Šaty pro svatební matky: kostýmek nebo šaty?

Přáním každé maminky je vypadat na svatbě svého dítěte krásně. Proto je vhodné nepodcenit správný výběr šatů pro matku, a to jak podle střihu, který postavě lichotí, tak podle barvy, materiálu i věku.

Modré šaty na svatbu pro maminku nevěsty

Modré šaty na svatbu pro maminku nevěsty

Právě barva je většinou to, co vzbudí pozornost. Zvolte tedy takovou, která ladí s vaší pletí, barvou očí, vlasů i osobností.

Mimo to by barva šatů maminky měla doplňovat barvy svatební. Takže je potřeba zeptat se budoucích novomanželů, do jaké barvy bude jejich svatba laděna.

Jakých barev šatů se vyvarovat?

Mnoho maminek inklinuje k nejosvědčenějším barvám – bílé nebo černé. Ano, jedná se sice o barvy univerzální a slušivé, leč pro svatební den vašeho dítěte zcela nevhodné.

Bílá podle svatebních tradic přísluší v tento den jen a pouze nevěstě. Černá rovněž není vhodnou barvou, přestože zužuje postavu.

Materiál doporučujeme volit nemačkavý a příjemný. Přeci jen v tomto oblečení bude maminka celý den, tudíž by se měla cítit pohodlně.

Krajkové šaty pro svatební matku

Luxusní krajkový top se společenským kostýmkem

Půjčit nebo si nechat ušít?

Většina maminek již ve svém věku ví, co jim sluší a čeho se raději mají vyvarovat. Problémy mívají maminky, které jsou nespokojené se svojí postavou, hledají velikosti pro plnoštíhlé či XXL.

Nejen v této situaci je vhodné poradit se s odborníkem a případně si nechat ušít luxusní šaty na míru.

Už staré pořekadlo tvrdí, že šaty dělají člověka – ve svatební den to platí dvojnásob! Dobře padnoucí střih a barva dokáží mnohé. Pravdou je, že šití šatů na míru není levná záležitost, ale na druhou stranu vám šaty zůstanou a lze je následně využít i při jiné slavností příležitosti (plesy, promoce, maturitní ples).

V případě volby šatů na míru je možné sladit střih a styl šatů pro svatební matky se svatebními šaty dcery.

Další možností je volba půjčovny šatů, kde nejen poradí, vyberou ty správné, ale i upraví podle vašich křivek, určí správnou délku.

Zvolený model by měl zakrýt případné nedostatky a naopak zvýraznit přednosti.

Šaty pro matku nevěsty, i matku ženicha

Výběr šatů pro maminku/maminky je ideální možností, jak je obě vzít na nákup společenských šatů, kde se mohou ještě více sblížit.

Patrně už se znají, ale nabízí se možnost, že si to obě společně užijí a sblíží se ještě více.

Zároveň si mohou navzájem poradit s výběrem a vše sladit s vašimi svatebními šaty.

Čeho se při výběru šatů pro maminku vyvarovat?

Jelikož je svatba formální událost, měla by délka šatů sahat minimálně těsně pod kolena, kratší šaty mohou působit nevhodným až vulgárním dojmem.

Nevhodná jsou také odhalená ramena. To však neznamená, že se musí maminka šatů na ramínka vzdát. Takovéto šaty je vhodné doplnit o krajkový šál, bolerko nebo lehké sako.

Totéž platí o šatech s hlubším výstřihem, kdy je vhodné jej umně maskovat nějakým přehozem.

Šaty pro silnější matku nevěsty

Sukňový kostýmek

Maminka nemusí vyrazit pouze v šatech. Nabízí se také možnost sukňového nebo kalhotového kostýmku, který je slušivý, elegantní, pohodlný a univerzální – využijete ho ještě mockrát. Zvlášť starším maminkám velmi sluší.

Obrázky v článku: youandyourwedding.co.uk

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend