Jak se připravit na venkovní svatbu?

Svatba v přírodě je snem mnoha nevěst a zejména v posledních letech volí obřad pod širým nebem stále více snoubenců.

Venkovní svatby jsou krásné a romantické, ale na druhou stranu také celkem náročné na přípravu, proto jsme si pro vás připravili pár rád, díky nimž svatbu lépe zvládnete a užijete si ji vy i vaši hosté.

Venkovní svatba

Venkovní svatba

Venkovní obřad plánujte s velkým časovým předstihem, abyste měli opravdu dostatek času se na vše dobře připravit. V první řadě byste měli při volbě termínu myslet na počasí.

Větru, dešti sice ani při nejlepší příležitosti neporučíte, ale alespoň trošku předvídat můžete. Pro venkovní svatby je ideální konec května, červen a pak konec srpna a začátek září. V tuto dobu máte největší naději, že vám počasí vyjde vstříc.

A co když začne pršet?

Počasí je však zejména v posledních letech velmi proměnlivé a odhadnout jeho vývoj mnohdy dělá problém i expertům na slovo vzatým, proto buďte připraveni na všechny varianty a mějte dobrý záložní plán a hlavně dobře zvolte místo obřadu. Vdávat se můžete téměř kdekoliv, ovšem ideální je místo, kde se můžete v případě potřeby rychle přesunout pod střechu. Může to být nádvoří zámku nebo třeba zahrada v hotelovém komplexu.

NÁŠ TIP: Podívejte se na náš článek o svatbě v dešti.

Další možností, jsou party stany, ale ty mají jistá omezení a v případě silného větru nebo  dlouhotrvajícího deště si pod ním vaši svatbu moc neužijete.

Při plánování venkovního obřadu nemyslete jen na sebe, ale hlavně na své hosty. Místo by mělo být dobře dostupné všem svatebčanům, tak aby se na něj v pohodě a bez problémů mohli dopravit i starší lidé s pohybovými problémy nebo naopak rodiny s malými dětmi.

Svatební hostina na zahradě

Při venkovní svatbě můžete uspořádat vekolepou svatební hostinu

Snažte se, aby si váš den všichni opravdu užili, proto každému, kdo se na vaši svatbu chystá, připravte uvítací balíček, ve kterém nebude chybět lahev vody, slunečník, eventuálně vtipné sluneční brýle, pro případ, kdyby bylo horko, repelent proti dotěrnému hmyzu a deka, kdyby někomu byla naopak zima.

Pro venkovní svatbu volte vhodné oblečení

Venkovní svatbě přizpůsobte také její styl. V ideálním případě zvolte nepříliš formální svatbu a všem svatebčanům řekněte, že je pro vás důležitější jejich pohoda, než to co, mají na sobě.

Honosné šaty a obleky pro venkovní svatbu nejsou právě pohodlné a totéž platí o botách. Ženy, včetně nevěsty, by měly zvolit vhodnější obuv, než střevíčky s jehlovými podpatky, které se budou bořit do hlíny a v lepším případě je pravděpodobně zničíte, v horším případě můžete vy, nebo kdokoliv jiný snadno zakopnout a přijít k úrazu. Pro tyto účely se skvěle hodí třeba baleríny.

O svém plánu vzít se pod širou oblohou řekněte i své kadeřnici a vizážistce, ať vám mohou přizpůsobit make-up i styl účesu. Hlavně účes musí vydržet i nepřízeň počasí. Jinak se může lehce stát, že se ve větrném počasí vaše načesané lokny promění v hřívu, kterou by vám mohla závidět sama rocková babička Tina Turner.

A v neposlední řadě nezapomeňte na kvalitní ozvučení obřadu. Zajistit si ho můžete sami nebo se domluvte s DJ, který vám na svatbě bude hrát.

Většina hudebníků je pro tuto možnost vybavena a mají zkušenosti, takže vaše ano uslyší každý.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend