Jak naplánovat a zařídit Zlatou svatbu?

Zlatá svatba je padesátým výročím manželského slibu. Možná je to pro někoho až nepředstavitelně dlouhá doba, což je ale na celé věci nejkrásnější. Jen si to zkuste představit, že s někým strávíte padesát let ve spokojeném manželství.

Právě proto si toto nádherné výročí vyžaduje oslavu. Jak ji připravit a na co nezapomenout?

Výročí zlaté svatby

Výročí zlaté svatby

Jak by měla obnova manželské slibu vypadat?

Při oslavě zlaté svatby rozhodně nesmí chybět obnovení manželského slibu. Obnovením manželského slibu by měly vlastně začít oslavy. Obnovení manželského slibu můžete provést na úřadě nebo v kostele. Je třeba se na ceremoniál připravit a objednat.

Může to být přesně v den vaší svatby nebo i několik dní před či po – podle toho, jak vám to vyhovuje. Na obřad byste měli být slavnostně oblečeni.

Slib můžete obnovit před svědky nebo jen v soukromí. Žena by samozřejmě měla mít alespoň menší květinu.

Jak oslavit?

V současné době se dá zlatá svatba slavit mnoha způsoby. Můžete se sejít v úzkém rodinném kruhu a uspořádat malý oběd v restauraci. Nebo si můžete pronajmout salonek a uspořádat oslavu ve velkém stylu. Vždy ale pamatujte na to, že i zlatá svatba by měla mít nějaká pravidla. Na tabuli při hostině by neměl chybět dort nebo i svatební koláče. Všichni pozvaní hosté by měli být společensky oblečeni. Pánové v obleku a dámy ve společenském kostýmku nebo šatech. Samozřejmostí je u dam i hezký účes – tip – drdoly návody najdete všude na internetu a hravě je zvládnete i doma. Žena – nevěsta – by měla dostat i malý zlatý dárek.

Koho pozvat?

Na oslavách by rozhodně neměla chybět nejbližší rodina. Jsou to sourozenci, synové, dcery a vnoučata a případně pravnoučata. Můžete si také pozvat přátele – vlastně koho chcete, aby s vámi tento slavný den sdílel. Ještě jedna rada na závěr: pokud si nechcete dělat se složitými přípravami výročí svatby starosti, vyrazte třeba někam na dovolenou…

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend