Jak správně obléci ženicha

Nevěsty to mají s hledáním těch nejlepších svatebních šatů nepochybně těžké. Výběr vhodného obleku pro ženicha většinou neprovází takové množství emocí a probdělých nocí. I tak si ale zaslouží určitou pozornost.

Přeci jenom svatba je významnou společenskou, ale také životní událostí. Proto by měl být i ženich oblečen jak se patří. Pravdou však zůstává, že ne každý muž je ochoten věnovat svůj čas k výběru ideálního obleku pro svatbu.

Svatební oblečení ženicha

Svatební oblečení ženicha

Nevěsta se tedy musí připravit na odmlouvání a částečně také na nezájem. Nejlepší bude, když si vše dopředu promyslíte, abyste pak v půjčovně strávili co možná nejméně času.

Barvy

Zapomeňte na hlouposti typu sladění ženichovi košile a kravaty s barvou prostírání na svatební hostině. Stejně nevhodné je ladit košili s nevěstinými doplňky či kyticí. Ženich a nevěsta se barevně sladí pouze tak, že mají stejnou barvu květin. Tím myslíme nevěstinu svatební kytici a ženichovu snítku, kterou má připnutou na klopě. To naprosto stačí a působí to velmi vkusně.

Při oblékání ženicha nezapomeňte na to, že pásek a boty musí mít stejnou barvu. Malá poznámka k botám. Volte vždy pouze společenské boty na šněrování, ostatní obuv nepřichází v úvahu.

Střih

Ideální střih je z velké části dán postavou ženicha. Je jasné, že oblek z půjčovny nikomu nesedne tak dobře, jako ten šitý na míru. Každý má ale jiné finanční možnosti a i s oblekem z půjčovny se dá udělat paráda.

Rozhodně nedoporučujeme smoking. Ačkoliv nejednomu muži přijde toto slovo v souvislosti se svatbou na mysl. Smoking se má podle etikety nosit jen na společenské události, které se konají po šesté hodině večer. To se moc neshoduje s časem konání českých svateb.

Co je ale nutností je vestička. Ženich tak díky ní nebude vypadat stejně, jako na běžném plese. Další otázkou je zda si vzít kravatu nebo motýlka. Kravata je jednoduše klasika. Velice moderní je mít kravatu, vestu i košili stejné barvy, nejčastěji v bílém provedení. Naproti tomu doba, kdy byly motýlky spíše pro smích, dávno pominula. Mnoho párů si připravuje retro svatbu, která se bez motýlku rozhodně neobejde.

Rada na závěr

V případě, že chystáte jarní nebo letní svatbu, bude ženich potřebovat minimálně tři košile.

Během dne se tak bude moci pohodlně převléknout.

V obleku může být někdy jako v sauně, takže není na škodu ani osvěžující sprcha, která povzbudí ženichovi smysly.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend