Svatební cesta Řecko

Přemýšlíte, kam na svatební cestu a máte rádi slunce, pláže a letní pohodu? Pak rozhodně nešlápnete vedle, pokud zvolíte Řecko a jeho přilehlé ostrovy.

Ceny zájezdů Řecko | Počasí v Řecku a řeckých ostrovech | Doklady a očkování | Jídlo a speciality | Bezpečnost v Řecku | Mapa Řecka

Svatební cesta Řecko

Užijte si svatební cestu v Řecku, například na ostrově Santorini

Tento jihoevropský stát je vhodný nejen pro milovníky historie, kterou má tento poloostrov opravdu bohatou, ale též pro ty, kteří preferují jen polehávání na plážích. Je k němu přidružena spousta malých ostrůvků omývaných celkem 5 moři – Egejským, Thráckým, Jónským, Středozemním a Krétským.

Pláž Navagio beach, Zakynthos

Pláž Navagio beach, Zakynthos

Pokud se jako čerstvý novomanželský pár chcete nechat hýčkat, je pro vás Řecko opravdu horkým adeptem. Mnohé jeho hotely jsou proslulé luxusním all-inclusive servisem za přijatelné ceny.

Zároveň, pokud si chcete dovolenou užít v klidu, je možné se vypravit do těchto končin i mimo hlavní turistickou sezonu. Teplo a příjemné moře je tu prakticky až do října.

Tradiční řecká kuchyně

Z tradičních řeckých jídel doporučujeme ochutnat např. musaku, což je zapékaný pokrm složený z jehněčího masa, lilku a bešamelu, či pravý řecký gyros.

Rozhodně byste neměli vynechat salát tzatziki, jenž přinese osvěžení v parném letním dnu.

A samozřejmě nesmíte zapomenout na tradiční plody moře, které si můžete dát samostatně jako předkrm či hlavní chod nebo třeba na pizze.

Oblíbeným turistickým dopravním prostředkem po ostrovech jsou skútry, které si zde můžete půjčit. Spousta ostrůvků je malých a díky skútru a pěší turistice je můžete procestovat celé. Dají se tak najít různá zákoutí a pláže bez lidí.

Řecká pláž a příroda

V Řecku si na své přijdou jak milovníci přírody, tak i milovníci průzračné vody

Romantickým duším se určitě zalíbí na malebném ostrůvku Théra, jež je součástí souostroví Santorini.

Domy v barvě světlého písku s modrými střechami si získají srdce opravdu každého.

Jelikož Théra je vlastně jen kráterem vzniklým po výbuchu původního ostrova, jsou zde k vidění opravdu neobyčejné věci. Pokud se radši rozhodnete navštívit jiný ostrůvek, ale Santorini vás přesto zaujal, nezoufejte. Denně sem připlouvají trajekty i lodě s turisty, kteří chtějí ostrůvek alespoň na chvíli navštívit.

Palác Pantheon Akropolis

Palác Pantheon Akropolis

Jestliže milujete historii, můžete zvolit zájezd po pevninské části Řecka. Historickými klenoty jsou města jako Athény, Soluň či Korint. K nejznámějším athénským památkám se řadí Akropolis, Hadrianův oblouk rozdělující Staré a Nové město či jedna z nejzachovalejších antických památek, Hefaistův chrám.

Turisticky nejvyhledávanějším ostrovem je největší ostrov Řecka, Kréta.

Mezi nejkrásnější památky patří Minojské paláce jako např. Knóssos či Faistos. Zde si samozřejmě můžete užít i rušný noční život, stejně jako na dalším z velkých řeckých ostrovů, Rhodosu. Na těchto větších ostrovech je možné si zapůjčit auto a podívat se do odlehlejších míst. Za návštěvu určitě stojí romantická zátoka Balos na Krétě či milenci oblíbené Údolí motýlů na Rhodosu.

Ruiny Knóssos

Ruiny Knóssos

Pokud je vaším cílem strávit dovolenou raději v poklidu a soukromí, je vhodné zvolit nějaký menší ostrůvek, ideálně bez letiště. Na ty se poté dá dostat lodí a je tu díky tomu mnohem menší turistický ruch.

Pokud ostrůvky procestujete, určitě najdete spoustu zákoutí, kde nebude ani noha. Možná se vám poštěstí najít i pláž jen pro vás dva.

Mezi oblíbené ostrůvky patří například Skopelos, Meganissi, Thassos či větší letoviska: Rhodos, Lefkada, Korfu, Kos nebo Zakynthos.

Ulice Mykonos

Užijte si romantické procházky řeckými uličkami, Mykonos

Zkrátka Řecko je zemí, která opravdu má co nabídnout. Doporučujeme na dovolené strávit alespoň 10 dní, klidně i více, abyste si opravdu odpočinuli od stresu z příprav svatby a načerpali nové síly k návratu do běžného života.

Ať už si pro svou svatební cestu v Řecku zvolíte jakékoli místo, přejeme vám, ať si vstup do manželství pořádně užijete a vykročíte do něj správnou nohou.

Kolik stojí líbánky v Řecku? Orientační ceny zájezdů za osobu

Ceny svatebních cest do Řecka se pohybují okolo 13 – 15.000 Kč za osobu (polopenze). Při zájezdech typu first a last minute mohou být ceny o několik tisícovek levnější.

Při návštěvě resortů s all inclusive si naopak připravte částky nad 20.000 Kč na osobu.

Měna v Řecku: euro

Řecko letecky

Do Řecka a řecké ostrovy je možné se dostat pohodlně pomocí letecké dopravy, případně levněji pomocí dopravy autobusové. Připravte se ale na to, že tato cesta může trvat i celý den.

Na menší ostrovy je pak z pevniny zajištěn rozvoz pomocí trajektů.

Doba letu trvá přibližně 2,5 hodiny.

Řecko ubytování

Jak je Řecko pestrou zemí, stejné možnosti nabízí i v oblasti ubytování. Můžete si volit z nabídky nejlevnějších kempů (kempování ve volné přírodě je zakázáno), případně využít některého z dražších apartmánů či luxusních hotelových rezortů.

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Řecko

Dlouhodobá předpověď počasí Řecko
Zdroj: forecabox.com

Průměrné teploty Řecko

Nejvhodnější doba pro návštěvu Řecka je v období květen – říjen. Pokud si chcete užít koupání v moři, doporučujeme zvolit období od června do září, kdy je moře nejteplejší.

Průměrné teploty Řecko

Průměrné teploty Řecko

Doklady a očkování

Jelikož je Řecko součástí EU, pro vstup na jeho území nejsou vyžadovány speciální doklady.

Je možné cestovat s platným cestovním pasem, případě občanským průkazem.

Bezpečnost

Řecko je považováno za bezpečnou zemi. V případě návštěvy míst s větší koncentrací turistů je doporučeno dbát zvýšenou pozornost na osobní věci a zejména cestovní doklady.

Řecko mapa

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend