Slavobrána na svatbu – jak vybrat hlavní dekoraci obřadu?

Minuty před obřadem jsou na svatbách asi nejkrásnější. Můžete vidět vtipkující kamarády, dojaté rodiče a prarodiče a ze začátku také nervózního ženicha. Všichni vědí, proč se tu sešli, a asi se nenajde nikdo, kdo by v této chvíli neměl z budoucích novomanželů radost.

V momentě, kdy se rozezní hudba pro příchod nevěsty, do sebe všechno zapadne. Projde uličkou a stoupne si na místo, na které nezapomene. Aby byly vzpomínky co nejkrásnější, je potřeba místo obřadu vyzdobit a nejtradičnější volbou je slavobrána. Kruhová, šestiúhelníková, nebo z březového dřeva. To je na vás, ale svatební brána na obřadu zkrátka nemůže chybět.

Hexagony na svatbu

Mezi velmi populární svatební slavobrány patří dřevěné hexagony

Slavobrána a její tradice

Když se někoho zeptáte, co je to slavobrána, můžete dostat dvě rozdílné odpovědi. Často to záleží na tom, jestli se zeptáte člověka z města, nebo někoho z vesnice, a to především takové, kde se udržují staré zvyky. Pokud se totiž podíváme do minulosti, tak slavobrány měly dříve zcela rozdílnou funkci, než jakou mají dnes.

Zatímco dnes se jedná nejčastěji právě o objekt, který najdete na samotné svatbě, dříve se slavobrána stavěla novomanželům u jejich nového společného obydlí, nebo případně u domu (nejčastěji nevěsty), kde probíhala následná svatební oslava. Dalo se tak na vědomí ostatním obyvatelům, že proběhla svatba a mohli tak novomanželům pogratulovat.

Obřad a dost?

Pokud budete mít na vaší svatbě svatební bránu, tak téměř určitě bude umístěna na místě, kde bude probíhat váš obřad. Nejčastěji ženich s nevěstou stojí buď těsně před bránou, nebo případně přímo pod ní. Na výzdobu svatební brány se nejčastěji používají květiny sladěné se zbytkem květinové výzdoby na svatbě, ale ostudu brána neudělá ani bez dalších doplňků.

Líbí se vám svatební oblouk jako takový a přijde vám škoda jej využít pouze na samotný obřad? Pokud si to myslíte, tak můžeme doporučit slavobránu použít jako prostor fotokoutku. Vzhledem k tomu, že svatební brána je poměrně velký objekt, tak ji nikdo nepřehlédne a určitě přiláká pozornost vašich hostů.

Bílý svatební oblouk

Z čeho mohu vybírat?

Jestli se vaše svatba bude odehrávat na nějakém místě, které je přímo na svatby zaměřené, tak je možné očekávat, že na místě budou mít nějaký svůj „erární“ svatební oblouk.

Ten se vám ale nemusí líbit, nebo zkrátka máte jen jinou představu o tom, jak by váš obřad měl vypadat.

V takovém případě vyhledejte půjčovnu slavobran, kde pro vás budou mít připraven kompletní sortiment tvarů a barev, dají vám instrukce jak slavobránu sestavit a také se dozvíte, jak náročná bude přeprava. Ale nemusíte se bát, určitě si poradíte.

A jaké jsou tedy nejčastější tvary?

Svatební oblouk
Jedním z nejoblíbenějších svatebních tvarů je samozřejmě kruh. Kruh totiž symbolizuje něco nekonečného a navěky trvajícího, což si rozhodně novomanželé při obřadu přejí. Svatební oblouk je také velice elegantní svým plynulým zaoblením a zároveň je velice jednoduchý na sestavení.

Hexagon
Pokud máte raději výraznější obrazce, můžete sáhnout po pravidelném šestiúhelníku. Slavobrána hexagon je vyrobena ze dřeva a oproti ostatním branám působí robustněji.

Březová svatební brána

I když to může na první pohled tak vypadat, sestavení hexagonu není nijak složité a bez problému vám kompletní instalace bude trvat do 25 minut.

Březová brána
Pokud připravujete svatbu v přírodním, nebo boho stylu, tak by určitě měla ladit i samotná slavobrána. Svatební brána z březového dřeva nabízí právě tu dokonalou nedokonalost, kterou oceníte, pokud preferujete právě přírodní styl výzdoby.

Samotný obřad představuje jen krátký časový úsek celé svatby. Ale právě kvůli obřadu jste se všichni sešli.

Z obřadu také vždy vznikne nejvíce svatebních fotografií, proto určitě vyberte takovou slavobránu, kterou budete chtít mít ve vzpomínkách a na fotografiích i dlouho po svatbě.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend