Svatební cesta Austrálie

Pokud jste pro svou svatbu zvolili zimní období, ale na svatební cestu byste rádi vyrazili za teplem, je pro vás jasnou volbou destinace ležící na jižní polokouli. A když už vyrazit na cestu k protinožcům, proč nenavštívit Austrálii, nejmenší obydlený kontinent planety?

Můžete si zde užít letní počasí, i když u nás vládne chlad a plískanice. Austrálie však nabízí však mnohem více, než jen teplé a příjemné klima, tak se na vše pojďme postupně podívat.

Ceny zájezdů Austrálie | Počasí v Austrálii | Doklady a očkování | Jídlo a speciality | Bezpečnost v Austrálii | Mapa Austrálie

Svatební cesta Austrálie

Při svatební cestě do Austálie můžete narazit na zajímavé dopravní značky

Australský svaz je obklopen Indickým, Tichým a Jižním oceánem, je tvořen hlavní pevninou a okolními ostrovy, z nichž největším je Tasmánie. Ve druhé polovině 18. století byla  východní část australské pevniny zabrána Velkou Británií a byla její kolonií až do vyhlášení nezávislosti na Nový rok 1901.

Velká Británie novou zemi využívala k vyhošťování trestanců. Z prvních trestaneckých osad začala postupem času vznikat první města a městečka. Další vlnu přistěhovalců z Evropy přilákala zlatá horečka, která vypukla v polovině 19. století.

Nahlédnout do historie osídlování a dob zlaté horečky je možné v městečku Sovereign Hill, kde se dozvíte mnoho zajímavostí z historie a pokocháte se romantickým prostředím zakonzervovaným v čase.

Navštivte velká australská města

Vaše cesta vás jistě po příletu zavede do některého z velkých měst. Nejznámějším a největším (ne však hlavním) je Sydney. Zde můžete na vlastní oči obdivovat nádheru opery Sydney – Opera House,  budovu, jejíž vzhled je prý inspirován loupaným pomerančem. Pro pohled na Sydney z výšky 302 m určitě navštivte Sydney Tower – druhou nejvyšší stavbu na jižní polokouli.
Pokud máte rádi ruch velkoměsta, jistě zde oceníte bezpočet příležitostí ke kulturnímu a uměleckému vyžití.

Noční opera Sydney

Noční pohled na Sydney, s dominantou opery

V hlavním městě Austrálie Canberra doporučujeme navštívit budovy starého a nové parlamentu, rozhlednu Telstra Tower nebo botanické zahrady National Botanic Gardens.

Budova nového Parlamentu, Canberra

Budova nového Parlamentu, Canberra

Mezi další velká australská města patří: Perth, Adelaide, Brisbane a Darwin.

Ochutnejte australské speciality

Austrálie je zemí přistěhovalců a díky tomu zde žije množství lidí původem z celého světa. Stejně jako je pestré etnické složení obyvatel, je pestré i množství kuchyní, které je zde možné ochutnat.

Přes typicky evropské, asijské až k různým méně známým delikatesám, které připravují restauratéři z různých koutů světa. Pokud byste ale hledali něco, co se opravdu dá považovat za nezaměnitelně australskou delikatesu, je možné ochutnat různě upravené maso z klokana. Případně se můžete porozhlédnout po restauraci nabízející jídla inspirovaná domorodou kuchyní původních obyvatel Austrálie – Austrálců (Aboridžinců), která nyní prožívá svou renesanci a těší se velké oblibě.

Medvídek koala spící na eukalyptu

Symbol Austrálie, medvídek koala, spící na eukalyptu

Přírodní krásy

Kromě moderních velkoměst nabízí Austrálie samozřejmě i přírodní krásy a nezaměnitelné zážitky. Pro jednu z nejromantičtějších cest je vhodné najmout si auto a projet silnici Great Ocean Road, která se vine podél jižního pobřeží a spojuje města Melbourne a Adelaide. Sice není jednoduché si zvyknout na řízení vlevo a ještě po náročném terénu, pokud si však na to troufnete, budete odměněni pohledem na krásnou scenérii a poznáním krásných romantických míst. Jedním z nich je národní park Port Campbell, kde můžete obdivovat skupinu skalních útvarů čnících až do výše 50-ti metrů z oceánu, která se nazývá Dvanáct apoštolů (Twelve apostles). Vznikly erozí vápencových skal omývaných po miliony let oceánem.

Když k protinožcům a za teplem, tak jedině v lednu či v únoru a minimálně na tři týdny.

Dalším místem, které stojí za návštěvu při jízdě po Great Ocean Road, je Cape Otway National Park. Zde můžete běžně zahlédnout medvídka koalu, symbol Austrálie. Ti odvážnější, kteří se nebojí vystoupit na visutou konstrukci zvanou Otway Fly, mohou na 600 metrů dlouhé lávce obdivovat deštný les z ptačí perspektivy.

Uluru Austrálie

Pískovcový monolit, Uluru Austrálie

Milovníci přírodních krás a zajímavých přírodních výjevů, musí navštívit Uluru (Ayers Rock), největší pískovcový monolit na světě – 348 m (nachází se zhruba uprostřed Austrálie). Uluru je známé tím, že v průběhu dne různě mění barvy a to podle intenzity slunečního svitu. Nejkrásnější je při západu slunce, kdy má sytě oranžovou barvu.

Pokud naopak budete cestovat po východní části Austrálie, rozhodně si nenechte ujít návštěvu Velkého bariérového útesu (Great Barrier Reef Marine Park), největšího korálového útesu na světě, který měří přes 2 kilometry a je zapsán na seznam památek UNESCO.

Pomořský život Velký bariérový útes

Pomořský život, Velký bariérový útes

Další možností, čemu se na dovolené v Austrálii věnovat, je samozřejmě surfování ve vlnách oceánu. Austrálie je surfingem vyhlášená. V letoviscích je možné si zapůjčit surf a pod vedením zkušeného instruktora si vyzkoušet základy tohoto sportu. A pro ty, kteří raději lenoší, není nic jednoduššího, než se ubytovat někde u pláže a užívat si slunění ve dvou, koupání a procházek po okolí. Večer můžete společně pozorovat západy slunce a později v noci hvězdnou oblohu jižní polokoule.

Surfování v Austrálii, Cape Woolamai

Surfování v Austrálii, Cape Woolamai

Jelikož cesta do Austrálie trvá delší dobu a země samotná nabízí bezpočet možností vyžití a to jak v oblasti architektury, přírodního bohatství, tak i po kulturní a gastronomické stránce, doporučujeme proto volit spíše delší dobu pobytu, trvající minimálně tři týdny. I tak uvidíte, že budete litovat, že jste nestihli prozkoumat více z této malebné země.

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Austrálie – Melbourne

Dlouhodobá předpověď počasí Austrálie - Melbourne
Zdroj: forecabox.com

Průměrné teploty Austrálie

Průměrné teploty Austrálie - Melbourne

Počasí v Austrálii je hodně různorodé a liší se podle oblasti, pro celé území ale platí, že jsou zde roční období otočená oproti těm našim. Nejideálnějším obdobím pro návštěvu Austrálie je tak leden a únor, kdy zde panují příjemné letní teploty přesahující 25°C, připravte se ale spíše na teploty přesahují třicítku.

Oproti tomu v zimních měsících, červnu, červenci a srpnu, zde panují teploty mezi 5 a 6°C.

Nejteplejší počasí panuje ve Střední Austrálii, kde se letní teploty šplhají ke 40°C, v zimních měsících pak teploty spadnou ke 20°C.

Jaké potřebuji doklady a musím se nechat očkovat?

Pro vstup do země potřebujete platný cestovní doklad (pas) a australské turistické vízum, které si lze sjednat elektronicky zde. Turistické vízum (eVisitors) umožňuje pobyt v délce až 3 měsíců a je sjednáváno zdarma.

Časové pásmo (UTC +8, +9:30, +10): +8 až +10 hodin oproti ČR

Zvláštní očkování není při cestách po Austrálii vyžadováno. Při pobytech ve volné přírodě je doporučováno dát si pozor na jedovaté pavouky, hady, v některých oblastech i na krokodýli, při surfování pak i na jedovaté medúzy.

Kolik stojí svatební cesta do Austrálie? Orientační ceny zájezdů za osobu

Ceny svatebních cest v Austrálii se pohybují od 80.000 Kč za osobu. Zájezdy typu first a last minute se do této destinace bohužel moc nenabízejí.

Doporučujeme vám tedy spíše cestovat na vlastní pěst. Rezervovat si nejlevnější letenky a ubytování na první dny a následně procestovat Austrálii podle svého uvážení. Podíváte se tak do míst, která vás lákají nejvíce a nemusíte se vázat na cestovní kancelář. Ubytování pak můžete spontánně řešit buď po domluvě s místními nebo přes ubytovací portály.

Cenová úroveň v Austrálii je bohužel výrazně vyšší, než ta v České republice. Připravte se tak na vyšší ceny za ubytování, jídlo, i za cestování.

Měna v Austrálii: za 1 australský dolar (AUD) dostanete 100 centů. Směnit můžete po příletu na letišti, ve směnárnách, na recepci v hotelu nebo v bance.

Austrálie letecky

Doba letu je odvislá od počtu přestupů, které absolvujete, zpravidla ale trvá 22 – 30 hodin. Při odletu z Prahy se běžně přestupuje v Berlíně, Abú Dhabí nebo v Šanghaji.

Svatební cesta Austrálie – ubytování

Obecně není problém v Austrálii sehnat ubytování a to jak v hotelu nebo v soukromí například přes Airbnb.cz nebo přes booking.com.

Bezpečnost v Austrálii

V Austrálii je bezpečno, panuje zde dobrá politická i ekonomická stabilita. Turisté by si však měli dát pozor na své osobní věci a to zejména ve větších městech, kde lze narazit na kapesní zloděje.

Austrálie mapa

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend