Krabičky na výslužku

Ani závěr svatebního veselí by neměl zůstat bez příjemného překvapení pro svatebčany – je již tradicí a zvykem obdarovat hosty svatební výslužkou darovanou v krabičkách na výslužku.

Krabičky na výslužku

Barevné krabičky na výslužku

Svatební krabičky na výslužku pro každého hosta

Svatební výslužka (někdy doplněná drobným dárkem) je hostům předávána při jejich odchodu ze svatby, kdy se loučí s novomanželským párem.

Někteří svatebčané odjíždějí dříve, jiní později a jelikož je v průběhu svatebního nutno řešit mnoho jiných starostí, je nutné si výslužky nachystat předem.

Pro tuto práci si nevěsta se ženichem většinou „najmou“ někoho z rodiny. Můžete pověřit např. svědkyni, družičky, sestru nebo sestřenice. Určitě všichni rádi pomohou.

Prohlédnout výslužkové krabičky 

Krabičky nebo košíčky na výslužku?

Možná přemýšlíte, zda zvolit krabičku nebo košíček a případně jakou velikost.

Výběr velikosti a typu závisí na množství a skladbě uložených surovin, které chcete hostům nabalit. Zde mějte na paměti, že není vhodné kombinovat sladké cukroví se slaným občerstvením a do krabičky nepatří ani ovoce a salát. Raději proto vše rozdělte.

Kromě obvyklých koláčků, cukroví, kousku svatebního dortu, čokoládky nebo pralinek můžete dovnitř krabičky přidat živou květinu nebo jiný dárek jako vzpomínku na vaši svatbu. Originální je také přidaný vzkaz s fotografií novomanželů a poděkováním za účast na svatbě.

Výslužkové krabičky

Výslužkové krabičky

Dnešní trh nabízí několik variant:

  • klasické krabičky s vrchním zavíráním
  • košíčky
  • krajkové korpusy

U košíčků u krabiček doporučujeme vystlat dno papírem, košíčky je navíc vhodné překrýt celofánem. Takto zabalené cukroví vydrží hostům v pořádku až do dalšího dne a mohou si jej dát například po ranním probuzení či k dopolední kávě.

Návod na výrobu výslužkových krabiček

Hotové krabičky na výslužky můžete objednat na internetu jako hotový výrobek (většinou budou s ohledem na menší rozměry při prepravě rozložené) nebo zakoupit v papírnictví (zde bohužel nečekejte příliš velký výběr nebo designové kousky).

Pokud ale chcete být originální a chcete hostům ukázat svou kreativitu, krabičky si vyrobte doma sami. Potřebovat k tomu budete:

  • tvrdý papír – bílý i barevný
  • lepidlo
  • mašle, stuhy, ozdoby
  • pravítko, tužku

Krabičku poskládejte například podle tohoto návodu a ozdobte je díky své vlastní fantazii.

Kreativitě se meze nekladou

Nechce se vám krabičky vyrábět svépomocí, ale přece jenom byste si rádi alespoň trošku kreativně zatvořili? Na zakoupené krabičky můžete buď pomocí tavné pistole nebo lepidla přidělat saténové růžičky, saténové stuhy, odznáčky či další doplňkové ozdoby.

Saténové kytičky

Saténové kytičky ze saténových stužek

Vytvoříte tak originální krabičky na výslužku, ze kterých budou mít obdarovaní hosté dozajista radost.

Vzhled krabičky doporučujeme přizpůsobit stylu svatby. Zvolili jste téma svatby domodra nebo dorůžova? Pořiďte krabičky i v těchto barvách, ať krásně doplní vaši svatbu.

Krabička na výslužku je levná: cena za jeden kus se pohybuje okolo 15 a 20 Kč – za tuto cenu získáte krásně barevnou krabičku, za jejíž darování se rozhodně nebudete muset stydět.

Moderní výslužkové krabičky je možné skládat do větších ucelenějších celků a můžete si tak snadno vytvořit například patrový dort, který může zároveň sloužit jako svatební dekorace.

Prohlédnout výslužkové krabičky 

Dort složený ze svatebních krabiček

Dort složený ze svatebních krabiček

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend