Úvodní stránka / Stříbrná svatba – po kolika letech jí slavit a co darovat?

Stříbrná svatba – po kolika letech jí slavit a co darovat?

Oslava stříbrné svatby se koná po 25. letech společného soužití manželů a je skutečným milníkem jejich dosavadního vztahu. Pokud jste se v manželství dostali až sem, nejspíš jste spolu zažili spoustu dobrého i zlého, podporovali se v pracovních i rodinných záležitostech, vychovali děti, navzájem o sebe pečovali v nemoci – to vše ale utužilo vaši lásku v dobrém slova smyslu a navíc jsou další společná léta před vámi.

Prožít společně čtvrt století opravdu stojí za to oslavit. Toto výročí se může spojit s velkou rodinnou oslavou, kde se připomenou nejdůležitější momenty vašeho manželství. Novým hitem přicházejícím z Ameriky je také obnova manželského slibu.

Koláž fotografií jako dar k výročí

Jako dar můžete vyrobit koláž z fotografií

Víte, že v současné době kvůli vysoké rozvodovosti slaví stříbrnou svatbu pouze 25% všech manželských párů?

Co darovat k výročí?

Pokud stříbrnou svatbu slaví vaši rodiče či někdo z rodiny, bylo by milé, vymyslet jim dárek, který jim bude připomínat všechny příjemné společné chvíle, které spolu doposud zažili. Zapojte do programu děti, přátele i další rodinné příslušníky. Vznikne tak skutečně silná rodinná atmosféra.

Inspirovat se můžete našimi tipy na dárky ke stříbené svatbě:

  • Vymyslete originální báseň, kterou poté nechte zalaminovat nebo ji vložte do stříbrného rámu, který lze zavěsit.
  • Sestavte oslavencům CD s jejich oblíbenými písněmi. Bod navrch získáte, když si zjistíte, které píseň či písně je vlastně doopravdy spojili.
  • Vytvořte ručně dělané fotoalbum se všemi jejich dětmi, přáteli a rodinou. Každou fotografii olemujte stříbrným papírem a popište.
  • Pokud manželé žijí v rodinném domě se zahradou, darujte jim malý stromek, který jim pomožte zakopat na důkaz společné lásky. K tomuto stromku můžete zakopat například láhev domácí slivovice a to společně se slibem, že za dalších 25 let ji zase všichni společně vykopete.
  • Zamluvte jim krásnou dovolenou na místě, na které se již dlouho chtějí podívat.
  • Jak už samotný název napovídá, darovat můžete také stříbrné šperky.
  • Darujte jim netradiční dárek či adrenalinový zážitek.
Oslava stříbrné svatby

Oslavte výročí stříbrné svatby ve velkém stylu

Vytvořte stříbrné dekorace

Oslava 25. výročí svatby je neodmyslitelně spjata se stříbrem. Buďte tedy kreativní a vymyslete dekorace v barv tohoto kovu, které decentně ozdobí každou místnost.

Můžete také zvolit „téma oslavy“, např. poproste své hosty, aby v daný den dorazili oblečeni v bílém oblečení. Můžete také zajistit upečení dortu se stříbrným zdobením. I malé detaily dokážou vytvořit perfektní vzhled celé oslavy.

Do stejného dekoru volte i pozvánky, pečlivě si rozmyslete, koho chcete na oslavu pozvat a stanovte si také rozpočet. Skvělým tipem, kde strávit výročí, je místo, kde se před 25 lety konala i svatební hostina.

Sdílejte článek s přáteli


Stříbrná svatba – po kolika letech jí slavit a co darovat?
Ohodnoťte článek

Pošlete odkaz na článek přátelům