Úvodní stránka / Svatební dekorace / Svatební brána a její výzdoba: inspirujte se!

Svatební brána a její výzdoba: inspirujte se!

O tom, že svatební brána by v žádném případě při obřadu a vůbec celé svatbě neměla chybět, není pochyb. Jedná se o jeden z pradávných zvyků již našich babiček a dědečků a není se čemu divit. Svatební brána sama o sobě vyzývá k tomu, aby se jí prošlo, a symbolicky znázorňuje přechod mezi dvěma světy, v tomto případě známým a neznámým čili manželským a nemanželským životem. Proto by měla být také náležitě vyzdobená a měla by přímo vybízet k jejímu průchodu. Nikdy nezapomeňte, že i svatební brána tvoří jakousi společnou vizitku novomanželů.

Květinová svatební brána

Květinová svatební brána

Jak si poradit s výzdobou svatební brány?

Výzdoby svatebního oblouku se však nemusíte bát. Většinou by měl být vyzdoben stejně jako věnec, což znamená velké množství květin, například růží, nebo si můžete pomoci barevnými pentlemi. V dnešní době se na výzdobu svatebního oblouku používá také popínavý břečťan, který krásně celou bránu zakryje a vytvoří skvělý podklad pro zapichování jednotlivých květin.

Při zdobení však dbejte na to, že svatební brána má vzbuzovat veselou a radostnou náladu. Mezi osvědčenou volbu se tak řadí růže jakékoli barvy, nebo dokonce nafouknuté balonky. Svůj účel splní také pruh bílé látky z šifonu či podobných lehkých materiálů, které dovedou celkové dílo velice zjemnit.

Svatební brána

Svatební brána vhodně sladěná s ostatními dekoracemi

Oblouk si lze i vypůjčit

Svatební oblouky si můžete půjčit od renomovaných svatebních studií. Některé z nich dodávají brány už ozdobené a připravené, případně můžete zapůjčenou bránu nechat vyzdobit floristu, který má na starost kompletní svatební výzdobu.

Svatební brána je většinou vysoká kolem dvou a půl metru a široká něco kolem jednoho a půl metru. Ale i tak není důvod se strachovat.

Brány se dají pohodlně rozložit či složit a tak se bez jakýchkoli problémů vejdou i do normálního osobního vozu. Pokud si bránu budete půjčovat, zamyslete se i nad stojany na květinové aranžmá, které celý prostor ještě doplní a rozveselí.

Sdílejte článek s přáteli


Svatební brána a její výzdoba: inspirujte se!
Ohodnoťte článek

2017-06-13T19:21:44+00:00

Leave A Comment

ZAVŘÍT

E-book: 20 tipů na svatbu snů
ZDARMA

Přihlaste se k odběru svatebních novinek a získejte e-book se zaručenými tipy pro svatbu snů.

ZAVŘÍT

Děkujeme za přihlášení

k odběru novinek.

Sledujte naše novinky na sociálních sítích. 

Pošlete odkaz na článek přátelům