Svatba v září

Výběr svatebního dne patří k důležitému společnému rozhodnutí, které musí muž a žena vykonat jako pár. Nejde jen tak o nějaký den, ale den, který bude ve všech směrech důležitý.

Měl by vyhovovat partnerům i těm nejbližším. Společně jste se tedy rozhodli, že ideálním měsícem bude září. Gratulujeme.

Dekorace na listopadové svatbě

Svíčky krásně umocní atmosféru svatby konané v září

Podzim má totiž své nezaměnitelné kouzlo. Začíná opadávat listí, které hraje všemi barvami a vzduch už není tak horký. Pořád je to však měsíc vhodný k uspořádání venkovní svatby. Navíc je to období těch nejkrásnějších svatebních dekorací, což je klíčové pro vytvoření perfektní svatební atmosféry.

Dekorace rovnou z přírody

Využít lze sezónní bobulovité plody, ale i břečťan a další dary přírody, jako jsou šišky, kůra, větvičky, proutí. Pokud je babí léto vydařené a počasí přeje, jde o nejromantičtější období v roce. Září nás ještě hýčká příjemným teplem a sluníčkem, a jen pozvolna se ostýchavě zkracují dny a prodlužují stíny.

Mech a šišky na svatební hostině

Mech a šišky – ideální svatební dekorace pro svatbu konanou v září

Podzim je jako stvořen pro rustikální či vintage svatební design. Patří-li tyto styly k vašim oblíbeným, pak využijte kouzlo podzimu. Namísto klasických židlí použijte ke svatební tabuli dřevěné lavice, které ještě více umocní atmosféru venkova. Chybět by neměly barevné polštářky a přehozy pro již chladnější večery.

Svatební bránu si můžete nechat vyrobit z kovu či dřeva a ozdobit ji podzimními bobulovinami a květy. Příroda je na dary v tomto období štědrá.

Použít k výzdobě lze také žaludy, kaštany, barevné listí. Z listí je možné vyrobit i překrásné kytice. Klid přírody a nostalgická atmosféra končícího léta bude tím pravým ořechovým. Když už jsme u ořechů, výtečně se k dekoracím hodí i ty vlašské. Určitě by bylo vhodné zajistit i přístřeší.

Slavobrána se závěsy

Svatební obřad i s hostinou můžete uspořádat třeba ve stodole

Místo stanu stodola

Pokud nechcete rozbít romantickou atmosféru venkova, místo stanu využijte stodolu, kde nechybí dřevěné trámy, podlaha a neopracovaný dřevěný nábytek.

Kytky svažte lýkem a naaranžujte do zavařovacích sklenic, na stoly umístěte masívní kované svícny a nezapomínejte na horní osvětlení, které můžete rovněž zvolit v tomto „vintage“ duchu. A protože jsou večery už opravdu chladné, nezapomínejte na stylové přikrývky a oblečení.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend