Svatba v listopadu: dekorace, kytice pro podzimní svatbu

Listopad je vzrušujícím obdobím roku. Paní zima klepe dveře, Vánoce jsou za rohem a svateb chtivé páry se hrnou do svazku manželského, aby svátky vánoční slavili již jako manželé.

Listopadová svatba je doslova pohádková a to není jediná výhoda svateb konaných právě v tomto období. Páry, které si řeknou své ANO v listopadu, údajně patří k těm nejšťastnějším a nejspokojenějším.

Dekorace na listopadové svatbě

Dekorace na listopadové svatbě skýtají tisíce možností

Dělají vše pro svou lásku a nenechají si do ničeho mluvit. Je jim jedno, co říkají nebo si myslí ostatní. Jejich jediným cílem je spokojené manželství, a to se jim dle statistik daří.

Listopad v sobě ukrývá překvapivě velké možností, co se dekorací i svatebních kytic týče. Můžete se rozhodovat mezi rustikálním stylem vhodným pro podzim, ale i čistě zimním. Záleží na termínu, počasí a místu, kde se svatba bude konat.

Svatební kytice v listopadu

Z kytic lze vybírat růže, které jsou k dispozici po celý rok nebo typicky listopadové květiny: gardénie, stračky, frézie, chryzantémy.

Červená podzimní svatební kytice

Jako podzimní kytici můžete zvolit tuto

Podle sezóny i možnosti květinářství můžete vybírat z dalších podzimních kytek, kam patří mečíky, jiřiny, gerbery, hledíky.

Listopadové aranžmá může být netradiční a velmi zajímavé pro svou barevnou rozmanitost. Na dekorování lze použít obilné klasy, žito, tykev, dýni, pšenici, listy, traviny. Úžasnou vazbu plnou něhy, půvabu, vůně a krásy získáte, když například do kytice růží přidáte eukalypt, muškát, mátu, rozmarýn, břečťan, šípkové větvičky nebo dokonce sukulenty.

Oblečení na podzimní svatbu

Pokud plánujete uspořádat obřad nebo i svatební hostinu venku, určitě tuto informaci předejte svatebním hostům, aby se řádně a teple oblékli.

I když vám bude přát počasí a bude slunečno, bude zima a to zejména po západu slunce, který na podzim přichází velmi brzy (kolem šestnácté hodiny).

Venkovní hostina by měla být vybavena dodatečným ohřevem vzduchu, ideálně hřibovitými plynovými hořáky.

Nevěsta by pouze ve svatebních šatech prochladla, bude tedy potřeba, aby svůj outfit doplnila například o kožešiny či jiné teplé doplňky.

Nápady pro družičky

Družičky mohou držet proutěné košíky plné překrásných sušených květů, které budou před nevěstu pohazovat.

Budou-li mezi družičkami malé holčičky, ozdobte jim vlasy věnečkem ze slunečnic, sedmikrásek či gerber, přidat můžete i podzimní listí.

Vyberete-li sezónní květiny a dary přírody, nejen, že to bude víc přirozené, mít styl, ale značně ušetříte. Čeho je dost, to nestojí tolik peněz. Exotické květiny a rostliny, které se musejí dovážet z daleka či kytky, které nemají zrovna u nás sezonu, vyjdou finančně mnohem dráž.

Teplé nápoje

Zatímco v létě je běžné podávat pro občerstvení vychlazené nápoje, listopad je vhodným měsícem kdy doporučujeme hostům připravit nápoj, který chutná, ale hlavně zahřeje.

Zkusit můžete novinky, jako je horká čokoláda s červeným vínem, ale i tradiční horké nápoje: svařené víno, grog apod. K vyhlášeným pochoutkám patří i horké pivo s medem nebo káva s likérem, čokoládou a skořicí.

Svatební dekorace na podzimní svatbě

Svatební dekorace na podzimní svatbě

Svatební dekorace pro podzimní svatbu

Zdá se to k nevíře, ale v listopadu máte neobyčejně mnoho možností, jak pracovat se svatebními dekoracemi, můžete použít mech, barevné podzimní listí, sušené květiny, šišky, svíčky, atd.

Světlá podzimní listopadová kytice

Co říkáte na svatební kytici se sukulenty?

Mech a šišky na svatební hostině

Mech a šišky na svatební hostině

Netradiční kytice ze sušených růží

Netradiční kytice ze sušených růží

Svíčky nemohou na listopadové svatbě chybět

Svíčky nemohou na listopadové svatbě chybět

A co vy, láká vás svatba na podzim? Připojte se do naší diskuze.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend