Zahradní svatební hostina

V posledních letech se setkáváme s trendem pořádání svatebních oslav na zahradě. Je to nejen z důvodu šetření finančních prostředků, ale také kvůli variabilitě, kterou tato varianta nabízí.

Oproti oslavě v restauračním salónku získáte dostatek prostoru pro skoro libovolný počet hostů. V případě pěkného počasí pak můžete s lehkostí vykouzlit příjemnou atmosféru, kde se hosté uvolní a prožijí zábavné odpoledne.

Svatba na zahradě

Svatba na zahradě

Dá se na tom ušetřit?

Samozřejmě, že ano. Zvláště, pokud přiloží ruku k dílu celá rodina. Zaprvé není třeba platit za pronájem místnosti. Velký prostor pro úspory také představuje catering a útrata za nápoje. Na svatebních hostinách je často zvykem, že svatebčané platí účet za všechny hosty.

To se může ale neuvěřitelně prodražit. Naproti tomu na zahradní hostinu máte možnost nakoupit levnější (ale přesto dobré) stáčené víno, klidně i několika druhů. Není problém objednat si z pivovaru sud piva, kde zaplatíte pouze za to, co vytočíte. To ani nemluvíme o vodě, za kterou se v restauraci platí, kdežto doma jí máte takřka zadarmo. Podobné je to i s ostatními nápoji.

S pečlivou a rozvážnou přípravou budete schopni ušetřit tisíce korun, aniž by si hosté připadali ošizeni. S pitím je to tedy jasné. Ale co občerstvení? Zde to záleží výhradně na ochotě vaší rodiny. Ne každý se chce ale den před svatbou připravovat s pohoštěním pro celou rodinu a kupu přátel a známých k tomu. Proto doporučujeme najít nějakého místního malého podnikatele s cateringem, který si část hostiny připraví u sebe doma a zbytek dodělá ve vaší kuchyni.

Že jste o nikom neslyšeli? Prohledejte internet a uvidíte, že je vaše město plné podobných služeb. Budete jistě překvapeni příznivými cenami.

Bez čeho se neobejdete

Bez pochyby budete potřebovat velký stůl, případně větší množství menších stolů. První možnost je ale mnohem praktičtější. Jestliže si nechcete nakupovat speciální nádobí na svatbu, můžete si talíře půjčit po příbuzných, nebo jednoduše využít papírové talířky na jedno použití. Když si dáte s jejich výběrem trochu práce, mohou vypadat velice pěkně.

Tou nejhlavnější věcí při zahradních oslavách je ale velký stan, pod který se vejde stůl i se židlemi. Radíme si ho raději vypůjčit, než ho kupovat. Nejedná se o příliš levnou záležitost a jeho pozdější využití by bylo jen minimální. Určitě naleznete firmu, která se specializuje na půjčování právě takovýchto věcí. Je pravděpodobné, že takto seženete i stůl a židle.

Není výjimkou, že se oslava protáhne až do noci. Pak je důležité připravit dostatečné osvětlení. Kromě klasických lamp použijte také malá vánoční světýlka. Nemusíte je kupovat, příbuzní vám jistě půjčí ty svoje. Obmotejte je kolem nohou stanu. Vytvoříte tak skoro zadarmo nezapomenutelnou atmosféru, na kterou hosté budou ještě dlouho vzpomínat.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend