Květiny na svatbě – co neopomenout

Květiny a květinová výzdoba jsou nedílnou součástí každé svatby. V dnešním článku si připomeneme, které květinové prvky nesmí chybět na žádné svatbě. Je dobré si totiž uvědomit, že správně zvolené dekorace mohou celkový vzhled svatební hostiny povznést na vyšší úroveň.

Květiny na svatbě

Květiny na svatbě

Kde květiny sehnat? Nejjednodušší řešení pro vás bude kontaktovat květinářství a vše nechat na jejich odborných rukou. Nebývá výjimkou, že jsou svatební salony přímo na květinářství napojeny. Tím si ušetříte spoustu práce s obíháním a koordinací. Pokud chcete ušetřit nějaký ten peníz, uspořádejte svatbu na jaře. Získáte tak možnost nákupu květin z místních zahrad.

Květina na klopu pro ženicha, neboli korsáž

Květina na klopě ženichova saka bývá často opomíjena. Je však důležitá jako sjednocující prvek pro svatební pár. Korsáž musí barevně ladit s nevěstinou kyticí. Může být připevněna také k saku nevěstina a ženichova otce, případně svědků.

Jedná se o maličkou kytičku, která oživí ženichů vzhled a odliší ho od ostatních návštěvníků svatby. Nechte si v květinářství uvázat vzorek. Alespoň tak získáte určitou představu o vzhledu kytice pro nevěstu.

Kytice pro nevěstu

Nejspíš nejdůležitější květinová součást každé svatby. Neobejdou se bez ní ani ty nejskromnější obřady. Její vzhled by měl záležet pouze na preferencích nevěsty. Vyberte si svou oblíbenou barvu i druh květiny. Nechte si jednoduše uvázat svou květinu snů. Na rozdíl od dortu vás to finančně nepoloží.

Navíc získáte krásný doplněk pro svatební fotografie. Doporučujeme spíše kytici menších rozměrů, kterou udržíte pohodlně v ruce. Menší velikost se také hodí pro případ tradičního házení kyticí. Nechcete přeci, aby jedna z návštěvnic svatby dostala po hlavě ohromným pugetem růží.

Květinová výzdoba na stůl

Výzdoba stolu pak nemusí nutně ladit s květinami svatebního páru. Není to ovšem na škodu.

Pro příjemnou atmosféru na svatbě vám postačí několik pěkně nazdobených váz. Je lepší volit nižší dekorace, přes které na sebe hosté z protější strany stolu bez problému uvidí.

Inspiraci pro nápadité zdobení stolu naleznete nejen v katalozích květinářství, ale také mezi fotkami na internetu.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend