Perlová svatba – kdy se slaví toto výročí?

Výročí svatby představuje ideální příležitost k připomenutí jednoho z nejkrásnějších dnů v životě. Vůbec největší pozornost poutají svatební výročí, která jsou kulatá.

A k těm patří výročí perlové svatby, které se slaví po 30 letech od svatby.

Kytice lilií jako ideální dárek k výročí

Kytice lilií je ideálním dárkem k výročí třiceti let společného soužití

Dárky pro manželku k výročí perlové svatby

Takřka každé svatební výročí má své pojmenování a zároveň se k jednotlivým výročím váže tradice darování určité květiny a daru.

Třicet let manželství je označováno jako perlová svatba. Není proto náhodou, že právě k tomuto krásnému kulatému výročí svatby se podle zvyklostí hodí perly a perlové šperky.

Perly jsou hladké a lesklé útvary, které mohou za určitých podmínek vznikat pod schránkami některých druhů měkkýšů. Jejich nejznámější varianty mají bílou či krémovou barvu, ale v některých případech mohou být šedivé, růžové, černé či žíhané. Jsou vysoce ceněné a vyhledávané zejména pro výrobu šperkařských skvostů.

Pokud chce muž svou drahou polovičku opravdu potěšit, může ji obdarovat náhrdelníkem opatřeným symbolicky třiceti perlami. Vedle perlových náhrdelníků lze vybírat také z náušnic, náramků, přívěsků, prstenů, případně celých luxusních souprav.

Klenoty s pravými perlami by měly být vždy pořizovány s patřičným certifikátem, jejich pořizovací cena je však poněkud vyšší. Určitým kompromisem může být zakoupení šperku s nepravými perlami, ty jsou znatelně levnější, přesto však i ony mají svůj půvab a mohou být vkusně kombinovány s drahým kovem.

Pochopitelně není povinností darovat perly. Každá žena by však měla dostat k výročí od svého muže květiny. A která se hodí k 30 rokům společného života? Tradice praví, že jsou to lilie. Kytice z lilií je velice elegantní, nádherně voní a obvykle dlouho vydrží, protože jednotlivé květy rozkvétají postupně.

Dárky pro muže k perlovému výročí

Žena svému muži kytici či perlový náhrdelník samozřejmě nedává, přesto ale může rovněž ona zvolit dárek v duchu tradice. Doporučit lze například perleťové manžetové knoflíčky.

Potěšit mohou i luxusní perleťové krytky na knoflíky, které pasují na většinu druhů knoflíků, které se našívají na košile. K dostání je například i pánský prsten z chirurgické oceli, který je osazen perleťovou vložkou. Je tedy zřejmé, že také ženy mají při výběru dárku pro svého muže, z čeho vybírat, ač je to v poněkud omezené míře.

Ale protože většina mužů ocení spíše dobré jídlo, místo šperků lze manžela pozvat například na dobrou večeři, darovat mu lahev kvalitního alkoholu nebo mu nadělit netradiční zážitek.

Wellness pobyt pro oba dva

Wellness jako dárek pro ženu

Dokázali spolu vaši nejbližší vydržet v dobrém i zlém neuvěřitelná tři desetiletí? Dopřejte jim speciální dárek v podobě pohodového wellness pobytu pro dva. Alespoň na pár dní budou moci zapomenout na starosti všedních dní a užijí si sebe navzájem.

Součástí pobytu mohou být rekondiční nebo relaxační masáže, pobyt v sauně, vířivce či bazénu, v žádném případě by pak nemělo chybět chutné jídlo a pití. Vždyť zasloužený odpočinek si ke kulatému svatebnímu výročí zaslouží úplně každý. A ke svému dárku přidejte přání, které si manželé nechají na památku.

Prohlédnout wellness pobyty pro dva  

Další výročí svatby

Před výročím perlové svatby manželé slaví svatbu stříbrnou, tedy dobu, kdy jsou spolu 25 let, Po perlové manželé slaví výročí korálové svatby, kdy slaví výročí 35 let společného soužití.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend