Svatební raut – oblíbená část svatební oslavy

Večerní svatební raut patří na každé svatbě mezi nejoblíbenější část oslavy. Po formálních záležitostech totiž konečně přichází o něco uvolněnější zábava. Každý pozvaný host přichází již neformálně oblečen, tančí se, klábosí, ale také jí.

A právě k tomu, aby si během zábavy mohl každý vzít to, na co má právě chuť, slouží svatební raut. Nyní se společně podíváme na to, jak by takový správný raut měl vypadat.

Svatební raut

Svatební raut – jakou formu zvolíte vy?

Zjistěte počet hostů přítomných u svatební tabule

Předně je velmi důležité zjistit si, kolik hostů na svatební hostinu přijde.

Je totiž zbytečné nakupovat velké množství jídla, aby pak vše zbylo.

Pokud je některý z vašich hostů vegetarián nebo má-li někdo speciální dietu, zajistěte, aby si i on přišel na své.

To by byla ohromná škoda. Proto si tedy předem zjistěte, kolik lidí potvrdilo účast na vaší večerní zábavě a podle toho zvolte množství jídla.

Plánujete-li bavit se až do brzkých ranních hodin, zařiďte jídla dostatek, naopak chcete-li zábavu kratší, volte menší množství jídla.

Zároveň také neopomeňte fakt, že ne všichni jedí vše. Tedy pokud je některý z vašich hostů vegetarián nebo má-li někdo speciální dietu, zajistěte, aby si i on přišel na své. Vyvarujete se tak nepříjemností v souvislosti s hladovými hosty.

Svatební raut

Jaký raut na svatbu zvolíte? Servírovanou formu nebo samoobslužbý bar?

Rovněž je rozhodně důležité zvážit, budete-li pořádat svatební hostinu s jídlem „jen tak na chuť“ nebo spíše teplou večeři rautovou formou.

To záleží jen na vás a na programu, který máte pro váš večer připraven. Proto, aby vše fungovalo jak má, předem se domluvte s obsluhou na včasném doplňování jídla na stůl. Vězte, že pohled na poloprázdné a vyjedené stoly nepůsobí dobře.

Kromě samotného jídla jsou pak důležité také nápoje. Proto dbejte na to, aby se na hostině vyskytly jak alkoholické, tak i nealkoholické nápoje všemožných druhů. Každý tak bude moci dobré jídlo zapít nápojem, na který má chuť.

NÁŠ TIP: Plánujete si jídlo na svatebu objednat? Vyberte si firmu pro svůj svatební catering.

Cena svatebního rautu

Při plánování množství jídla je vhodné rovněž zohlednit cenu, jež chcete na celou hostinu vynaložit. Zpravidla počítejte 1.000 Kč na každého svatebčana – cena včetně nápojů. Tuto cenu ale berte s rezervou, bude totiž hodně odvislá od skladby menu a finanční náročnosti na pořízení surovin a s ní spojenou přípravu pokrmů.

Netradiční svatební raut

Netradiční formou svatebního rautu je pak kupříkladu grilování. Proto plánujete-li volnější zábavu někde na zahradě nebo jinde venku, může být grilování ideálním doplňkem k plánované zábavě.

Kromě masa či uzenin však připravte také zeleninu nebo třeba žampiony. Zajistíte tak, že budou všichni spokojeni.

Nyní již zbývá jen popřát vám hezkou zábavu a hlavně dobrou chuť!

Komentáře (2)

Anonym napsal:

Naopak, grilování je teď velmi moderní forma rautu na svatby, vídám to často a sama to na své svatbě také chci. Je to super na venkovský styl, Boho styl a nebo i na provance styl svateb a v podstatě na cokoliv co je celé venku 🙂

Hozakova napsal:

Chválim, pekne spísané, len to grilovanie a svadba mi moc k sebe nejdú, ale tak ako netradičná forma, prečo nie..

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend