabelek a dalších svatebních doplňků a dekorací.

K dispozici jsou jednoduché elegantní modely šatů určené pro běžné nošení, slavností kousky vhodné pro plesy a jiné výjimečné příležitosti, tedy i šaty svatební. A to vše na jednom místě, s možností výběru v klidu z pohodlí vlastního domova.

Nepochybnou výhodou jsou různé možnosti vyhledávání, které zahrnují mimo jiné filtrování podle konkrétní značky, barevného odstínu, použitého materiálu, velikosti nebo třeba délky rukávů či délky samotných šatů. Třídit zboží lze rovněž podle nejnovějších přidaných modelů, hodnocení zákazníků nebo podle ceny, kdy je možné zadat přímo vlastní požadované rozmezí.

Není navíc neobvyklé, že je doprava až do České republiky zcela zdarma, což přináší další příjemnou úsporu peněz.

Na konec musíme zmínit to možná nejdůležitější, a to že v čínských internetových obchodech jsou často ceny za zboží násobně levnější, než při nákupu v ČR.

Nezřídka jsou totožné modely šatů k sehnání také v některých svatebních salonech u nás, ovšem obvykle za mnohonásobně vyšší ceny – koupí v Číně ušetříte tisíce až desetitisíce korun.

Prohlédnout svatební šaty  

Nevýhody nákupu

 • Delší doba dodání
 • Nemožnost šaty vyzkoušet
 • V některých případech nekvalitní zpracování a použití levnějších materiálů

Abychom jen nechválili, musíme být spravedliví a zmínit i určitá negativa.

Je libo jednoduché svatební šaty?

Je libo jednoduché svatební šaty z Číny?

Tím hlavním je, že u těchto internetových e-shopů trvá doručení zpravidla delší dobu. Ta se pohybuje přibližně v délce několika týdnů, nejčastěji je to okolo jednoho měsíce.

Pokud si tedy vybíráte šaty pro konkrétní příležitost, ať již narozeninovou party, maturitu, vánoční večírek nebo vlastní svatbu, nezapomeňte nákup uskutečnit s dostatečným předstihem. Vyvarujete se tak zbytečného stresu, že vybrané zboží nedorazí včas.

Vzhledem k obrovské nabídce se může stát, že také zde (tak jako i jinde) narazíte na nekvalitní zboží. Abyste se vyhnuli nemilému překvapení, určitě se vyplatí obětovat při nakupování pár minut navíc a kromě prohlížení konkrétního produktu si také pročíst hodnocení prodejce a reference zákazníků, kteří stejné šaty zakoupili před vámi. Pak se již můžete těšit na objednaný balíček zcela bez obav.

Potřebujete-li svatební šaty na míru, protože nejste konfekčně ideální typ, pak počítejte s nutností dalších úprav. Což může a nemusí jít dle vašich představ.

Nevýhodou může být tedy nejen střih, ale i materiál, který z fotografií nepoznáte. Může být kousavý, škrábavý, průhledný, neprodyšný. Opět vás tedy odkážeme na referencích ostatních, kde často uvidíte vyfocený detail šatů, ale také popis materiálu a jeho vlastností.

NÁŠ TIP: Spěcháte na dodávku šatů? Vybírejte dodavatetele, kteří mají pobočky v Evropě a zasílají zboží například z Německa.

Srovnání svatebních šatů z Aliexpressu se skutečností

Srovnání katalogové fotografie šatů z Aliexpressu (vlevo) a skutečné fotografie od nevěsty (vpravo)


Prohlédnout nabídku šatů na Aliexpressu  

Komu se svatební šaty z Číny vyplatí?

Takovýto nákup se vyplatí každému, kdo si nepotrpí na detailech, má určitý finanční rozpočet a drahé šaty si nemůže dovolit. Tento nákup také doporučujeme nevěstám, které si řeknou s ženichem své ANO a poté se převléknou do jiného oblečení.

Svatební a společenské šaty z Číny určitě doporučujeme zakoupit jako tzv. druhé šaty, tedy jako ty, do nichž se nevěsta převleče z drahých půjčených šatů z půjčovny, u kterých se bojí, že by je poničila.

Výhodný nákup je také určen nevěstám, které si chtějí šaty samy upravovat – například si na ně našijí kytky, knoflíky a další ozdoby. V tomto případě by byla drahých šatů opravdu škoda, hlavně tedy peněz.

V neposlední řadě je nákup šatů v Číně určen těm, kteří umí na internetu nakupovat a vědí, že je možné koupit za málo peněz hodně muziky.

Jak nakupovat na Aliexpressu a minimalizovat riziko špatného výběru?

Svatební šaty z Číny

 1. Podívejte se na skutečné fotografie od uživatelek, které stejné šaty již nakoupily, přečtete si jejich recenzi v části s názvem feedback.
 2. Má daný obchodník dostatečný počet kladných hodnocení?
 3. Lze šaty objednat do České republiky? Nejsou u něj uvedeny dlouhé dodací lhůty (více jak 40 dní)?
 4. Není u zboží uvedena příliš vysoká cena za dopravu, která by celý nákup výrazně prodražila?
 5. Nabízejí se šaty s vaší mírou? Pečlivě si prostudujte tabulku s mírami a raději se několikrát přeměřte (ideálně, když vás změří někdo jiný).
 6. Vyberte si barvu, kterou chcete – některé šaty se nabízejí ve více barvách – krémové, slonovinové, světle růžové a samozřejmě i bílé.
 7. Pokud vám není něco jasné, napište prodejci, případně jej požádejte o zaslání detailních fotografií – často je velmi ochotně odešlou.

Jaké jsou ceny svatebních šatů v Číně?

Jednou z hlavních výhod nákupu v Číně je bezesporu nízká cena.

Levné svatební šaty z Číny

I šaty s velmi moderním a trendy střihem – např. v boho stylu se dají sehnat za částky okolo 50 – 80 dolarů (tedy okolo 1.500 Kč).

Když k tomu přičtete cenu za dopravu (která bývá u velké části šatů zdarma), pohodlně se vejdete do částky 2.000 Kč.

Už máte o koupi svatebních šatů z Aliexpressu jasno?

Prohlédnout svatební šaty 

Máte vlastní zkušenost s nákupem šatů z Číny? Lišila se realita od skutečnosti? Byli jste s nákupem spokojeni nebo ne? Napište nám prosím krátký komentář a recenzi Aliexpressu do diskuze.

Komentáře (4)

Alice napsal:

Děkuji za info http://www.svatebniasistentka.cz

SvatebníAsistentka.cz napsal:

Alice, rádo se stalo 🙂

Jupiter napsal:

Taky jsem se nechala zlákat originálními šaty na svatbu, ale jsem jako na trní a doufám, že je za 3 týdny doručí, jinak nevím v čem půjdu na svatbu …. auu 🙂

Jarka napsal:

Na svou letošní svatbu jsem si objednala šaty z Číny. Balík sice přišel skoro za 3 týdny, ale z kvality šatiček jsem přímo nadšená :). Přemýšlím, že si z Aliexpressu objednám ještě jedny šaty na večerní program.

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend