Kde se nosí snubní a zásnubní prsten?

Jste zasnoubeni, případně máte po svatbě a zajímá vás, kde můžete nosit snubní a zásnubní prstýnky? Podívejte se na náš krátký článek, který vám rozhodnutí o nošení prstenů ulehčí.

Kde nosit snubní a zásnubní prsten

Snubní i zásnubní prsteny můžete nosit na jenom prstu společně

Na které ruce nosit zásnubní prsten?

  • Zásnubní prsten se nosí od okamžiku zásnub až do svatby a to na prsteníčku levé ruky.
  • Umístění na levou ruku má svůj důvod a tím je blízkost levé ruky a srdce, což má v přeneseném slova smyslu symbolizovat lásku a oddanost partnerovi.
  • Mnoho z nastávajících nevěst ale zásnubní prstýnek nosí rovnou na prsteníčku pravé ruky a na levé ruce si „nechávají místo“ pro snubní prsten.

Kde nosit zásnubní prsten po svatbě?

Sami uznáte, že je velká škoda nechávat zásnubní prstýnek po svatbě ležet schovaný v šuplíku. Máte proto několik možností, kde můžete svůj zásnubní prstýnek nosit:

  • Na prsteníčku levé ruky dohromady se snubním prstýnkem (většinou nad ním).
  • Nevýhodou je, že společně umístěné prstýnky lehce zaniknou a nevyniknou tak, jako oba zvlášť umístěné. Navíc se může stát, že prstýnky budou mít zcela odlišný vzhled a nebudou se k sobě příliš hodit. Na toto můžete pamatovat již předem a můžete si nechat vyrobit snubní prsteny na zakázku.

  • Na jiném prstu na levé ruce (většinou na prostředníčku).
  • Na pravé ruce (nejčastěji na prsteníčku či prostředníčku). V tomto případě prstýnek krásně vynikne a může mít zcela jiný vzhled.

Pokud chcete prstýnek nosit na jiném prstu, než pro který byl původně vyroben, pravděpodobně budete muset řešit změnu velikosti – zde doporučujeme se obrátit na zlatníka, u kterého jste prstýnek pořídili. Mnoho z nich vám změnu velikosti provede zdarma či za drobný poplatek.

Prstýnek byste nikdy neměli nosit na ukazováčku, jelikož to značí chuť po moci a vedení.

Kde se nosí snubní prsten?

Snubní prsteny nosí jak ženy, tak i muži výhradně na prsteníčku levé ruky. A to opět díky tradici, kdy je levá ruka blíže k srdci. Po svatbě může na stejném prstu nosit nevěsta i prsten zásnubní.

Kde se nosí snubní a zásnubní prsten?
5 (100%) ze 7 hlasů
Kde se nosí snubní a zásnubní prsten?
5 (100%) ze 7 hlasů

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! Určitě už máte v hlavě představu, jak by měl váš den „D“ vypadat.

I přesto si vám dovolujeme nabídnout e-book s 20 tipy, jak uspořádat svatbu tak, aby se z ní stala událost, na kterou budete všichni ještě dlouhé roky vzpomínat.

Pošlete odkaz na článek přátelům