Stříbrná svatba – po kolika letech jí slavit a co darovat?

Oslava stříbrné svatby se koná po 25. letech společného soužití manželů a je skutečným milníkem jejich dosavadního vztahu. Pokud jste se v manželství dostali až sem, nejspíš jste spolu zažili spoustu dobrého i zlého, podporovali se v pracovních i rodinných záležitostech, vychovali děti, navzájem o sebe pečovali v nemoci – to vše ale utužilo vaši lásku v dobrém slova smyslu a navíc jsou další společná léta před vámi.

Prožít společně čtvrt století opravdu stojí za to oslavit. Toto výročí se může spojit s velkou rodinnou oslavou, kde se připomenou nejdůležitější momenty vašeho manželství. Novým hitem přicházejícím z Ameriky je také obnova manželského slibu.

Koláž fotografií jako dar k výročí

Jako dar můžete vyrobit koláž z fotografií

Víte, že v současné době kvůli vysoké rozvodovosti slaví stříbrnou svatbu pouze 25 % všech manželských párů?

Co darovat k výročí?

Pokud stříbrnou svatbu slaví vaši rodiče či někdo z rodiny, bylo by milé, vymyslet jim dárek, který jim bude připomínat všechny příjemné společné chvíle, které spolu doposud zažili. Zapojte do programu děti, přátele i další rodinné příslušníky. Vznikne tak skutečně silná rodinná atmosféra.

Inspirovat se můžete našimi tipy na dárky ke stříbené svatbě:

  • Vymyslete originální báseň, kterou poté nechte zalaminovat nebo ji vložte do stříbrného rámu, který lze zavěsit.
  • Sestavte oslavencům CD s jejich oblíbenými písněmi. Bod navrch získáte, když si zjistíte, které píseň či písně je vlastně doopravdy spojili.
  • Vytvořte ručně dělané fotoalbum se všemi jejich dětmi, přáteli a rodinou. Každou fotografii olemujte stříbrným papírem a popište.
  • Pokud manželé žijí v rodinném domě se zahradou, darujte jim malý stromek, který jim pomožte zakopat na důkaz společné lásky. K tomuto stromku můžete zakopat například láhev domácí slivovice a to společně se slibem, že za dalších 25 let ji zase všichni společně vykopete.
  • Zamluvte jim krásnou dovolenou na místě, na které se již dlouho chtějí podívat.
  • Jak už samotný název napovídá, darovat můžete také stříbrné šperky.
  • Darujte jim netradiční dárek či adrenalinový zážitek.

NÁŠ TIP: Podívejte na další originální dárky k výročí.

Oslava stříbrné svatby

Oslavte výročí stříbrné svatby ve velkém stylu

Vytvořte stříbrné dekorace

Oslava 25. výročí svatby je neodmyslitelně spjata se stříbrem. Buďte tedy kreativní a vymyslete dekorace v barv tohoto kovu, které decentně ozdobí každou místnost.

Můžete také zvolit „téma oslavy“, např. poproste své hosty, aby v daný den dorazili oblečeni v bílém oblečení. Můžete také zajistit upečení dortu se stříbrným zdobením. I malé detaily dokážou vytvořit perfektní vzhled celé oslavy.

Do stejného dekoru volte i pozvánky, pečlivě si rozmyslete, koho chcete na oslavu pozvat a stanovte si také rozpočet. Skvělým tipem, kde strávit výročí, je místo, kde se před 25 lety konala i svatební hostina.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend