Svatební cesta Kanada

Máte po svatbě a plánujete, kam vyrazíte? Určitě zvažte svatební cestu do Kanady. Země javorového listu toho nabízí opravdu hodně, snoubí se tu kultura americká, evropská, ale i ta původních obyvatel.

Tato druhá největší země na světě nabízí svým návštěvníkům nespoutanou krásu divoké horské přírody na západě, rozlehlé plochy Velkých jezer na jihu se svými Niagarskými vodopády, ale i rušná velkoměsta se spoustou moderních výškových budov, koloniálních památek a muzeí. Každý si tak najde to své, ať už ti, kteří hledají klid v romantikou zahalené přírodě, nebo ti, kteří rádi spojí svatební cestu s ruchem velkoměst a kulturním vyžitím.

Ceny zájezdů Kanada | Počasí v Kanadě | Doklady a očkování | Bezpečnost v Kanadě | Kanada Mapa

Svatební cesta Kanada

Svatební cesta do Kanady – poznejte krásy tamní přírody

Velkoměsta plná zážitků

Hned několik kanadských měst stojí za návštěvu. Jedním z nich je bezpochyby Quebec. Město s bohatou historií se rozkládá nad ústím řeky Sv. Vavřince do Atlantského oceánu a jeho centrum je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Většina krásných míst se nachází přímo v starém centru města zvaném Vieux-Quebec. Všudypřítomné starobylé uličky a zákoutí přímo vybízejí k romantickým procházkám. Jistě stojí za to dojít až k Chateau Frontenac – hotelu, který stojí na mysu, z něhož je úchvatný výhled na řeku Sv. Vavřince a široké okolí nebo se vydat na oblíbenou okružní plavbu na velké vyhlídkové lodi.

Chateau Frontenac Quebec Kanada

Chateau Frontenac, Quebec Kanada

Hlavním městem kanadské provincie Manitoba je Winnipeg. Není turisty zaplaven, proto tu v klidu můžete nasát provinční atmosféru. Winnipeg má také hodně co nabídnout. Večerní toulky na The Forks přímo u řeky jsou umocněny kouzlem místních trhů a obchůdky s originálním oblečením a šperky. Pak si můžete zajít třeba na skleničku do některého z mnoha místních barů.

Pro nevšední zážitek stojí za to navštívit The Royal Canadian Mint – kanadskou královskou mincovnu, která vyrábí veškeré kanadské mince a mnoho mincí světových měn, centrum domorodých obyvatel The Aboriginal Centre s tradičními obchůdky nebo se večer nechte unášet na vlně jazzu v některém z barů v Osborne Village.

Stejně tak můžete zavítat i do dalších kanadských měst jako do Vancouveru nebo Montrealu, která nepochybně splní veškerá očekávání všech, kteří se chtějí na svatební cestě toulat romantickými uličkami, večer si posedět při svíčkách a přes den se nechat ohromit dlouhou historií, krásnými památkami, ale i vším, co k moderním velkoměstům patří. Zavítat samozřejmě musíte i do hlavního města Kanady, jímž je Ottawa.

Noční Vancouver

Pohled na noční Vancouver

Za kouzlem kanadské přírody

Kanada je hojně navštěvována zejména milovníky přírody a národních parků. Pokud se chcete vyhnout ruchu moderních měst a jen ve dvou si užívat majestátných hor, průzračných jezer, vodopádů, rozlehlých horských luk a přírody nedotčené člověkem, cesta po Kanadě je jasnou volbou. V nespoutané kanadské přírodě rovněž můžete potkat volně žijící predátory – medvědy grizzly, kteří se převážně vyskytují v západní části země.

Medvěd Grizzly, Národní park Katmai Kanada

Medvěd Grizzly, Národní park Katmai Kanada

Nejstarším národním parkem Kanady je Národní park Banff v provincii Alberta. Pak patří mezi největší v Kanadě a dokonce se řadí mezi největší parky na světě. Můžete se zde vydat jak na méně náročné výlety, tak i na vysokohorské výstupy. Za odměnu se vám naskytnou krásné scenérie Skalnatých hor, úžasné výhledy na jezero Louise proslulé svou zelenomodrou barvou a úchvatným okolím nebo na jezero Moraine ukryté v Údolí deseti vrchů. Dobrodružnější povahy mohou najít útočiště v jednom z několika kempů, ti náročnější, kteří si chtějí užít alespoň nějaký komfort ke svatební cestě jistě patřící, zavítají do městečka Banff nebo Lake Louise odkud vede řada turistických stezek.

Jezero Moraine, Národní park Banff

Jezero Moraine, Národní park Banff

Na západní straně kanadských Skalnatých hor v provincii Britská Kolumbie se nachází Národní park Yoho. Na jihu sousedí s Národním parkem Kootenay a na východě s Národním parkem Banff. I tady se můžete vydat na kratší výlety nebo na vysokohorskou turistiku.

Na své si tu přijdou i ti, kteří si chtějí svoji cestu zpestřit o zážitky při sjíždění řek na kánoích a kajacích, nebo příznivci horolezectví.

Co ale stojí za vidění a odmění vás nádhernými pohledy, jsou vysoké vodopády Takakkaw a menší, zato mohutnější vodopády Wapta. Průzračné vody jezer Emerald a O´Hara odrážející rozeklané štíty hor zase nenechají nikoho na pochybách, že jde o jeden z nejkrásnějších koutů na světě. Obdobně jako v jiných parcích, najdete ubytování v některém z kempů nebo v městečku Field, které je jediné v nejbližším okolí.

Řada z národních a provinciálních parků je zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ať se svým duchem dobrodruha vyberete jakýkoli park, odměnou vám budou nezapomenutelné zážitky a nádherné fotky ve svatebním albu.

Kanada je vždy dobrý nápad

Pro nadšené sportovce, kteří rádi spojí svatební cestu s dobýváním sportovních met, jsou přímo určené dvě města, a to Calgary, kdysi pořádající zimní olympijské hry, a Whistler. Obě města patří mezi nejpopulárnější místa zimních sportů a nabídnou vám veškeré zázemí, které si jen dokážete představit.

Jistě nejnavštěvovanějším místem turistickým ale i svatebním jsou na hranicích Kanady a USA ležící Niagarské vodopády. Nachází se mezi Erijským jezerem a jezerem Ontario a jde o tři sousedící vodopády na řece Niagara. Nejznámější z nich – Podkova leží převážnou částí na kanadském území. Průzračná voda padá z výšky přes 50 metrů a ač nepatří k těm nejvyšším na světě, určitě si vás získají.

Niagarské vodopády - kanadská strana, provincie Ontario

Niagarské vodopády – kanadská strana, provincie Ontario

Kanada nás ovšem dokáže okouzlit a překvapit i řadou dalších zajímavostí. Středo-severní část Kanady tvoří tzv. Kanadský štít obklopující Hudsonův záliv. Díky slabé vrstvě půdy je oblast plná jezer a řek, díky čemuž má Kanada největší počet jezer na světě. Ve východní části země ústí řeka Sv. Vavřince do Atlantiku a tak se zase Kanada může pochlubit největším nálevkovitým ústím na světě. Ale to dozajista není poslední nej této úžasné země.

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Kanada – Ottawa

Dlouhodobá předpověď počasí Kanada - Ottawa
Zdroj: forecabox.com

Průměrné teploty Kanada – Ottawa

Průměrné teploty Kanada - Ottawa


Podnebí je v Kanadě velmi rozmanité a záleží hlavně na místě, kam se chcete vydat. Severní část je velmi chladná až arktická, s krátkými slunečnými léty. Největší teplotní rozdíly mezi létem a zimou jsou převážně v Severozápadním teritoriu, naopak nejmenší rozdíly najdete při pobřeží Pacifiku, kde jsou zimy se svými čtyřmi stupni nad nulou poměrně příjemné. Do národních parků na západě se ale raději vydejte v létě, nejlépe v červenci, jsou tu nejstálejší teploty pohybující se kolem dvaceti stupňů.

V Kanadě je hned několik časových pásem, před svou cestou se vždy tedy informujte o aktuálním čase v daném místě.

Kanadská zima

Kanadská zima

Jaké potřebuji doklady a musím se nechat očkovat?

Pro krátkodobé pobyty (do 6 měsíců) nepotřebujete pro vstup do Kanady cestovní vízum, ale pouze platný cestovní pas.

Speciální očkování není při cestě do Kanady vyžadováno.

Kolik stojí svatební cesta v Kanadě? Orientační ceny zájezdů za osobu

Pokud chcete cestovat s cestovní kanceláří, připravte se na cenu kolem 70.000 Kč za jednu osobu. Při těchto zájezdech můžete navštívit Niagarské vodopády, procestovat kanadské národní parky nebo cestovat napříč Kanadou. Nabídku zájezdů si můžete prohlédnout zde.

Ať si vyberete jakékoli místo, jistě nebudete litovat. Pokud se ovšem vydáte na cestu přes oceán, dopřejte si alespoň čtrnáct dní, ať máte dostatek času na veškeré krásy, které Kanada nabízí.

Nezapomenutelné zážitky tak zůstanou nejen zachyceny na fotkách, ale hlavně ve vašich vzpomínkách.

Obecně lze říci, že Kanada nepatří mezi příliš drahé lokality. Cenová hladina je zde dokonce nižší, než ve většině velkých evropských měst.

Měna v Kanadě: za jeden kanadský dolar (CAD) dostanete 100 centů. V Kanadě není problém směnit ve směnárnách, bankách či v hotelu.

Kanada letecky

Let do Kanady trvá 15-20 hodin. Ceny zpátečních letenek se pohybují okolo 20.000 Kč. Pokud vám nevadí odlétat například z Mnichova nebo z Vídně, zpáteční letenku pořídíte za ceny okolo 13 – 14.000 Kč.

Ubytování v Kanadě

Zpravidla není žádný velký problém sehnat v Kanadě ubytování. V případě pobytu v odlehlejších částech Kanady doporučujeme zajištění ubytování již před odletem, případně přímo na místě můžete shánět ubytování přes službu Booking.com nebo AirBnb.

Bezpečnost

Kanada je bezpečnou destinací, pouze při pobytech v lesích je třeba dát pozor na možný výskyt medvědů a jedovatý břečťan, který je často v parcích označován informační tabulí s nápisem „Poison Ivy“.

Kanada mapa

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend