Svatební šaty pro těhotné

Děti jsou snem snad každé nevěsty, která díky plánované svatbě ví, že bude moci svému dítěti zajistit úplné rodinné zázemí. Pokud jste svatbu nestihli včas, nevadí. Nabídka svatebních salonů obsahuje širokou paletu svatebních šatů pro těhotné, ze kterých si bezesporu vyberete i vy a můžete si tak užít svůj velký den i s těhotenským bříškem.

Meruňkové svatební šaty pro těhotné

Meruňkové svatební šaty pro těhotné

Těhotenské šaty pro „kulatá bříška“

Mnoho nevěst se vdává ve 3. až 5. měsíci těhotenství. V tak raném stádiu lze většinou využít klasické svatební šaty, které mají vzadu šněrování. Díky němu si šaty můžete dle potřeby více či méně povolit nebo přitáhnout a vhodně upravit dle aktuální potřeby.

Pokud jste v pokročilejším stádiu těhotenství, na své svatbě dbejte především na pohodlí.

Střih šatů by však měl být „áčkový,“ tedy se sukní, která je dole rozšířená. S tímto střihem se vám může podařit váš požehnaný stav utajit, pokud o to stojíte.

V takovém případě bychom doporučili šaty se šněrováním nebo šaty s řasením v oblasti břicha, které rostoucí bříško zakryjí. Vypasované úzké šaty nedoporučujeme, neboť by mohly být pro budoucí maminku v její vzácný den nekomfortní.

Pokud je nevěsta v pokročilejším stádiu těhotenství, pak už musí volit speciální těhotenské svatební šaty. Těch je naštěstí v dnešní době celá řada, takže se nemusíte bát omezeného výběru. Tento typ šatů je také ideální volbou, pokud se snažíte své těhotenské bříško zvýraznit.

Pro takové případy je skvělý empírový styl, který podtrhne vaši celkovou krásu. Tyto šaty mají zvýrazněná prsa a dále spadají volně dolů. Jeden z dalších skvělých střihů těhotenských šatů je zcela volný střih s odhalenými rameny a vázáním za krkem. Svatební šaty pro těhotné navíc používají elastické materiály, které vám dopřejí maximální pohodlí.

NÁŠ TIP: Vyberte si z nabídky krásných svatebních šatů pro těhotné.

Šaty pro svatební matky – nebojte se barev

Svatební matky mohou zvolit také různé barvy svých šatů. Není nutné držet se striktně bílé barvy. Ta má symbolizovat nevinnost a panenství, které u nevěst-maminek není viditelně dodrženo. Vhodnými a v poslední době hojně užívanými barvami jsou meruňková (lososová), starorůžová, blankytně modrá, žlutá nebo tmavě růžová.

Červené šaty pro svatební matky

Červené šaty pro svatební matky

NÁŠ TIP: Pokud chcete skrýt bříško na svatební fotografii, držte před sebou velkou svatební kyticí nebo jinou svatební dekoraci.

Šaty – s jejich výběrem příliš nechvátejte

U těhotenských svatebních šatů je důležitý také termín svatby. Nastávající maminka musí dopředu počítat s velikostí bříška a v závislosti na tom vybírat šaty.

Volné světle modré těhotenské svatební šaty

Volné světle modré těhotenské svatební šaty

Zbytečné je zkoušet šaty několik měsíců dopředu. Vaše tělo za tu dobu projde ještě velkou změnou, a proto by se mohlo stát, že si nakonec budete muset vybrat šaty jiné. Zkoušku stačí naplánovat měsíc před svatbou, aby v půjčovně šatů stihli doladit veškeré detaily.

Vaše šaty také vybírejte s ohledem na svoji postavu. Pokud si nejste jista výběrem, doporučujeme vám navštívit půjčovnu šatů nebo svatební salón, kde vám s výběrem ochotně poradí.

Pokud chcete na nákupu ušetřit a chcete těhotenské šaty sehnat levně, můžete se v půjčovně zkusit poohlédnout po plesových šatech pro těhotné. Často mají půjčovny v zásobě široký výběr těchto šatů a třeba vás některé osloví a využijete jich na své svatbě. A nemusí se nezbytně nutně jednat jen o svatební šaty, ale třebaco druhé šaty, do kterých se převléknete po svatebním obřadu.

Volné krajkové těhotenské šaty

Aby těhotné nevěstě nebyla zima, může si přes ramena přehodit tenký pléd nebo svetřík

Slaďte šaty se svatebními doplňky

A co se svatebními doplňky? Nevhodné jsou objemné závoje – těm se určitě vyhněte. Něžná čelenka, třeba s květinami (ladícími se svatební kyticí) je určitě vhodnější. Působí jemněji, drobněji a navíc nebudete muset myslet na to, abyste nezakopla o dlouhý závoj.

Letní svatební těhotenské šaty v lososové barvě

Letní svatební těhotenské šaty v lososové barvě

Nastávajícím maminkám bychom také doporučovali volit boty na nízkém podpatku, nejlépe baleríny a to z důvodu možného otékání nohou. A nebojte se, i v tomto segmentu svatební obuvi se dají vybrat slavností a luxusní kousky. Třeba stříbrné nebo bílé s perličkami, krajkou či mašličkami.

Těhotná nevěsta ve světle žlutých šatech, s květinovým věncem na hlavě

Ať už si zvolíte jakékoli šaty, přejeme vám, abyste se ve svůj svatební den cítila co nejpohodlněji, nejkrásněji, aby se vám svatební den povedl a hlavně, abyste vy i vaše novorozené děťátko byli zdrávi.

Těhotné nevěsty by měly dbát především na pocit co nejvyššího pohodlí

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.