Svatební cesta Chorvatsko

Je vaším snem jet na svatební cestu k moři, ale po nákladné svatbě byste raději volili levnější dovolenou?

Pak je Chorvatsko jako stvořené pro vás!

Ceny zájezdů do Chorvatska | Počasí v Chorvatsku | Doklady a očkování | Bezpečnost | Mapa

Svatební cesta Chorvatsko

Svatební cesta Chorvatsko

Tento malý stát se nachází na jihu Evropy a jeho břehy jsou omývány Jaderským mořem. Pro náš národ je Chorvatsko turisticky oblíbenou destinací, ať už pro nízké ceny ubytování, či pro relativně krátkou dojezdovou vzdálenost.

Z Prahy je konkrétně Záhřeb vzdálen zhruba 7 hodin cesty, není tedy problém jet na dovolenou vlastním automobilem. Výhodou dojezdové vzdálenosti je i fakt, že vaše dovolená může trvat jen pár dní. Třeba i pouze prodloužený víkend, pokud si nemůžete dovolit dlouhou nepřítomnost.

Ale samozřejmě by byla škoda nevyužít šance k pořádné relaxaci a strávit zde alespoň týden.

Pokud se rozhodnete do Chorvatska dostat letecky, připravte se na let dlouhý zhruba 1,5 hodiny.

Ubytování v Chorvatsku

Výhodou Chorvatska je též možnost cestovat tzv. na blind. Volně přeloženo to znamená, že si předem nezařídíte ubytování, ale pouze se do Chorvatska dopravíte a ubytování budete řešit až na místě, které se vám bude líbit. Ušetříte tak za poplatky případným cestovním agenturám, a ještě si užijete dobrodružství.

Na výběr máte z několika typů ubytování. Buď se můžete nechat hýčkat v hotelu s plnou či poloviční penzí, nebo můžete strávit dovolenou v pronajatém apartmánu.

Další možností je využití turisticky oblíbených kempů, kde můžete přespávat v karavanu, stanu či dokonce v mobilheimech, což jsou menší přenosné domy, o něco větší než karavany.

Pobřeží Chorvatska pod úpatím pohoří Biokovo

Pobřeží Chorvatska pod úpatím pohoří Biokovo

Mezi turisticky nejvyhledávanější oblasti patří Makarská riviéra, ostrov Korčula, ostrov Hvar, či přístavní město Dubrovník.

Hlavním střediskem Makarské riviéry je právě město Makarská, samotná riviéra se pak rozkládá po pobřeží v délce 60 km. Převažují zde krásné oblázkové pláže, v centru dění často lemovány promenádami zastíněnými palmami.

Ostrov Korčula by mohl zaujmout milovníky historie a to zejména ve stejnojmenném městečku, které se na ostrově nachází. Kolem staré části města je stále možné nalézt původní hradní opevnění. Městu vévodí katedrála sv. Marka pocházející z přelomu 15. a 16. století.

Milovníci přírody musí bez výhrad navštívit nejznámější chorvatský národní park Plitvická jezera. Návštěvníci zde mohou obdivovat kaňony, vodopády, řeky a jezera. Park je od konce 70. let minulého zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

Národní park Plitvická jezera

Národní park Plitvická jezera

Dubrovník, někdy zvaný též „perla Jadranu“, se nachází v jižní části Chorvatska. Je nádherným přístavním městem, jehož stará část je taktéž obehnána hradbami. Nachází se na úpatí vápencového pohoří, najdete zde tedy bohatou vegetaci, krásné zahrady a parky. Město je pro svůj historický ráz zařazeno na seznamu památek UNESCO.

Dubrovník, perla Jadranu

Dubrovník, perla Jadranu

Všechna tato místa jsou opravdu krásná a turisty ozkoušená, jejich nevýhodou je ovšem vysoká koncentrace turistů.

Pokud máte rádi noční život, diskotéky, bary, všudypřítomnost služeb a nevadí vám plné pláže, pak jsou pro vás výše zmíněná místa ideální. Pokud ovšem preferujete klid, ticho a soukromé pláže, můžete vyrazit buď mimo hlavní sezónu, nebo se inspirovat v následujícím výčtu destinací.

Opravdová pohoda vládne na ostrově Pelješac v městečku Orebič. Na dohled je již zmiňovaný ostrov Korčula, takže pokud byste přece jen zatoužili po větším vzrušení, můžete si udělat výlet trajektem. Na ostrově se nachází i vesnička Sreser, kde se dají též najít klidná zákoutí.

Dalším zajímavým místem jsou vesničky na ostrově Brač či Čiovo, kde můžete narazit na opravdové klenoty. Místa, kde jsou jen pizzerie, zmrzliny, potraviny a nic jiného. Mezi tyto vesničky patří například Povlja či Slatine.

Pokud se vydáte do Chorvatska automobilem, můžete klidných lokalit najít spoustu. Chce to jen kousek poodjet od význačných turistických center. Řada zajímavých a poklidných vesnic se nachází například v okolí Makarské, Dubrovníka či města Primošten.

Promenáda Baška Voda

Proménada na Makarské riviéře zalitá sluncem, Baška Voda

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Chorvatsko

Dlouhodobá předpověď Chorvatsko
Zdroj: forecabox.com

Průměrné teploty Chorvatsko

Díky své poloze na jihu Evropy má Chorvatsko delší, příjemnější a teplejší léto, než je u nás v České republice.

Většinou bývá moře teplé již od začátku června až do poloviny září. A toto jsou měsíce, kdy doporučujeme do této krásné země cestovat.

Pokud preferujete o trochu chladnější počasí, s menším počtem turistů, vyrazte na cesty buď v červnu, na konci srpna nebo v září.

Průměrné teploty v Chorvatsku

Jaké potřebuji doklady a musím se nechat očkovat?

Jelikož je Chorvatsko členem Evropské unie, vstup na jeho území je možný na základě platného občanského průkazu, případně cestovního pasu.

Zvláštní očkování není při cestách do Chorvatska vyžadováno.

Kolik stojí svatební cesta do Chorvatska? Orientační ceny zájezdů

Ceny líbánek v Chorvatsku se liší podle způsobu dopravy, ale také podle ubytování.

Levnější cesta po vlastní ose, s ubytováním v apartmánu se dá pořídit okolo 8.000 Kč za osobu.

Pokud vyžadujete lepší služby (i s jídlem), ubytování v hotelu či leteckou dopravu, připravte si několik tisícovek navíc.

Zjednodušeně se však dá říci, že Chorvatsko mezi jedny z nejlevnějších destinací, kde si můžete užít svoji svatební cestu.

Měna v Chorvatsku: je kuna (zkratka HRK) – dále se dělí na 100 lip. Ve většině velkých turistických centrech není problém platit eury.

Bezpečnost v Chorvatsku

V Chorvatsku je bezpečno, turisté by si však měli dát pozor na své osobní věci a nenechávat osobní doklady či hodnotnou elektroniku bez dozoru na pláži.

Chorvatsko mapa

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend