Svatební cesta do USA

Zvládli jste zkoordinovat vše podle vašeho svatebního plánu do posledního ubrousku na jídelním stole? Rok plánování, obav a stresu vrcholí nezapomenutelným dnem, pro vás i všechny vaše příbuzné. Řádnou regeneraci vám zajistí správná svatební cesta.

Nastartuje vaše manželství bez stresu a vyberte si jeden nebo hned více z padesáti států USA. To, že USA je místem nepřeberných možností víme všichni. Jaká místa jsou ale nejlepší pro líbánky? To víme my a bude nám potěšením se o to s vámi podělit.

Romantika znamená pro každý pár něco jiného, připravili jsme pro vás několik možností, jak v USA strávit své líbánky. Cestovatelé, dobrodruzi, ale i plážoví povaleči, každý si najde to své. Užijte si ruch velkoměsta, projeďte se napříč všemi státy nebo si dopřejte odpočinek na prosluněných plážích.

Při svatební cestě po USA určitě navštivte New York

Při svatební cestě po USA určitě navštivte New York

Spojené státy americké jsou třetí největší zemí na světě, nacházejí se v Severní Americe. Rozkládají se od Atlantského oceánu až po Tichý oceán. Na souši sousedí s Mexikem a Kanadou. Území USA ale sahá až k Severnímu ledovému oceánu, díky aljašské enklávě a také některým tichomořským ostrovům. Spojené státy se skládají celkem z padesáti států a čtrnácti zámořských území. V celé oblasti se domluvíte anglicky, ale i například španělsky. Měnou je americký dolar, který činí za jednotku v současné době přibližně 24 Kč. USA je unikátní především kvůli své rozmanitosti. Americká různorodost se odráží jak v přírodních krásách, pestrých škálách různých etnických skupin, ale i v odlišném životním stylu, který je už sám o sobě pro naše krajany exotikou.

Od listopadu roku 2008 byla Česká republika zahrnuta do programu Visa Waiver program. Proto nyní již nemusíte absolvovat složité žádání o vízum. Celý proces nahradil elektronický systém cestovních autorizací (ESTA). Žádost můžete podat na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov. Jediná podmínka, kterou musíte splnit, je být vlastníkem biometrického pasu, který je v ČR vydáván on roku 2006.

Noční pohled na Los Angeles

Noční pohled na Los Angeles

Připravili jsme pro vás několik možností, jak strávit své líbánky v Americe. Užijte si ruch velkoměst, procestujte hned několik států najednou, sjeďte si horské štíty nebo jen odpočívejte u oceánu.

Líbánky v ruchu velkoměsta

New York – betonová džungle, kde se tvoří sny a nic není nemožné. Město s nejmodernější gastronomií, ikonickým uměním a nezapomenutelnou monumentální architekturou naplní beze zbytku vaše představy. Nákupní, ale i kulturní zážitky potěší snad každého. Dalším městem, které rozhodně stojí za vaši pozornost je město andělů Los Angeles. Místo, kde zábavní parky, reality show, pláže, kaňony, nákupní střediska, ale svérázný život na červených kobercích obklopuje po celý rok jasně modrá obloha protkaná slunečnými paprsky. Miami a jeho art deco styl s latinskou příchutí a oslnivými širokými zlatými plážemi si vás rozhodně podmaní. Dnešní centrum módy a hudby vám opět nabídne nepřeberné množství zážitků.

Yellowstonský národní park

Yellowstonský národní park

Yossemitský národní park

Yossemitský národní park

Západ slunce, Grand Canyon

Západ slunce, Grand Canyon

Národní park Death Valley

Národní park Death Valley

On the road napříč Amerikou

Vydat se po road 66 býval nejen snem beatníků a hippies, ale tento sen setrvává dodnes a každý rok míří mnoho návštěvníků USA absolvovat právě tuto legendární trasu. Cesta z východu na západ vám zabere měsíc vašeho času, stojí to ale rozhodně za to. Trasu si můžete zvolit sami a na výběr máte z několika možností, jakým způsobem se na cestu vydat. Buď pomocí hromadné městské dopravy, zakoupením automobilu, nebo pronajmutím automobilu z půjčovny. V posledním případě je velmi důležité důkladně pročíst smlouvu, aby vás později něco nepřekvapilo. Zjistěte si, zdali můžete vypůjčený automobil vrátit na jiném místě, jaké je k dispozici pojištění, jestli musíte vracet automobil s plnou nádrží a především si pohlídejte, abyste neplatili za ujeté kilometry, ale za celkový pronájem. Pokud byste chtěli při cestě zavítat do jiného státu, ujistěte se, jestli je to možné. Když vás nic nepřekvapí, zažijete jedinečné dobrodružství, na které budete vzpomínat celý život.

Legendární silnice Route 66

Legendární silnice Route 66

Dotkněte se nebe

Pokud toužíte nastartovat své manželství adrenalinovým zážitkem v pozadí s majestátními štíty se zasněženými vrcholky a nedotknutou přírodou, je pro vás svatební cesta v amerických horách to pravé. Cyklisté, lyžaři, bruslaři, snowboardisté, ale i běžkaři, ti všichni budou zaručeně spokojeni. Můžete navštívit místa jako je Vermont, který je díky svým rozmanitým barvám doporučován k návštěvě především na podzim. Jednoznačně nejluxusnějším horským střediskem je Aspen, ten láká především nejnáročnější cestovatele, kteří si potrpí na dokonalou péči a služby. New Hampshire je místem, které vás nadchne ve všech ročních obdobích. Poskytne vám prostor jak pro adrenalinové sporty, tak i pro nákupy a odpočinek.

Romantika na břehu oceánu

Chcete si užívat sluníčka? Surfovat? Popíjet koktejly a čerpat exotickou energii? Amerika vám nabízí nesčetně takovýchto možností. My vám přinášíme jen pár s nich, ale za to jedny z těch nejpůsobivějších. Jedním z takových míst je Naples na Floridě. Zde se budete cítit jako na tropickém ostrově. Měkký písek a neustálé sluneční záření si vás zaručeně získá. Havajský Big Island nabízí kromě romantiky také přírodní specifika, jako jsou bujné džungle, lávové pouště, ale i horské vrcholky. Tradičnějším havajským místem je pak Maui, které v rytmu hula hula láká každý rok mnoho manželů do jedinečných palácových středisek. Honolulu pak nabízí nevšední zážitky s mnoha avantgardními muzei, skvělou gastronomií a nákupními příležitostmi.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.