Svatební kytice s tulipány

Není žádných pochyb o tom, že bez svatební kytice se nevěsta neobejde. Květiny k nevěstě zkrátka neodmyslitelně patří a zároveň jí také sluší. A i když by měl podle svatební tradice pořídit své drahé nastávající kytici muž, většinou má snoubenka při jejím výběru hlavní slovo.

Vždyť jednotlivých druhů květin a jejich barevných odstínů je obrovské množství, vše se dá navíc vzájemně kombinovat. Proto by si nevěsta měla sama zvolit, jak by měla její svatební kytice vypadat.

Jednou z vůbec nejoblíbenějších květin jsou bezesporu tulipány. A není proto divu, že mnoho žen z nich touží mít vytvořenou svatební kytici z tulipánů. Pokud i vy uvažujete o této něžné jarní krásce, bude se vám hodit několik praktických informací.

Jarní kytice s tulipány a narcisy

Nevěsta s krásnou svatební kyticí z tulipánů a narcisů

Svatební kytice z tulipánů v létě? Raději ne!

Mnoho květinářství je schopných vám vytvořit svatební kytici s tulipány nejenom na jaře, ale prakticky kdykoliv od podzimu do brzkého léta. Většina těchto květin pochází z tulipánové velmoci – Holandska.

A právě odsud jsou tyto nádherné květiny v řezu distribuovány snad do všech koutů světa.
Mít kytici tulipánů v letních měsících vám většina zkušených floristek rozmluví. A to z jednoduchého důvodu, tyto řezané květiny totiž velmi špatně snáší teplé počasí. Obzvláště v těch nejteplejších měsících roku, tedy v červenci a srpnu, by vám po celý svatební den nevydržely. A jistě žádná nevěsta nechce mít svatební fotografie, kde v rukou svírá povadlou kytici.

Svatební kytice z kal a tulipánů

Svatební kytice z kal a tulipánů

Také v okrajových částech sezóny, tedy zejména v září a červnu, kdy může být rovněž poměrně teplo, se vyplatí tulipány zkombinovat ještě s jinými druhy květin. Ty totiž napomohou tomu, aby se příliš brzy nerozvinuly a jejich tvar déle „podrží“.

Velmi oblíbenou doplňkovou květinou jsou kaly, které tvarem svých květů tulipány vhodně doplňují.

NÁŠ TIP: Přečtěte si náš článek o svatebních kyticích z kal.

Jestliže i přesto stále toužíte po tulipánech v horkém létě, zajímavou alternativou je zvolit umělé květiny. Naštěstí také v této kategorii je v současnosti na trhu velký výběr, k sehnání jsou dokonce velmi povedené kytice, které od těch živých téměř nerozeznáte. Originální jsou pak svatební kytice, které se nesnaží vzbudit dojem živých květin, ale naopak se od nich záměrně odlišují například neobvyklými barvami.

Plánujete využít tulipánů i na své svatbě? Načerpejte inspiraci z obrázků v níže uvedené fotogalerii.

Oranžový tulipán - součást dekorace svatebního ubrousku

Oranžový tulipán – součást dekorace svatebního ubrousku

Kulatá svatební kytice s tulipány

Kulatá svatební kytice s bílo-červenými tulipány

Fialovo-bílá svatební kytice z kal a tulipánů

Fialovo-bílá svatební kytice z kal a tulipánů

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.