Svatební cesta Itálie

Rozmanitá Itálie nabízí nepřeberné množství cílových destinací. Od alpských štítů, přes ledovcová jezera, téměř zapomenuté vesničky, ale i vytížená přímořská relaxační centra.

Itálie vám nabízí vše – na každém kroku na vás dýchne kus historie díky její jedinečné architektuře a památkám, klidné moře vám umožní odpočinek v příjemném teplotním pásmu a samozřejmě jedinečnou italskou kuchyni, která dokonale podtrhne váš celkový dojem. Prožijte ty pravé líbánky v Itálii se vším všudy.

Pobřeží Kalábrie

Pobřeží Kalábrie – ideální místo pro svatební cestu v Itálii

Itálie je stát nacházející se v jižní Evropě. Leží se na Apeninském poloostrově, který svým tvarem připomíná kozačku. Uvnitř tohoto území se nacházejí dva samostatné státy a to malebné San Marino a Vatikán. K Itálii náleží také ostrovy jako Sardinie, Sicílie a Elba. Hovoří se zde italsky, ale v turistických destinacích se domluvíte anglicky, německy a i španělsky. Ve velkých městech je hlavní turistická sezóna od jara až do října. Srpen bývá ve velkých městech klidnějším měsícem, protože díky vysokým teplotám se mnoho místních i turistů uchyluje do přímořských míst.

Zvolili jsme pro vás několik nejromantičtějších míst z celé Itálie. Ideálních pro odpočinek, ale i cesty za poznáním.

Kamenitě-písčitá pláž, Sicílie

Kamenito-písčitá pláž, Sicílie

Benátky

Která nevěsta alespoň jednou nesnila o svatební cestě do Benátek? Toto romantické místo patří mezi nejproslulejší místa, kde si páry vyznávají svoji lásku. Plavba gondolou při západu slunce, větší romantiku si snad nelze ani představit. Milovníci architektury a historie si v Benátkách rovněž přijdou na své při obhlídce kostelů, paláců, ale i stovek zajímavých mostů, které navzájem spojují benátské ostrovy.

Lago di Garda

Největší ledovcové jezero nacházející se mezi Alpami a Pádskou nížinou, je nejen skvělým místem pro zimní radovánky, ale i pro letní relaxaci. Najdete zde romantické horské vesničky s úzkými uličkami, ale i pláže, bary. Dobrodružnější povahy se můžou vypravit i do hor, kde vám horské hřebeny spolu s jedinečnou florou zajistí nezapomenutelná panoramata. Nejoblíbenějšími místy jsou Riva del Garda, Gargnano, Brencone, Bogliaco, Gardone Riviera, Salò, Desenzano del Garda a Sirmione. V blízkosti najdete i město Veronu, která je nejen nádherná, ale je především městem Romea a Julie. Nachází se zde balkón, na který Romeo údajně vyšplhal k Julii. Dnes a denně mnoho milenců navštěvuje toto místo a vrývají do blízkého průjezdu své iniciály.

Gardské jezero, Lago di Garda

Gardské jezero, Lago di Garda

Monterosso al Mare La Spezia

Na toto jedinečné místo jste se v minulosti mohli dostat pouze lodí, v dnešní době sem vede úzká silnice nebo železnice. Místo se nachází mezi Janovem a Pisou. Zdejší písčité páže s křišťálově čistou vodou obklopují skalnaté útesy. Celkový dojem pak podtrhává staré město s ruinou hradu. Najdete zde veškeré vybavení pro chvíle odpočinku, ale turistické stezky vedoucí podél pobřeží. Místo nabízí i mnoho možností, kam se jet podívat na výlet. Je doporučováno cestovat především vlakem, protože ten nabízí největší pohodlí a nejrychlejší spoje. Navštívit můžete například místa jako Vernazza a Riomaggiore, jež jsou rájem fotografů především díky svým jedinečným barevným romantickým domkům tyčících se nad útesy.

Historické město Monterosso al Mare

Historické město Monterosso al Mare

Otranto

Pokud toužíte poznat jedny z nejkrásnějších pláží Itálie, je místo Otranto pro vás to pravé. Nachází se v regionu Puglia u Jadranu. Jde o jedinečné téměř celé kamenné město. Najdete zde uzounké uličky vedoucí k místní katedrále z jedenáctého století. Zdejší písečná pláž měří deset kilometrů, voda je křišťálově čistá a je vhodná i pro šnorchlování. Za městem najdete ještě krásnější pláže, ta nejlepší a téměř zapomenutá se nachází v blízkém městečku Porto Badisco.

Otranto, region Puglia

Otranto, region Puglia

San Teodoro, Sardinie

Ostrov Sardinie je dalším místem, které rozhodně stojí za vaši pozornost. Zdejší pobřeží jsou unikátní především díky svým skalnatým útesům. Město San Teodoro se nachází na severovýchodním pobřeží Sardinie a najdete zde hned dvanáct neuvěřitelně krásných pláží. K nejrušnějším plážím patří La Cinta, pokud tedy toužíte po soukromí, toto místo pro vás nebude tím pravým, ale rozhodně stojí aspoň za vaši návštěvu. Za nejkrásnější pláž přezdívanou také Tahiti, je považována Cala Brandinchi. Sardinie je úchvatným místem, které můžete téměř celé procestovat autem. Najdete zde nejen úchvatné pláže, ale i dramatické scenérie a tajemné vnitrozemí.

Pláž v Kalábrii

Pláž v Kalábrii

Řím

Jedním z jednoznačně nejromantičtějších míst je Řím. Hlavní město Itálie a jedna z nejvýznamnějších světových metropolí. Řím je místo, které nabízí ohromné množství památek a míst, která stojí za to vidět. Můžete poznávat starověký Řím a jeho císařské ruiny, nebo katolický Řím v čele s Vatikánem, který tvoří nejmenší stát na světě. O tom, že je Řím místem milenců není pochyb, už kvůli množství románů z tohoto prostředí a mostu Milvio, kam každý rok mířilo mnoho zamilovaných párů, aby zde zpečetili svou lásku připnutím zámečku a vhozením klíčků do řeky Tibery.

Procchio, Elba

Ostrov Elba se nachází na severozápadě Itálie a rozhodně stojí za vaši návštěvu celý. Zátoka Procchio je jedním z nejpodmanivějších míst tohoto ostrova. Jde o poklidné romantické místo se zlatavým pískem a průzračným mořem. Najdete zde mnoho malých místních kaváren a restaurací, které svou gastronomií dokonale podtrhnou váš celkový zážitek.

San Vito lo Capo, Sicílie

Sicílie je nejznámějším italským ostrovem ležícím na jejím jihu. Je nejchudším italským regionem, který je v současné době živen především z cestovního ruchu. Sicílie své návštěvníky láká především díky své krásné přírodě, nádherným plážím, čistému moři, ale i úchvatným historickým městečkům. Na mysu nedaleko Palerma se nalézá jedna z nejkrásnějších pláží vůbec – San Vito lo Capo, zde najdete křišťálově čistou vodu a veškeré potřebné vybavení pro ideální odpočinek. V jejím pozadí se tyčí osamělá hora Mount Cofano, která je často vyhledávána horolezci především kvůli množství jeskyní, která se v ní ukrývají.

Sicílie, Tonnara di Scopello

Sicílie, Tonnara di Scopello

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Itálie

Dlouhodobá předpověď počasí Itálie
Zdroj: forecabox.com

Průměrné teploty v Itálii

Průměrné teploty Itálie

Záleží, do jaké oblasti a na jaký typ dovolené se v Itálii chystáte. Pokud vás zajímají spíše historická centra měst, památky a gastronomie, upřednostňujte spíše duben, květen či září, říjen a listopad, kdy vás nezastihnout příliš vysoké teploty, které by v rozpálených městech mohly být k nevydržení. Pokud naopak preferujete dovolenou u moře, jasnou volbou pro vás bude červen, červen a srpen. Zejména v červenci a v srpnu můžete čekat, kromě příjemných teplot vzduchu, i příjemné teplotu moře dosahující až 25°C.

Orientační ceny zájezdů do Itálie

Záleží, zda preferujete cestování po vlastní ose, či s cestovní kanceláří. Cestovní kanceláře nabízejí širokou paletu first a last minute zájezdů, u kterých ušetříte až několik tisíc.

Ceny za svatební cesty do Itálie se liší podle způsobu cesty, který upřednostňujete. V případě pobytu ve 3* hotelu se připravte na ceny od 13.000 Kč za osobu (letecky, s polopenzí), při All inclusive se ceny šplhají i nad 20.000 Kč na osobu. Dle našeho názoru je ale pořízení all inclusive zájezdu chybou. Vždyť kdo by rád neochutnal tradiční italské speciality i odjinud, než jen z hotelové kuchyně.

Pokud chcete při nákupu líbánek v Itálii ušetřit, doporučujeme vám poohlédnout se po výhodných nabídkách fist a last minute zájezdů do Itálie.

Připravte se na to, že ceny zboží a služeb jsou vyšší, než v České republice, mezi nejdražší místa patří ta nejnavštěvovanější, tedy Benátky a Řím.

Měna v Itálii: jelikož Itálie spadá do eurozóny, na celém její území se platí pomocí eura.

Cesta do Itálie autem

Itálie je relativně snadno dostupná pomocí osobního automobilu, vaše cesta povede přes Německo a Rakousko. Z Prahy nebo z Brna se na kraj Itálie dostanete už za 7 hodin, k moři pak pojedete ještě další 4 hodiny. Díky automobilu získáte časovou nezávislost, kdy můžete procestovat celou Itálii a dostat se i do míst, kam byste se s cestovní kanceláří dostali jen těžko.

Itálie letecky

V případě, že upřednostňujete cestování letecky, do Itálie se dostanete za 2 až 2,5 hodiny v závislosti na lokalitě, kam konkrétně letíte.

Levné letenky do Itálie se dají sehnat v akci za pár stokorun, je však nutné nebýt příliš časově závislý a pravidelně kontrolovat nabídky leteckých společností. Pro tento účel doporučujeme porovnávat ceny letenek na srovnávači Letuška.cz.

Cestu letecky upřednostníte především při kratších pobytech, zejména při prodlouženém víkendu či eurovíkendu v Itálii. Raději ale doporučujeme zvolit delší dobu pobytu a to 10 nebo 14 dní.

Ubytování v Itálii

Pokud hledáte levné ubytování, chybu neuděláte, když sami zajistíte ubytování v apartmánu, například přes booking.com. Pokud chcete být ubytováni raději v hotelu a nevíte, jaký hotel zvolit, doporučujeme si přečíst zkušenosti a recenze dovolené v Itálii od ostatních turistů.

Jaké potřebuji do Itálie doklady?

Itálie je součástí Evropské unie, pro vstup vám tedy postačí pouze platný občanský průkaz, případně cestovní pas.

Bezpečnost v Itálii

Bezpečnost v Itálii je podobná, jako v ostatních evropských zemích. Výrazná bezpečnostní rizika tedy nehrozí. Zejména ve větších a turisticky navštěvovaných destinacích je doporučeno dávat si větší pozor na různé pouliční podvodníky a kapesní zloděje.

Ať už zvolíte jakékoli místo, rozhodně nebudete litovat. Itálie je jedním z nejromantičtějších míst na celém světě a nabízí nespočet možností, kam vyrazit na svou dokonalou svatební cestu.

Itálie mapa

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend