Svatební cesta Bahamy

Svatební cesta na Bahamy, proč sem vyrazit? Bahamské ostrovy jsou jedny z nejexotičtějších míst, které můžete navštívit. Leží ve Střední Americe jihovýchodně od Floridy a severovýchodně od Kuby. Je to souostroví, které tvoří 30 větších, 700 menších a asi 2400 korálových ostrovů.

Úředním jazykem je mimo jiné angličtina a platí se zde Bahamským dolarem. Díky světoznámému místnímu rumu zapomenete na všední starosti běžného života. Místní obyvatelé jsou velmi přívětiví a přátelští. Většina Bahamských ostrovů je pokryta palmovými háji a exotickými zahradami, které vás omámí vůní nejrůznějších květin a keřů.

Ceny zájezdů | Počasí Bahamy | Bezpečnost a očkování | Mapa

Svatební cesta Bahamy

Svatební cesta Bahamy

Luxusní hotely a hotelové rezorty

Bahamy se staly snovou dovolenou, která láká luxusními soukromými plážemi, slunečným počasím a nádhernými plážemi.

Získaly si punc místa, kde vám za peníze snesou opravdu i modré z nebe.

Hlavním městem Baham je Nassau, které se pyšní bouřlivou minulostí a originálními hotely.

Víte, že: se na Bahamách nachází jeden z nejluxusnějších hotelů na světě (Atlantis Paradise Island Resort)?

Třeba hotel Breezes Bahamas. Ten nabízí službu super-inclusive, což znamená, že hosté neplatí ani haléř navíc a veškeré hotelové služby jsou již zahrnuty v ceně. Další vlastností této služby je, že poskytuje vynikající podmínky pro novomanžele a zamilované páry. Ubytování je zde poskytováno jen dvojicím starších 18 let. Nesezdaní mohou využít možnosti, mít svatební obřad přímo na pláži.

Luxusní ubytování, ostrov Andros

Luxusní ubytování, ostrov Andros

Velmi známý je ostrov u pobřeží hlavního města Paradise Island, který se proslavil malebným romantickým klášterem, dovezeným až z Francie.

I když jsou Bahamy nezávislým územím, tento ostrov je soukromý, v minulosti ho vlastnil třeba Donald Trump. Za odpočinkem sem létají celebrity z červeného koberce, takže je dost možné, že si svatební cestu obohatíte setkáním s nějakou filmovou hvězdou.

Letecký pohled na Bahamské ostrovy

Letecký pohled na Bahamské ostrovy

Pro milovníky přírody

Pokud jste milovníci pláží, pak vám doporučujeme zavítat do oblasti Exuma. Zde se nachází ty nejluxusnější, ale také nejdražší hotely, kde vám přidělí dokonce osobního komorníka, který vám má plnit všechny vaše přání. Avšak i když navštívíte jiné pláže, určitě budete spokojeni.

Všechny bahamské pláže jsou totiž proslulé svou šířkou, čistotou a snadným přístupem k moři. Všechny pláže jsou navíc obklopeny tyrkysově čistým mořem, které je rájem pro potápěče.

Pláž u Nassau, Bahamy

Pláž u Nassau, Bahamy

Ti, kteří mají rádi tajuplno, čáry a kouzla, musí se podívat na Cat Island. Je to nejtajemnější a nejzvláštnější místo celého souostroví. Místní obyvatelé našli totiž zálibu v magii a kouzla jsou zde na denním pořádku. Ostrov je navíc protkán sítí podzemních jeskyní, ty ústí do některých místních jezer a vytvářejí v nich smrtící víry a proudy.

Jedním takovým jezerem je Big Blue Hole, které je jeskyněmi propojeno i s mořem.

Mermaid hole, je zase jezerem, které podle legendy poskytuje domov mořské panně!

Ještě stále nevíte kam na svatební cestu? Pořiďte si letenku nebo zájezd na Bahamy. Nebudete litovat 🙂

Doporučená délka pobytu

Do této destinace doporučujeme cestovat minimálně na dobu 10 dní, raději ale volte délku pobytu delší a to 2-3 týdny. Jen tak si svoje líbánky opravdu užijete.

Cenová hladina, ceny zájezdů

Běžné ceny zpátečních letenek se pohybují okolo 30.000 Kč na osobu. Pokud se vám podaří najít akční letenky (doba letu 9-10 hodin), můžete ušetřit i několik tisícovek.

Pokud se vydáte do této krásné země s cestovní kanceláří, připravte si částku okolo 100.000 Kč za osobu. Mimo sezónu můžete sehnat i zájezdy okolo 50.000 Kč.

Bahamská měna: bahamský dolar (BSD)

Prohlédnout nabídku zájezdů  

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Bahamy, průměrné teploty

Teplota na Bahamách je celoročně velmi příjemná. Průměrná teplota vzduchu je kolem 21 °C (v zimě) a 29 °C (v létě), teplota moře se pohybuje od 23 do 27°C.

Průměrné teploty Bahamy

Průměrné teploty na Bahamách

Nejvíce srážek je zde od konce dubna do října, sezóna hurikánů hrozí od června do listopadu, s největším rizikem v srpnu.

Hlavní sezóna probíhá od konce prosince do poloviny dubna, kdy jsou ceny nejvyšší.

Pokud chcete na své dovolené ušetřit, vybírejte dovolenou v období srpna až prosince, případně zájezdy typu last minute. Teploty jsou zde stále příjemné, avšak ceny některých hotelů jsou až o více, jak polovinu nižší.

Aktuální počasí a předpověď, Nassau

Dlouhodobá předpověď Bahamy
Zdroj: forecabox.com

Bezpečnost a očkování

Bahamy jsou považovány za bezpečnou zemi, je však doporučeno nepohybovat se v nočních hodinách mimo hlavní turistické oblasti.

Speciální očkování pro cestu do této země není vyžadováno.

Pro cestu na Bahamské ostrovy budete potřebovat cestovní pas – je doporučeno, aby měl platnost ještě 6 měsíců.

Bahamy mapa

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend