Chystáte se na prodej svatebních šatů? Nezapomeňte je vyčistit!

Přemýšlíte o tom, co uděláte se svými svatebními šaty, až bude po všem? Možností máte víc, můžete si je uložit jako suvenýr nebo je prodat.

Na prodeji svatebních šatů asi nevyděláte, ale může vám přinést hezkých pár korun, které se budou hodit na svatební cestu nebo vybavení bytu.

Čištění svatebních šatů

Nechte si svatební šaty vyčistit u profesionálů

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z možností, je důležité, abyste nezapomněla šaty vyčistit. Čím déle budete s čištěním otálet, tím více se skvrny do látky „zažerou“ a vy se jich pak budete jen těžko zbavovat.

Skvrny na svatebních šatech jsou zcela normální. Jednak jsou šaty bílé a bílé oblečení má tendenci se ušpinit, a jednak v nich budete celý den. Uvědomte si, že v nich kromě focení, obřadu a svatebního oběda pravděpodobně absolvujete i velkou část večerní zábavy.

Berte tedy všechny flíčky s klidem a užijte si svůj den naplno. O čištění skvrn od make-upu, potu, vína i jídla se starejte až po svatbě.

Čištění svatebních šatů doma

Do čištění se můžete pustit doma, ale myslete na to, že svatební šaty jsou vyrobené z materiálů, které se v pračce většinou prát nedají. Navíc mají na sobě zdobení z flitrů, korálků či krajek, které by nemuselo přežít ani šetrné praní v pračce. Pořiďte si na ně raději pratelný plátěný vak a neperte je na víc než 30⁰C.

Pokud se vám nechce prát celé šaty, můžete vyčistit jen skvrny a lemy. To zvládnete ručně za pomoci čisticích přípravků. Přípravky ale nejdříve vyzkoušejte na malém kousku látky, abyste viděli, jak látka reaguje. Na lem šatů funguje například mýdlová voda. Vyčistit malé skvrny vám pomůže malých měkký zubní kartáček. Než se do čištění pustíte, přečtěte si informace o použitých materiálech a způsobech jejich čištění.

Čištění košile v čistírně

Vyčistit si můžete nechat také pánskou svatební košili a oblek

Čištění svatebních šatů v čistírně

Svatební šaty bývají hodně objemné a do běžných domácích praček se ani nevejdou. Obvykle se navíc pro svatební šaty doporučuje suché čištění nebo profesionální čištění za mokra. Pokud se je navíc chystáte prodat, pak by bylo dobré, je další nevěstě předat nezaprané a voňavé. Bude proto lepší vybrat si čistírnu společenských šatů a oděvů, kde si s vašimi šaty poradí. Šaty se vám vrátí čisté, voňavé a navíc nehrozí riziko poškození nebo sražení.

Čištění svatebních šatů objednejte z domova

Abyste nemusela hned druhý den po svatbě vyrazit do čistírny, můžete si čištění šatů objednat z pohodlí domova on-line. Kurýr si u vás šaty vyzvedne ve stanovený čas a čisté je přiveze na vybranou adresu. V praxi to může klidně vypadat tak, že si objednáte kurýra na místo konání svatby a čisté si je necháte přivézt domů.

Šaty vám kurýr přiveze do 3 dnů, pokud se tedy chystáte na svatební cestu, můžete zadat adresu někoho z rodiny nebo přátel. Nemusíte si tedy dělat starosti s vyzvednutím šatů. Díky tomu se ani nestane, že byste je z čistírny zapomněla vyzvednout.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend