Jarní svatební kytice

Krásná a hlavně originální kytice je nedílnou součástí každé svatby. Jde s ní sladit nevěstin účes, který může být dozdoben místo umělých ozdob svěžími květy, může ladit s ženichovou korsáží.

Jarní svatební kytice by měla ladit s celou svatbou a měla by ji vhodně doplňovat. Proto bychom při jejím výběru měli brát ohled i na roční období, kdy můžeme využít „sézonních“ květin, které provoní celou vaši svatbu. Ač to chvílemi za oknem nevypadá, po dlouhé a úmorné zimě se blíží provoněné a teplé jaro, proto se při výběru kytice zaměříme právě na něj!

Svatební kytice z fialového šeříku

Svatební kytice z fialového šeříku {Zdroj obrázků: http://leahverwey.com/, http://www.watson-studios.com/}

Na jaře se nám nabízí hned několik květin, které je možné sehnat pouze v toto roční období, což může mít zároveň pozitivní vliv na cenu celé kytice.

Buďte tedy originální a upusťte od okoukaných růží!

Co takhle vyzkoušet šeřík, modřenec, narcis, hyacint, krokus, kosatec nebo nejrůznější druhy tulipánů?

Tulipány se dají skvěle kombinovat s fréziemi, orchidejemi, sedmikráskami nebo konvalinkami. Z těchto kombinací vzniknou pohádkově provoněné svěží kytice plné jemnosti a hravosti jara.

Kulatá svatební kytice s tulipány

Kulatá svatební kytice s tulipány

Kytice sedmikrásek a kropretin

Kytice sedmikrásek a kropretin {Zdroj obrázku: http://www.weddingelation.com/wedding-ideas/flower-ideas-for-countryside-wedding-in-spring/}

Speciálně šeřík má přímo omamnou vůni, kvete v jarním, májovém čase lásky a je proto jako stvořený pro opravdové romantiky.

Dá se jím vyjádřit sladká nevinnost prvního vzplanutí, nové, čerstvé zamilování nebo naopak dlouhodobá vřelost citů a touha po trvalém spojení, které manželství propůjčuje.

Šeřík motá svou nezaměnitelnou vůní hlavu stejně jako láska i proto je inspirací pro mnoho zamilovaných básní, čehož můžete zároveň využít a použít některou z nich na vaše svatební oznámení a pozvánky. Čímž se utvoří dokonalý celek vaší tematické jarní svatbě.

Kytice se žlutými krokusy, bílými a oranžovými kalami

Kytice se žlutými krokusy, bílými a oranžovými kalami

Nevšedním jarním nápadem je také zelenobílá kombinace, která symbolizuje tající sníh a přicházející jaro.

V těchto barvách bude vaše kytice vzbuzovat dojem čistoty a svěžesti. Jako základ mohou sloužit například bílé pivoňky, nebo bělozelené papouščí tulipány. Vhodné jsou také sasanky, které lze skvěle doplnit netíkem, jenž zjemní celkový vzhled.

Kytice z velkých květů růžových a bílých pivoněk

Kytice z velkých květů růžových a bílých pivoněk

Nezpomeňte, že svatební kytice by měla při hostině stát ve váze na zvláštním stolku na čestném místě, aby ji mohli svatebčané obdivovat.

Pokud se jedná o menší kytičku, je možné ji postavit do čela svatebního stolu, protože nebude vadit ve výhledu ani v hovoru.

Komentáře (1)

Anonym napsal:

Moc pěkné..

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend