Svatební cesta Nový Zéland

Od svatební cesty si většina párů slibuje splnění snu o velké romantické cestě. Pod pojmem romantika si však každý představí něco jiného. Za tradiční romantická místa bývají považovány například Benátky nebo Paříž.

Pokud však chtějí novomanželé zažít něco méně obvyklého a dobrodružnějšího, mohou za cíl svých líbánek zvolit například Nový Zéland.

Ceny zájezdů | Počasí Na Zélandu | Bezpečnost a očkování | Mapa

Při své svatební cestě po Novém Zélandu můžete narazit na zajímavé značky

Při své svatební cestě po Novém Zélandu můžete narazit na zajímavé značky

Toto sopečné souostroví pro Evropu objevil v sedmnáctém století holandský mořeplavec Abel Tasman. Leží přibližně 2000 kilometrů od Austrálie v jižní části Tichého oceánu.

Tvoří ho dva velké ostrovy, které jsou jednoduše pojmenovány Jižní a Severní ostrov, ale také řada menších ostrůvků. Oceánské klima zajišťuje mírné podnebí s množstvím srážek na severu, díky kterým je ostrov celý rok krásně zelený. V jižních a horských oblastech je klima proměnlivější a chladnější. Jižní část se dokonce nachází v Antarktické oblasti.

Pro milovníky přírody

Svatební cestu na Nový Zéland ocení především milovníci přírody. Jižní ostrov nabízí překrásné scenérie hor se sněžnými poli a ledovci, která neroztají po celý rok.

Na Severním ostrově je možné si užívat překrásných písčitých pláží a rozeklaných skal.

Ve střední části Severního ostrova je také oblast s vulkanickou aktivitou, kde se, kromě čtyř aktivních sopek, nachází množství gejzírů a bublajících horkých pramenů. Ne náhodou vybrali tvůrci trilogie Pán Prstenů za kulisy zdejší krajinu.

Nejvyšší hora Nového Zélandu, Mt Cook, Aoraki

Nejvyšší hora Nového Zélandu, Mt Cook, Aoraki

Letecky se s největší pravděpodobností dostanete do města Aucklandu, známého také pod názvem Město Plachet, podle přístavu, kde kotví plachetnice místních obyvatel.

Nachází se příhodně na severu souostroví. Až se nabažíte moderní architektury a nočního života, vydáte se nejspíš dále na jih a to třeba na druhou stranu severního ostrova, kde se nachází hlavní město Nového Zélandu – Wellington.

Smaragdové jezero v Národním parku Tongariro, zima

Smaragdové jezero v Národním parku Tongariro, zima

Nový Zéland ukrývá dohromady čtrnáct národních parků. Za návštěvu stojí určitě Národní park Tongariro v centrální části Severního ostrova. Jedná se o vulkanickou oblast, kde je možné obdivovat dvě z nejaktivnějších sopek světa. Na jeho území se také nachází mnoho posvátných míst původních obyvatel ostrova, Maorů.

Hobití vesnice Hobbiton, Shire - Nový Zéland

Hobití vesnice Hobbiton, Shire – Nový Zéland

Pro dobrodružné povahy je možné na Jižním ostrově vyrazit do Jižních Alp a obdivovat jejich nebetyčné vrcholky pokryté sněhem a zalesněná údolí s nádhernými jezery, která jsou napájena prudkými řekami.

Smaragdová jezera v létě

Smaragdová jezera v létě

Na své si přijdou chytači bronzu i surfaři. Na Severním ostrově na sever od města Aucklad se nachází unikátní Hot Water Beach. Horkou vodu, která tam vyvěrá, je možné při odlivu zachytit do bazénku, vyhloubeném v písku. Za večerního odlivu pak můžete pozorovat z horké vody společně hvězdy. Poblíž tohoto místa se nachází také oblast zvaná Cathedral Cove. Vítr a písek vymlely ve skalách na pobřeží monumentální jeskyně, na přilehlé pláži je možné se po prohlídce jeskyní vykoupat.

Jeskyně a pláž Cathedral Cove

Jeskyně a pláž Cathedral Cove

Nový Zéland byl dlouho Britskou kolonií a i valná většina obyvatel je britského původu.

Obvyklým jídlem je proto fish and chips a další jídla britské a irské kuchyně. Zatoužíte-li po něčem méně obvyklém, nabízí se ochutnat něco z maorské kuchyně.

Typickými surovinami jsou kapradinové výhonky zvané pikopiko, batáty, taro, mořské řasy a hmyz. Pro Evropana naštěstí doplněné rybami, ptáky a mořskými plody. Tradiční způsob přípravy je pečení v zemní peci, do které se vkládají horké kameny. Pokrm se poté přikryje listím a zeminou a nechá se péct.

Pokud nenacházíte romantiku v turistice a dobrodružství, je nejlepší zamířit na některou z překrásných pláží, kterých je na ostrovech, díky členitému pobřeží nepřeberně.

Hlavní město Nového Zélandu, Wellington

Pohled na hlavní město Nového Zélandu – Wellington

Doporučená délka pobytu

Pokud se rozhodnete strávit své líbánky na Novém Zélandu, je určitě dobré vyhradit si minimálně deset dní. Tolik nádherných míst, která je třeba na ostrovech navštívit a nasát jejich okouzlující atmosféru, není možné vstřebat během jediného týdne.

Když už vyrazíte na svou první společnou manželskou cestu na toto krásné místo, zaslouží si snad i delší dobu na poznávání. Naleznete zde příjemné spojení exotiky, nádherné přírody a moderního světa.

Cenová hladina, ceny zájezdů

Pokud budete nakupovat potraviny v supermarketech, zde se ceny příliš neliší od tech našich. Kde si budete muset připlatit, jsou pokrmy v restauracích či při vstupech do národních parků a dalších atrakcí.

Běžné ceny letenek se pohybují okolo 25.000 Kč na osobu. Pokud se vám podaří chytit akční letenky, můžete ušetřit i několik tisícovek.

Pokud se vydáte do této krásné země s cestovní kanceláří, připravte si minimálně částku 50-70.000 Kč za osobu.

Prohlédnout nabídku zájezdů  

Aktuální počasí, dlouhodobá předpověď počasí Nový Zéland

Dlouhodobá předpověď Nový Zéland
Zdroj: forecabox.com

Jelikož se Nový Zéland rozkládá na jižní polokoluli, zima zde panuje od června do srpna, léto od prosince do února. Nejvhodnější období pro návštěvu tak doporučujeme zvolit od listopadu do dubna.

Průměrné teploty Nový Zéland

Průměrné teploty na Novém Zélandu

Bezpečnost a očkování

Zéland je považován za bezpečnou zemi, s velmi nízkým stupněm výskytu nebezpečných přenosných chorob. Povinné očkování tak není vyžadováno (s výjimkou osob cestujících z některých zemí Afriky a Jižní Ameriky).

Pro cestu na Nový Zéland budete potřebovat cestovní pas, který bude mít platnost ještě 3 měsíce po vašem odletu ze země. Víza na cesty do 3 měsíců nejsou vyžadována.

Nový Zéland mapa

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend