Krajkové svatební šaty – víte, proč zvolit krajku?

Jedním z vůbec nejpoužívanějších a nejoblíbenějších materiálů používaných na svatební šaty je bezesporu krajka. Tato ozdobná a průhledná textilie, která vytváří různé ornamenty, odolává snad všem módním vlnám, populární byla před dlouhými desítkami let a nevěsty ji vyhledávají i v dnešní době.

Důvod je zřejmý, vzhled krajkových svatebních šatů působí velmi něžně a romanticky.

Dlouhé krajkované svatební šaty

Nevěsta v dlouhých krajkovaných svatebních šatech s vlečkou

Krajka všude, kam se podíváš

Na výběr je celá pestrá paleta svatebních šatů, při jejichž ušití byla použita právě krajka. K dostání jsou šaty, které jsou z krajky takřka celé, i když poněkud běžnější jsou takové, u nichž je svatební krajka aplikována pouze na určitou část. Nevěsta si tak může vybrat, zda bude chtít krajkový pouze živůtek nebo bude krajka plynule přecházet i na samotnou sukni.

V posledních letech byly doslova módním trendem svatební šaty s krajkovými rukávy. Rovněž zajímavě působí šaty, které mají krajková pouze ramínka. Velice svůdně také vypadají záda, která částečně prosvítají a jsou pokrytá krajkou. Poněkud střídmější variantou jsou pak šaty, které jsou pouze krajkou decentně dozdobené.

Nesmíme zapomenout zmínit ani další hit poslední doby, a tím je takzvaná 3D krajka. Ta má velmi luxusní vzhled, je plastická a může nést nejrůznější motivy včetně ručně tvarovaných květin nebo peříček. Často bývá dozdobená korálky nebo třpytivými kamínky. V těch nejhonosnějších případech může jít dokonce o opravdové drahokamy.

NÁŠ TIP: Ke krajkovým svatebním šatům se perfektně hodí svatební balerínky.

Krajkové svatební balerínky

Krajkové svatební boty – balerínky

Komu budou krajkové šaty slušet?

Dobrou zprávou je, že krajka sluší takřka každému. Po krajkových šatech může sáhnout nevěsta štíhlá jako proutek, poněkud oplácanější, vysoká i drobná.

Tento materiál si může dovolit také nevěsta s těhotenským bříškem, dokáže totiž skvěle podtrhnout půvab nastávající maminky.

Pokud sháníte levné krajkové svatební šaty, můžete se zkusit podívat na nabídku svatebních šatů z Aliexpressu.

Důležitý je především střih samotných šatů. Měl by být zvolen takový, aby zvýrazňoval přednosti a naopak šikovně maskoval případné nedostatky. A právě krajka je vynikající kamufláž.

Například krajkové rukávy dokáží skvěle skrýt poněkud silnější paže.

Nevěsta v šatech z Aliexpressu

Nevěsta v šatech z Aliexpressu

Na druhou stranu, v některých případech krajku doporučit nelze, a to například u tetování, které je většinou poměrně výrazné a i přes krajkový ornament by prosvítalo, což by ve výsledku nepůsobilo příliš esteticky.

Aby krajka nevěstě slušela, je také třeba to nepřehnat. I když vás její kouzlo takřka omámilo, pamatujte na to, že i v tomto případě platí známé úsloví: „Všeho s mírou“. Pokud se tedy rozhodnete pro celokrajkové šaty, svatební závoj by již měl být spíše jednoduchý tylový nebo třeba saténový.

A klidně ani nemusí být žádný, protože šaty celé z krajky udělají již tak dost parády. A naopak, k méně zdobným svatebním šatům se bude skvěle hodit závoj bohatě zdobený krajkou. Zkrátka a dobře, dejte si pozor, abyste to „nepřeplácali“. Totéž platí v případně různých perliček a dalších doplňků, které sice dokáží tento typ svatebních šatů krásně dozdobit, ale je třeba vybírat s citem.

Ke krajkovým svatebním šatům se obecně hodí spíše decentnější svatební šperky a také účes by neměl být příliš honosný s množstvím různých vlasových ozdob.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend