Svatba s těhotenským bříškem – jak na svatbu v těhotenství?

Nevěsty s bříškem jsou velmi křehké a kouzelné, ačkoliv se na těhotnou nevěstu stále dívají někteří zástupci starší generace s drobným opovržením. Nicméně jde pouze o zbytečné předsudky nad které je třeba se povznést. Jelikož dnešní generace se svatbou příliš nespěchá a těhotné nevěsty jsou k vidění stále častěji.

Letní svatební těhotenské šaty v lososové barvě

I nabídka šatů pro těhotné je velmi široká

Mnohé z nich vyprávějí, že jde o neskutečně krásný zážitek a pocit kompletní rodiny. A že fakt, že musely zvolit jiné šaty a namísto šampaňského pít jablečný mošt, stál za to.

Přípravy narychlo

Mnoho párů se při zjištění těhotenství partnerky rozhodne svatbu uspořádat co nejrychleji tak, aby nebylo rostoucí bříško vidět. V tomto případě můžete zvolit buď menší a méně promyšlenou svatbu, případně můžete využít služeb svatebních agentur, které dokáží připravit svatbu na klíč během jednoho měsíce.

Výhody a nevýhody svatby s bříškem

Tak jako vše, má i svatba s bříškem svá pro i proti. Ne vše lze předem na plánovat a občas že to prostě člověk neplánuje a otěhotní. Žádná hrůza, když jste v dlouhodobém vztahu. Horší je to v případě, že se dva lidé ještě moc neznají, ale postaví se k nastalé situaci čelem.

Někdo by mohl oponovat, že svatba může počkat, až se dítě narodí. Možná se ti dva i rozejdou. Jenže mnohdy rodinné zvyky, tradice, náboženství a pověrčivost udělají své. Ať je to jak chce, máme tady nevěstu s bříškem. Jaké jsou pro a proti takové svatby?

Stres a nevolnost

Asi není potřeba dlouze rozepisovat, co vše obnáší zařizování a příprava svatby.

A ani není potřeba popisovat průběh těhotenství, ke kterému nezřídka patří nevolnosti. Teď si to zkuste spojit dohromady a je vám jasné, že nejde o nic příjemného. Stres může mít dopad nejen na maminku, ale i nenarozené děťátko, které si nosí pod srdíčkem.

Nevěsta s bříškem se musí šetřit a rozhodně ji nečeká protancovaná noc a svatební noc nejspíš prospí unavená po celém dni.

NÁŠ TIP: Přečtěte si náš článek o výběru těhotenských svatebních šatů.

Vyhýbat by se měla kořeněným jídlům, alkoholu a celkově se musí hodně věcí zříci. Včetně svatebních šatů, o kterých snila už jako malá holka nebo lodiček na jehlách.

Není nic krásnějšího, než těhotná nevěsta!

Výhody svatby v těhotenství

Nicméně nevěsta s bříškem je snad tou nejkřehčí a nejkouzelnější nevěstou. A ženich si nebere zajíce v pytli.

Ví, že mu jeho vyvolená přivede na svět potomstvo. Na svatbu si může vybrat krásné, leč pohodlné šaty a stejně tak i obuv. Jen je potřeba umět činit kompromisy. Těhotná žena je krásná za každých okolností a na svatbě tomu není jinak.

Na co pamatovat?

Nevěsta s bříškem by měla mít co nejvíce pomocníků, aby se vyhnula stresu a nadmíře fyzické únavy a to zejména, pokud je v rizikovém nebo pokročilém těhotenství. Pamatovat musí na pravidelné svačinky, vhodné jídlo a dodržování pitného režimu. Dehydratace určitě není nic, o co by nastávající maminka stála.

Rozhodnutí, zda uspořádáte svatbu v jiném stavu, je čistě osobní záležitostí. Záleží na nastávající mamince a tatínkovi (budoucím manželovi), zda se do tohoto nelehkého úkolu pustí, případně počkají-li, až se miminko narodí.

Naštěstí už je dnes možné požádat profesionály, kteří se toho zhostí a na vás zůstanou jen ty lehčí úkoly. Těhotenství není nemoc, a tudíž přeje-li budoucí mamince zdraví, není důvod se svatbou otálet.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend