Svatební cesta Španělsko

Španělsko nabízí díky své různorodosti nesčetné množství možností, jak strávit svou svatební cestu. Každý si zde může přijít na své, milovníci umění, gastronomie, malebných, ale i vytížených pláží, surfování, architektury, zapomenout nesmíme ani na fotbalové fanoušky.

Španělsko si díky vřelosti svých obyvatel a různorodosti vyžití zaručeně zamilujete. Zažijte evropskou exotiku za přijatelnou cenu.

Ceny zájezdů do Španělska | Počasí ve Španělsku | Doklady a očkování | Bezpečnost ve Španělsku | Mapa Španělska

Při svatební cestě ve Španělsku se můžete těšit na romantická zákoutí

Při svatební cestě ve Španělsku se můžete těšit na romantická zákoutí

Španělsko, oficiálně Španělské království, je stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři. Součástí Španělska je i katalánské město Llívia, které je zcela obklopeno územím Francie. Tradiční španělská kultura je pevně zakořeněna v katolictví.

Vlivy cikánské kultury se odrážejí v tanci a hudbě flamenca, maurské dědictví se pak projevuje nejvíce v architektuře. Španělsko proslavilo mnoho umělců jako je například Gaudí, Miró, Picasso, Goya a mnozí další.

Připravili jsme pro vás tři oblasti a tipy, kde můžete prožít nezapomenutelnou svatební cestu.

Ať zvolíte jakékoli místo nebo kombinaci různých míst, nebudete litovat. Španělsko nabízí dobrodružství, ale i líné hotýlky se soukromými plážemi, zde máte několik míst, které byste při cestě do Španělska rozhodně neměli minout.

Baskicko

Na severu Španělska se nachází Baskické autonomní společenství, jehož území zasahuje i do části Francie. Pokud toužíte po romantických procházkách v uličkách středověkého města protkaného moderním uměním, sportovním vyžití, plážích, surfování, nejlepších tapas z celého Španělska, ale i po horských túrách, je toto místo pro vás to pravé. Zapomeňte na nudu a sbírejte nové zážitky.

Muzeum Guggenheim

Muzeum Guggenheim

Největším městem Baskicka je Bilbao, ve kterém se nachází i letiště, kam létají přímé spoje z České republiky. Bilbao je především známé díky muzeu Guggenheim, jež je jedním z nejvýznamnějších center postmoderního umění. Nachází se zde i gotická katedrála ze 14. století a řada dalších sakrálních staveb, památek, ale je i sídlem fotbalového mužstva Atletico Bilbao.

Hlavním městem Baskicka, které leží v jeho samém srdci je Vitoria-Gasteiz, zelené město Evropy, přezdívaného La Ciudad Pintada, tedy pomalované město, v roce 2014 bylo vyhlášeno hlavním španělským městem gastronomie. V samém centru Vitorie se nachází jeho středověká část s chvílemi až neuvěřitelným množství kaváren, barů a hospůdek s nejlepšími tapas (pinxos) v celém Španělsku. Najdete zde velké množství sportovního vyžití, moderního umění a parků.

Třetím významným místem je San Sebastian, který je jedním z nejnavštěvovanějších míst celého Španělska. Nejen díky každoročně pořádanému filmovému festivalu, ale i pláži La Concha, která je jednou z nejvytíženějších městských pláží v celém Španělsku. Toto místo je ideální pro začínající surfaře, za rozumnou cenu se vás ujme zkušený instruktor, který vám vše vysvětlí a naučí. I v tomto městě se nachází mnoho historických památek a muzeí. V blízkosti San Sebastianu je mnoho míst, kam vyrazit na výlet.

Divoké pobřeží – Costa Brava

Costa Brava je turisty nejnavštěvovanější španělské pobřeží, střídají se zde písečné pláže s příkrými útesy. Leží na území Katalánska a spolu s Baskickem se jedná o jednu z nejvyspělejších oblastí Španělska. Najdete zde mnoho luxusních hotelů, akvaparků, ale i historických památek. Dopřejte si relaxaci s možností sportovního a kulturního vyžití. Střídají se zde moderní rekreační střediska a typické rybářské vesničky.

Křišťálová voda nedaleko Tossa de Mar

Křišťálová voda nedaleko Tossa de Mar

Nejnavštěvovanějším a nejpopulárnějším katalánským městem je Barcelona. Ta je magickým místem, kde se snoubí nejen dokonalá Gaudího architektura, nekonečně dlouhé pláže, promenády, které vás lákají k jízdě na longboardu nebo kolečkových bruslích, množství luxusních a originálních butiků, noční život, ale i tradiční a moderní katalánská gastronomie. Nechte se pohltit její krásou, zaručeně vám to vrátí a vy se nestihnete nudit ani na vteřinu.

Pobřeží Lloret de Mar Castell, Costa Brava

Pobřeží Lloret de Mar Castell, Costa Brava

Jedním z nejkrásnějších městeček katalánského pobřeží nacházející se 90 km od Barcelony je Tossa del Mar. Romantické místo, které si zachovává svůj středověký ráz především díky zachovalé pevnosti z 12. století. Čisté písečné pláže lemují skalnaté útesy a uzounké uličky lákají k nočním procházkám. Tossa del Mar je ideálním místem pro klidnou dovolenou.

Největším relaxačním a zábavním střediskem Costa Brava je Lloret de Mar. Původně ospalé rybářské středisko se v dnešní době stalo hned po Madridu se svým největším množstvím hotelů a kasin evropským Las Vegas.

Na své si tak přijdou jak milovníci římské a středověké architektury, tak fanoušci barů a zábavních podniků.

V samém srdci města můžete navštívit arénu, kde se pravidelně pořádají tolik ve Španělsku populární býčí zápasy. Nachází se zde mnoho příjemných vycházkových okruhů. Lloret de Mar je tak ideálním živým místem pro aktivní svatební cestu.

Andalusie

Duší pyrenejského poloostrova je Andalusie, nejpodmanivější částí Španělska. Její horská příroda, nádherné pobřeží, ale i architektonické dědictví nabízí romantiku takřka na každém kroku. Ohnivé flamenco podtrhává celkový ráz této oblasti.

Nejstarší město Evropy - Cádiz

Nejstarší město Evropy – Cádiz

Pro milovníky dějin je ideálním místem Cadíz, které je nejstarším městem Evropy. Zde můžete nasát atmosféru starého přístavního města, můžete navštívit městské centrum a pláže nacházející se skoro na ostrově, který je s pevninou spojen jen místní komunikací. Bělostné malé domky, zlaté kopule, ale i nesčetné množství barů, nabízí Španělsko v jiném světle, než jsme byli doposud zvyklí.

Pobřeží Costa Brava

Skalnaté pobřeží Costa Brava

Rodištěm malíře Picassa, ale i kosmopolitním centrem je atraktivní město Malaga. Na své si zde přijdou milovníci širokých bulvárů, slunce, mořských specialit, kultury, ale i maurské architektury. Najdete zde krásné zahrady, akvaparky, zábavní parky, ale i prvotřídní golfová střediska. Malaga je dalším místem Španělska, které vám dá spoustu příležitostí, jak strávit své líbánky. Ať už v pohodlí luxusních hotelů, na vyhřáté pláži, nebo dalšími aktivitami, kterými Malaga téměř přetéká.

Granada Španělsko

Pohled na Granadu

Arabská minulost ožívá na každém kroku v pohodovém městě Granada. V ní naleznete proslulý palác Alhambra, flamencové kluby, památky muslimské éry, krásné zahrady a spoustu dalších pamětihodností. Granada se nachází na úpatí pohoří Sierra Nevada a dochází v ní ke střetu východní a západní kultury.

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Španělsko – Barcelona

Dlouhodobá předpověď počasí Španělsko
Zdroj: forecabox.com

Průměrné teploty ve Španělsku

Průměrné teploty ve Španělsku

Hlavní turistická sezóna probíhá ve Španělsku od června do srpna, ale sluníčka a teplého podnebí si můžete ve většině oblastí užívat od března až do října a to za mnohem přijatelnější ceny. Na celém území se domluvíte bez problémů španělsky a ve všech turistických oblastech anglicky, v některých letoviscích se ale spíše domluvíte německy.

V jarních a podzimních měsících doporučujeme spíše návštěvu měst, kde nebude ještě takové horko. Letní měsíce pak přímo svádějí k odpočinku a relaxaci na pláži u moře.

Jaké potřebuji doklady a musím se nechat očkovat?

Do Španělska je možné vycestovat s platným průkazem totožnosti (občanský průkaz), případně s cestovním pasem. Při pobytech delších, než 90 dní, je nutné se registrovat u španělské cizinecké policie – více informací naleznete na stránkách ministerstva vnitra Španělska.

Kolik stojí svatební cesta do Španělska? Orientační ceny zájezdů za osobu

Ceny svatební cesty se samozřejmě liší podle způsobu cesty, který upřednostňujete. Pokud dáte přednost kompletnímu balíčku služeb, ceny za 8 dní All inclusive se pohybují od 15.000 Kč za osobu. Pokud vám nevadí čekat koupit si dovolenou několik měsíců dopředu, případně čekat až na poslední chvíli, můžete využít zlevněných zájezdů first a last minute.

Pokud upřednostňujete cestování po vlastní ose, stačí zakoupit zpáteční letenku, které se dají pořídit za ceny od 3 do 6.000Kč v závislosti na lokalitě a termínu odletu. Ubytování si následně můžete rezervovat přes portál Booking.com.

Měna ve Španělsku: EURO

Cenová úroveň ve Španělsku není výrazně vyšší, než ta v České republice, výjimkou jsou velká města a turisticky navštěvované lokality, kde je vše o poznání dražší.

Ubytování ve Španělsku, Barcelona

Ubytování ve Španělsku, Barcelona

Doprava do Španělska

Do Španělska se můžete vydat po vlastní ose automobilem, kdy cesta zabere téměř celý den.

  • Praha – Barcelona (pobřeží Costa Brava): cca 1700 km, 17 hodin
  • Praha – Madrid: cca 2300 km, 23 hodin

Další možností je cestování autobusem. Při tomto způsobu dopravy výrazně ušetříte za cestovní náklady, počítejte však s náročnou cestou, která zpravidla trvá 24 hodin.

Vzhledem k výše uvedeným relativně dlouhé době trávené na cestě, doporučujeme cestovat do Španělska letecky. Doba letu činí zhruba 2,5 hodiny a vy tak přijedete na svoji dovolenou odpočatí a za relativně krátkou dobu.

Bezpečnost ve Španělsku

Španělsko je bezpečnou zemí. Ve větších městech a turisticky navštěvovaných místech je doporučeno si dát pozor na drobnou kriminalitu, zejména kapsářství.

Španělsko mapa

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend