Šišky a chvojí a svatbě? Vsaďte na originální svatební dekorace!

Většina svateb se sice odehrává v nejteplejší části roku, tedy v létě. Pokud si však zvolíte termín mimo hlavní svatební sezónu, nejenže bude vše více v klidu, ale zároveň získá váš významný slavnostní den nádech neopakovatelné kouzelné atmosféry.

Stačí jen vzpomenout na nesmrtelnou pohádku Tři oříšky pro Popelku a v ní se odehrávající romantickou svatební scénu uprostřed zasněžené krajiny. A právě k zimním nebo podzimním svatbám se výjimečně dobře hodí originální přírodní dekorační prvky, třeba ty v podobě šišek a chvojí.

Svatba s vůní lesa vás okouzlí

Šišky a větvičky jehličnanů mají opravdu široké možnosti využití, a ač vám to možná přijde neuvěřitelné, lze je mimo jiné také zajímavě zakomponovat snad do všech svatebních dekorací.

Pojďme si představit alespoň několik způsobů, kterými tyto dary přírody využít přímo ve svatební den.

Snubní prstýnky – nebojte se nahradit klasický tácek či saténový polštářek obyčejnou šiškou, třpytící se zlaté prstýnky umně navlečené na koncích šišky budou vypadat prostě nádherně.

Větvičky z chvojí jako svatební dekorace

Větvičky z chvojí jako svatební dekorace

Kytice pro nevěstu a korsáž pro ženicha– zkušená floristka si poradí i s aranžováním kytice, která bude obsahovat poměrně neobvyklé komponenty – a k těm šišky a zelené chvojí jistě patří, zahrnovat by je měla rovněž korsáž pro ženicha, aby spolu s nevěstinou kyticí dobře ladila.

Svatební dort – jestliže jste se rozhodli pro rustikální svatbu a výzdoba se ponese v přírodním duchu, nezapomeňte na to, aby celkovému stylu odpovídal také svatební dort, dokonce i ten totiž může být dozdobený šiškami a drobnými větvičkami jehličnanů.

Svatební tabule – vkusně bude vypadat slavnostní svatební tabule, na které budou volně položeny šišky různých tvarů a velikostí, společně s chvojkami je lze také naaranžovat do jednoduchých skleněných váz, případně je možné šišky využít pro umístění jmenovek určujících zasedací pořádek.

Ostatní výzdoba – tyto krásné přírodní prvky mohou sloužit k vytvoření věnců, zdobení židlí nebo okrajů lavic, dá se je použít při stavění svatebního oblouku (slavobrány) a mohou být i součástí originálních svatebních oznámení – fantazii se meze nekladou!

Mech a šišky na svatební hostině

Mech a šišky na svatební hostině

Nebojte se neobvyklých kombinací

Jehličí a šišky barevně oživí nejrůznější podzimní plody – červené jeřabiny, černý bez, modravé trnky nebo třeba sytě červené šípky. Ale pokud se jedná o svatební den, pak ten přímo vybízí k neobvyklým kombinacím, které udělají vaši svatbu pro všechny zcela originální a nezapomenutelnou.

Podzimní svatební kytice s listím

Podzimní svatební kytice s listím

Voňavé zelené větvičky jehličnanů lze při tvorbě svatební výzdoby zkombinovat například s pivoňkami, fréziemi, kalami nebo třeba liliemi.

A co takhle svatební kytice složená z buclatých šišek a něžných bílých růží?

Můžete se být jistí, že takovou vaše kamarádka ani sousedka na své svatbě určitě neměla.

Bude se vaše svatba odehrávat poněkud nezvykle v adventní čas? Výzdoba a dekorace obsahující rudé růže, šišky a zároveň i křehké skleněné baňky úžasně propojí kouzlo dvou významných událostí, svatba s nádechem Vánoc bude opravdu jedinečná.

Tři praktické tipy závěrem

  • Pokud jste šikovní, můžete si svatební výzdobu vytvořit zcela sami přesně podle svých představ, v opačném případě se nebojte svěřit tvorbu svatebních dekorací zkušeným profesionálům, skvělý výsledek tak bude zaručen
  • Šišky i chvojí můžete nasbírat ve volné přírodě (je lepší si udělat raději větší zásobu), tato dekorace vás tak vyjde opravdu velmi levně a zakoupit budete muset pouze doplňkový materiál k dozdobení
  • Pokud vám přijde hnědavé zbarvení šišek příliš nudné, zkuste je nastříkat bílou, stříbrnou nebo klidně i jinou barvou, případně hnědou barvu zdůrazněte použitím bezbarvého laku. Zajímavě budou vypadat také šišky se třpytkami nebo můžete jejich konce nabarvit tak, aby působily jako ojíněné.

A co vy, vyzkoušíte šišky a větvičky na vaší svatbě?

Netradiční svatební kytice se šiškami

Netradiční svatební kytice se šiškami

Netradiční svatební dekorace pro zimní svatbu

Netradiční svatební dekorace pro zimní svatbu

Nevěsta s kyticí a členkou ze šišek

Nevěsta s kyticí a členkou ze šišek

Nevěsta s kyticí z větviček a šišek

Nevěsta s kyticí z větviček a šišek

Kulatá svatební kytice se šiškami

Kulatá svatební kytice se šiškami

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend