Drahé kameny: minerály, drahokamy, polodrahokamy

Na první pohled obyčejný kámen, ve svém jádru mocný pomocník při léčbě fyzických i psychických bolestí, pro jiného krásný šperk nebo vkusná dekorace do domu.

Ať tak či tak, síla minerálů a drahých kamenů je nepopiratelná. Vydejte se s námi do stále nedostatečně probádaných tajů esoteriky.

Minerály a drahé kameny

V přírodě najdeme velké množství minerálů, drahých a léčivých kamenů


Rozdíl mezi drahokamy a polodrahokamy

Drahé kameny jsou minerály (ozdobné kameny, nerosty, kameny), kam řadíme drahokamy a polodrahokamy. Řazení na drahokamy a polodrahokamy se řídilo tvrdosti určené podle Mohsovy stupnice tvrdosti. Jelikož některé minerály byly na rozhraní různých tvrdostí, začal se využívat souhrnný pojem drahé kameny. Tyto kameny se využívají zejména ve šperkařství.

Mezinárodní klenotnická konfederace (CIBJO) uvádí definici drahým kamenů takto: „Přírodní materiály a umělé výrobky používané ve špercích nebo uměleckých předmětech, s výjimkou kovů“. Seznam uznávaných drahých kamenů dle CIBJO Gemstone Book z roku 2012 nyní čítá přes 140 různých minerálů.

Mezi nejznámější drahokamy se řadí:

  • diamant
  • rubín
  • safír
  • smaragd
  • topaz

Diamant

Diamant, jeden z nejtvrdších a nejdražších minerálů, je symbolem materiálního bohatství. Na cestě za vašimi vysněnými cíli vám dodá odvahu, jasné, ničím nezastřené myšlení a v neposlední řadě sílu.

V životě nastolí rovnováhu, harmonii, pomůže vám s kontrolou žárlivosti nebo nastartuje telepatii s partnerem. Diamant vám ukáže nejvhodnější cestu, po níž se vydat, a stane se pomocníkem, který bude stát vždy při vašem boku, dodávat vám potřebnou sílu a probouzet ve vás to nejlepší.

Diamant - kámen

Jedná se o univerzální talisman chránící každého vlastníka před proti bolestem a jedům. Blahodárně působí na nervový systém, mozek či zrak. Pomáhá při léčbě cukrovky, osteoporózy, epilepsie, zároveň pročišťuje tělní tekutiny, jako jsou krev nebo moč, od škodlivých látek. Zároveň zpomaluje proces stárnutí a citlivým jedincům zmírňuje alergické projevy.

Účinný minerál pro znovu nabití ztracené síly, nalezení svého životního poslání a vytrvání.

Rubín

Rubín je po dlouhé roky považován za symbol lásky a životní energie. Láskou nemáme na mysli pouze tu partnerskou, ale jakoukoliv, od lásky k přírodě, knihám, až po svět a Boha. Efektivně dodává motivaci, pokud jste ve svém životě došli na složité rozcestí, s nímž si nevíte rady. Rubín podporuje touhu žít, milovat, plnit si své sny a vyzbrojí proti všem negativním vlivům, které by vám v tom chtěly zabránit.

Rubín - kámen

Svojí nádhernou barvou připomíná krev, na níž má velmi dobrý vliv, odvádí z ní škodliviny a pomáhá se tak jedinci rychleji uzdravit. Ruku k dílu ale přiloží i při snižování horeček nebo rekonvalescenci po nemocech. V neposlední řadě pozitivně působí na rozmnožovací orgány, srdce, oči a lymfatický systém.

Představitel nehynoucí lásky, životní energie a bezmezné motivace.

Safír

Safír je kouzelným elementem vody a Měsíce, symbolizuje moudrost. Efektivně se zapojuje při meditaci, kdy vašemu tělu přináší klid, obestírá ho láskou i léčí čakry. Pomůže vám na svět nahlížet s klidem v duši, pozorněji a jasněji, bojuje po vašem boku v kterémkoliv sporu, jste-li v právu. Potlačuje agrese, zklamání i deprese a zmatkování.

Safír - kámen

Již výše jsme zmínili, že safír velmi dobře působí na čakry, s tím se pojí i snadnější ovládání vlastních citů, myšlenek. Rozvine vaši osobnost, probudí ve vás empatii, pochopení i soucit pro druhé, obdaří je vaší věrností a láskou. Účinný je safír i při léčbě dyslexie, snižování horeček, odstraňování bolestí hlavy či celkové detoxikaci lidského organismu.

Kámen moudrosti přinášející patřičný klid, porozumění druhým a pochopení vlastních pocitů.

Smaragd

Smaragd do našeho života přináší opětovanou lásku v doplnění věrností a neskutečným štěstím. Pomáhá se získáním a následným udržením nejenom partnerských vztahů, ale i těch přátelských. Pozitivně ovlivňuje naši mysl, zvyšuje intenzitu vnímání všech okamžiků, a to dokonce i během spánku.

Smaragd - kámen

Zelená barva smaragdu působí uklidňujícím dojmem na unavené oči, pomáhá jim zlepšit zrak i dodat energii. Dále se tento minerál pyšní regeneračními schopnostmi, snižuje horečku a potlačuje nemoci i infekce všeho druhu. Pomůže při léčbě bolestí zad, při cukrovce, zvýší imunitu i se zapojí při léčbě zhoubných nádorů.

Věrnost, láska, klid, přesně to je smaragd.

Topaz

Topaz, prodloužená ruka Slunce a elementu ohně, vás ochrání před negativními vlivy okolí. Svým působením ve vás probudí radost, motivaci i zklidnění, naopak zamezí depresím a strachování se. Přidá se k vám na cestu za vašimi cíli, pomůže vás nasměřovat tam, kde vám to přinese nejvíce dobra a lásky. Doporučujeme ho pro umělce, otevře vás totiž novým, neprobádaným možnostem světa.

Pomáhá při dosažení vysněné postavy, poněvadž se podílí na snižování váhy, zároveň je ale topaz schopen bojovat proti anorexii a také revmatismu. V noci od vás bude odhánět noční můry a zabrání náměsíčnosti. Ráno se díky tomu budete cítit plní naděje, s chutí komunikovat a že vám to půjde opravdu skvěle.

Řekněte ne negativním vlivům okolí, ponořte se do světa plného naděje a lásky.

Achát

Achát vám v životě pomůže dosáhnout stálosti, rovnováhy i sebejistoty. Zesílí vaši soustředěnost, dodá odvahu pro zdolání životních výzev i pro pravé poznání svého vnitra. Tím, že lépe poznáte sami sebe, budete ve svém životě mnohem odvážnější i upřímnější ke svému okolí, naopak od sebe odeženete negativní vlivy, zlobu, nejistotu nebo vnitřní napětí. Navíc achát posiluje lásku a navyšuje pocit bezpečí.

Své síly zapojí při léčbě gastritidy, očí, žaludku či při očistě krevního oběhu a lymfatického systému. Nejenom, že napomáhá léčbě kožních chorob, dokonce i chrání před jejich samotným vznikem. Dále bojuje proti neplodnosti, depresím a usnadňuje skoncování s nezdravými návyky, jakými je třeba kouření. Je skvělým kamenem pro malé děti, které udrží v duševní pohodě.

Nositel pozitivní nálady, sebepoznání a zmírňovatel stresu.

Perla Akoya

Akoya, též známá jako perla japonská, je zástupce z řad perel, patří mezi ty nejlesklejší druhy. Pyšní se i dokonalým tvarem, který oceníte především v nějakém elegantním náhrdelníku. Praví se, že pokud někomu tuto perlu věnujete, bude ho celým životem provázet štěstí.

Je ztělesněním moudré mysli a přináší s sebou značnou sílu i moc. Akoya vyvažuje duševní rovnováhu, působí blahodárně na lidskou pokožku, zlepšuje kvalitu zraku a čistí krev od toxických látek. Zkliďnuje srdce, čímž zároveň účinně bojuje proti nespavosti i depresím. Nejenom, že jsou perly skvělým pomocníkem při léčbě různých nemocí, ještě navíc efektivně zvedají sebevědomí.

Elegance, krása, zvýšení sebevědomí, to je blahodárná akoya.

Alabastr

Určitě všichni znáte přirovnání ‚jako z alabastru‘, to značí nezaměnitelně čistou bílou barvu tohoto minerálu. Díky své andělské barvě přináší klid, souznění duše a pomůže vám vzepřít se proti depresím nebo napětí. Naučí vás hovořit i přijímat pouze pravdu, abyste se za své činy ani slova nemuseli později stydět.

Efektivně působí při léčbě konečníku, zmírňuje křeče ve svalech a udržuje v rovnováze nejenom vaši mysl, ale i trávení. Prozáří celou vaši hlavu a s tím spojené vnímání světa kolem vás.

Andělský minerál přinášející klid a souznění mysli.

Alexandrit

Alexandrit, zástupce těch nejvzácnějších, tudíž i nejdražších drahokamů, okouzlí svým nádherným zbarvením. V lidech podporuje skrytou kreativitu, navyšuje pozitivní energii všude kolem a dodává zaslouženou vnitřní rovnováhu. Pomáhá odstraňovat smutek, naopak ho nahrazuje pocitem bezpečí, radostí i štěstím.

Alexandrit

Pozitivní vliv má na lidské sebevědomí i sebedůvěru. Zmírňuje únavu po dlouhém, náročném dni a s tím hrozící depresi. Člověka činí silnějším, pozitivně smýšlejícím jedincem, kterého obrní proti negativním vlivům přicházejících z okolí. Praví se, že dokonce prodlužuje život.

Probuzení kreativity, pozitivní energie a zbavení se černých myšlenek, aneb alexandrit ve zkratce.

Almandin

Almandin, zástupce z řad granátů, obdaruje každého jedince nesmírnou sílou. Dodá mu energii potřebnou k upevňování mezilidských vztahů a pomůže odstranit různé psychické barikády bránicí projevit dostatečný zájem o druhé. V každém, kdo si tento kamínek pořídí, vzplane láska k jakýmkoliv živým i neživým objektům.

Blahodárně almandin působí na pohlavní orgány, potlačuje procesy spojené s revmatismem nebo artritidou. Zároveň posiluje srdce, uklidňuje jeho tep a podporuje zrak. V neposlední řadě se stane vyhledávaným pomocníkem při léčbě kožních chorob či při problémech s játry.

Kapesní léčitel s nesmírnou silou, který vám dodá energii.

Amazonit

Amazonit díky své barvě připomínající vodu přispívá ke zklidnění duše, vytváří prostředí plné harmonie a bezpečí. Přezdívá se mu kámen pravdy a odvahy, odežene od vás všechnu negativní energii, zmenší obavy i strach a nasměřuje vás vstříc k hledání vlastní pravdy. Zároveň ale v lidech probouzí soucit ke druhým a pomáhá se na problém podívat z několika úhlů pohledu.

Utišení nervového systému a celkové zklidnění těla je jednou z předních vlastností amazonitu. Dokonce se postará o zachycení škodlivého modrého záření, které vyzařují například mobilní telefony nebo počítače. Přiměje vás občas i zariskovat, jelikož vytouženou odměnou se stane úspěch.

Motivátor a zklidňující parťák pro každého, kdo chce najít vlastní pravdu.

Ametrín

Účinky ametrínu se projevují velmi rychle a silně, zlepšuje soustředění mysli a celou ji efektivně zklidňuje. Zbavuje lidi předsudků, které mezi sebou často mají, čímž dojde ke zlepšení komunikace i snazšímu pochopení. Tělo ochrání před nezdravým stresem či před emocionálními bloky.

Ametrín se zaslouží o celkovou očistu lidského organismu, z aury odstraní všechny škodlivé látky a je tak velmi vyhledávaný v boji s dlouhodobými nemocemi. Zároveň napomáhá posílení imunitního systému, snižuje únavu a s ní spojenou malátnost.

Účinný a energetický lékař vhodný pro každého.

Ametyst

Ametyst je považován za element vody, ztělesňuje čistotu a silnou léčivou moc. Člověka se snaží oprostit od negativních vlivů způsobujících zkroušené emoce, vyvolávajících noční můry nebo strachy. Zvyšuje míru soustředění každého jedince, rozvíjí představivost a dodává odhodlanost k uskutečnění našich plánů.

Ametyst

Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy i dýchací a žaludeční potíže. Ze střev odstraňuje parazity, čímž přispívá ke zlepšení střevní mikroflóry. Máte-li u sebe ametyst, rychleji se zbavíte různých ranek, podlitin a otoků. V neposlední řadě se zapojuje při léčbě kožních problémů a celkově se snaží vhodně nastartovat lidský organismus.

Ztělesněná čistota obdařená královsky léčivou mocí.

Apatit

Apatit slouží jako taková nabíječka pro dodání potřebné energie. Pomůže vám snadněji navazovat kontakty s lidmi kolem, mluvit s nimi otevřeně, sebevědomě a bez negativních postojů. Dokonce se podílí na zmírňování hněvu nebo podrážděnosti. Tlumí ale i další nežádoucí vlivy, kterými jsou třeba lítost a zlost.

Vhodně bojuje proti problémům s kostmi, chrupavkami a klouby, napomáhá totiž pohlcovat vápník, který našim kostem víc, než prospívá. S tím se pojí i blahodárný účinek na zuby a zkrátka celé pohybové ústrojí. Kromě toho apatit snižuje pocit hladu, a tak pomáhá při redukci váhy. Jedná se o skvělý kámen pro lidi bojující s vysokým tlakem nebo pro hyperaktivní děti.

Energetická nabíječka, která pomůže rozproudit jakoukoliv konverzaci.

Avanturín

Avanturín je považován za element Měsíce a kámen štěstí. Zároveň je brán jako ochránce domů i zahrad, pohlcuje smog nebo škodlivé modré záření, které vyzařují například mobilní telefony. Zvyšuje vytrvalost každého jedince a pomůže mu tak k dosažení vytoužených cílů. A v neposlední řadě povzbuzuje kreativitu a vnímavost okolí.

Preventivně při sobě avanturín mějte z toho důvodu, aby se zamezilo vzniku arteriosklerózy i různých alergií. Pomůže vám také s bolestmi hlavy, s migrénou. Příznivě tento kámen působí i na oči, kdy posiluje zrak, taktéž na srdce či celý svalový systém.

Kámen štěstí, který vás preventivně ochrání před různými neduhy.

Boji Stones

O boji kamenech se traduje, že jsou stejně staré jako sama planeta Země. Jejich ložisko se nachází pouze na jednom místě, tím je americký stát Kansas. Každému jedinci tyto kameny dodávají pozitivní energii a potřebnou sílu k zdolávání životních překážek.

Boji stones se pyšní svými uzemňovacími schopnostmi, jemně, ale zároveň velmi přesně navrací při astrálním cestování duši zpět do těla. Lidem obecně pomáhají překonávat psychické bloky, zablokované city a snáze se díky nim zvládají nepříjemné vzpomínky.

Kameny oplývající uzemňovacími schopnostmi a pozitivním vlivem na lidskou duši.

Braziliant

Minerál disponující velmi silnou energií, který výrazně podporuje kreativitu, proto je velmi oblíbený u umělců, jako jsou malíři, zpěváci či sochaři. Pomůže vám účinně navázat spojení se samotnou přírodou, díky čemuž se vám dokonce bude mnohem příjemněji meditovat.

Braziliant člověka zbavuje negativních pocitů, hněvu i zahořklosti. Velmi dobře pomůže bojovat proti psychické manipulaci a nespavosti. Je totiž v úzkém spojení s lidským nervovým systémem, to se projevuje i v blahodárných účincích na čakru. Skvěle také zvládne nastartovat a posilnit celkovou imunitu.

Obránce nervového systému v nepříjemně vypjatých situacích.

Bronzit

Bronzit zmírňuje bolestivé vzpomínky, čímž každého vlastníka chrání před úzkostnými, nepříjemnými stavy. Pomůže se časem přes vše přenést, ačkoliv to nebude vždy zcela jednoduché. V člověku probouzí schovanou odvahu i schopnost se racionálně rozhodovat.

Kromě toho, že bronzit efektivně bojuje proti stresu, který je pro lidské tělo opravdu nebezpečný, velmi dobře působí na srdce a zlepšuje funkci ledvin. Urychluje hojení různých kožních problémů, zahlazuje vrásky i například alergické vyrážky.

Opora při stresových situacích, která vám nakonec pomůže vše zvládnout.

Celestin

Celestin z těla pomáhá odstraňovat škodlivé látky, čímž dochází k ulevení od bolestí. Pokud se budete něčím stresovat, bude se snažit zklidnit vaši duši a zbystřit mysl. Svého majitele učí trpělivosti, otevřené komunikaci s druhými a snáze si s jeho pomocí poradíte s obtížnějšími životními výzvami.

Napomáhá léčit auru, s tím je spojené i dodávání pocitů štěstí a lásky. Velmi oblíbený je celestin mezi umělci, pro které je důležité, že povzbuzuje představivost. Tento minerál se podílí i při uvolňování napětí, ať už svalového, nebo duševního.

Klidný pomocník, který vám během stresu pomůže zklidnit mysl a myslet otevřeně.

Čaroit

Čaroit je vyhledávaným pomocníkem v této uspěchané době, dodává totiž tak potřebnou energii, působí na těla jako nabíječka. Pomáhá překonávat strachy a vyrovnávat se s osudovými událostmi, ať už příjemnými, nebo nepříjemnými. Potlačuje stres, únavu a snaží se v nás probudit to nejlepší, abychom mohli uctívat sami sebe.

Podstatně pomáhá napravovat játra, která jsou poškozena nadmírou alkoholu. Zbavuje člověka problémů s usínáním a celkovou nespavostí. Tělo se snaží zbavovat jakékoliv bolestí, křečí a v neposlední řadě reguluje krevní tlak.

Pravá ruka pro všechny, na které dopadá stres z této uspěchané doby.

Chalcedon

Chalcedon z vašeho života odstraní strach, smutek i deprese, naopak je promění v radost a klidnou mysl. Snaží se udržovat kvalitní mezilidské vztahy, oběma zúčastněným stranám k tomu dodává potřebnou sílu. Pokud si ho na noc položíte pod polštář, odežene noční můry a pomůže vám překonat strach ze tmy.

Tento minerál je vyhledávaným u kuřáků, jelikož pročišťuje dýchací soustavu od škodlivin způsobených cigaretami. Celkově je chalcedon považován za ochranný kámen, rozptyluje pesimistické myšlenky a další vlivy, které by měly negativní dopad na vaši mysl.

Neohrožený ochránce před temnými silami a negativními vlivy okolí.

Chiastolit

Chiastolit svému majiteli přináší velké množství klidu a harmonie. Podobně jako chalcedon je i tento minerál mocným ochráncem před všemi negativními vlivy přicházejícími z okolí. Místo konfliktního chování v člověku probouzí soulad a chuť nalézat schůdná řešení pro všechny zúčastněné strany.

Pozitivní vliv přináší i v působení na lidskou psychiku, ruku k dílu taktéž zapojí při léčbě různých nemocí nebo při rekonvalescenci po prožitém traumatu. Snaží se jedince zbavovat pocitu viny, strachů, úzkostí i obav. Má velmi dobrý vliv na zlepšení paměti, dokonce i zlepšení imunitního systému. Účelně se snaží pomoci při revmatismu nebo horečnatých stavech.

Klidný společník, ale zároveň mocný ochránce, s nímž si budete připadat velmi příjemně.

Chromdiospid

Svými kouzelnými vibracemi Chromdiospid odstraňuje různé psychické blokády, čímž vaše srdce otevře novému přívalu lásky. Posilní vaši důvěru k sobě samému, přinutí vás se dále rozvíjet a růst. Stane se takovým vaším průvodcem v životě, dodá potřebnou podporu a celkově rozvine intelektuální schopnosti.

Uplatnění tento kámen nalezne především v léčbě chronických onemocnění. Zapojí se i při léčbě nemocí spojených se srdcem nebo plícemi. Přiměje člověka svůj život zklidnit, naučit se relaxovat, čímž zároveň dojde k posílení imunity. V neposlední řadě má Chromdiospid vyhledávané detoxikační účinky, což ocení především vaše ledviny.

Průvodce životem, trpělivý učitel a ochranný přítel, na kterého se zkrátka můžeme spolehnout.

Chryzopras

Chryzopras je zklidňující kámen, který vám přináší nejenom zklidnění, ale zároveň potěšení a naději. Povídá se, že k vlastníkovi přitahuje peníze, odstraňuje závist lidí i jejich sobectví. Účinně také bojuje proti škodlivému stresu a snaží se zabraňovat unáhleným, ukvapených aktům chování.

Svojí veselou barvou zahání noční můry a tíseň, díky čemuž lidské tělo nabyde pocit bezpečí, jistoty a také sebedůvěry, která je opravdu velmi důležitá. Pomůže vašim nepřátelům snadněji odpustit a přijmout v dobrém slova smyslu jak je, tak i vás samotné.

Zvyšovač sebedůvěry, naděje, který vám navrch zajistí materiální bohatství i sebepřijetí sebe sama.

Citrín

Citrín se do každého vlastníka bude snažit přenést energii a sílu Slunce. Jedná se o kámen štěstí, hojnosti a zároveň melancholie, z vašeho života odstraní všechny negativní emoce a vlivy. Varuje vás před blížícím se nebezpečím, díky čemuž se na danou situaci budete moci lépe připravit a snadněji vše zvládnout.

Člověku se snaží dodávat ztracenou sílu a energii potřebnou k plnění nejrůznějších úkonů. Kromě toho, že odhání únavu, pomáhá při problémech se zrakem či bolestivé menstruaci. Zároveň je vyhledávaným pomocníkem při zácpách nebo blížící se menopauze. Blahodárný účinek má ale i na ledviny s močovým měchýřem.

Přísun sluneční energie, díky které nakonec zvládnete všechny životní strasti.

Disten

Disten se každou lidskou bytost snaží nabít seberespektem a sebeláskou k sobě samé. Zároveň ale s sebou přináší pokoru a porozumění k druhým. Nedovolí vám, abyste byli příliš roztržití a dopouštěli se tak zcela zbytečných chyb. Celkově zlepšuje umění komunikace a odbourává citové bloky, stres či zklamání.

Co se týče léčebných účinků, pozitivně ovlivňuje mozek a s tím spojené poruchy řeči. Kromě toho je vhodným společníkem při zánětech horních dýchacích cest nebo při obtížích s pohybovým ústrojím. Zároveň snižuje krevní tlak, celkově léčí infekce a snaží se odbourat nadbytečný tuk.

Minerál, díky kterému budete uctívat sami sebe i lidi kolem vás.

Dumortierit

Dumortierit se řadí k elementům vody, je považován za kámen naděje a štěstí. V složitých životních situacích se vám bude snažit ukázat světlo na konci tunelu a společnými silami postupně vše překonat. Dodá vám důvěru v sebe sama a starosti i obavy strhne na sebe.

Tento minerál skvěle působí na psychiku, snaží se z člověka odstranit zažité názory, které nejsou vždy zcela vhodné a adekvátní. Snaží se mu život ukázat z hezčího úhlu pohledu, probudit v něm štěstí i skrytou sílu. Zbaví vás citových bloků a zvýší vaši celkovou koncentraci. Zároveň pomáhá s léčbou závislosti na návykových látkách, kterými jsou alkohol nebo cigarety.

Pozitivní společník, se kterým postupně překonáte všechny životní trable a potíže.

Fluorit

Fluorit vás obdaří bezmeznou sílou, posílí vaše myšlenky a pokusí se odstranit vaše skryté zoufalství, beznaděj či jiné strasti. Vašemu každodennímu životu dodá potřebný řád, který bude složen z pozitivních věcí, zabraňuje psychické manipulaci od ostatních lidí a snaží se celou vaši osobnost udržet v harmonii.

Jedná se o takového univerzálního pomocníka při léčbě všech různých infekcí a nemocí. Pročišťuje celý lidský organismus, skvělé působí především na bolesti zad a kloubů. Bojuje proti virům, známkách nachlazení i revmatismu. V neposlední řadě napomáhá k obnově sexuální rozkoše nebo k vyhlazení vrásek.

Univerzální léčitel, který vám ukáže správnou cestu životem.

Gagát

Gagát se pyšní především svojí ochrannou sílou, která od vás odežene všechny negativní vlivy, jenž na vás dopadají z okolí. Odstraňuje strach, jenž je ve vás hluboce zakořeněný, postaví se i proti bolesti, smutku nebo depresím. Pomůže vám snadněji zapomenout a přenést se přes nesnadné chvíle a znovu si naplno užívat života.

Velmi efektivně gagát působí při migrénách nebo bolestech spodní části zad. Také pomáhá zmírňovat bolesti zubů, škrábání v krku a snižovat otoky. Účinně se snaží vystupovat při nemocech nohou, kloubů a žaludku. Působí i na revmatismus, bolesti spojené s menstruací a snižuje horečku.

Ochranář v lékařském plášti s pozitivní, šťastnou myslí.

Granát

Granát se hojně využívá k obnově ztracených sil a k celkové regeneraci organismu. Od pradávna se používá jako ochranný amulet před jakýmkoliv nebezpečím. Lidskou mysl se snaží udržet v harmonii, najít rovnováhu a obklopit ji pozitivními věcmi. Zároveň se tento minerál zaměří na vaše vžité předsudky a názory, které se bude snažit poupravit tak, abyste na sebe mohli být zkrátka pyšní.

Granát

Největší vliv má granát na lidskou psychiku, dalo by se říci, že působí jako antidepresivum při problémech. Skleslému jedinci dodá potřebnou sílu pro další boj a pozitivní mysl. Také pomáhá řešit problémy spojené s milováním, dokonce i s neplodností a impotencí. Může se ale využít i při revmatismu, artritidě nebo při kožních problémech.

Minerální antidepresivum, s jehož pomocí nakonec vše hravě zvládnete.

Heliotrop

Heliotrop, jakožto element ohně, každému jedinci dodává odvahu a sílu bojovat. Zklidní vaše obavy, zmírní stres, podráždění a zatočí také se zlem, kterým jste obklopeni, aniž byste o tom třeba věděli. Tento minerál se snaží povzbudit kreativitu a intuici každého, kdo si ho pořídí. Aby toho nebylo málo, přitahuje bohatství, a to jak duševní, tak i materiální.

Je obdařen pozitivní sílou, kterou dodává celému vašemu organismu, zabojuje tak s různými infekcemi. Těhotné ženy mile překvapí fakt, že heliotrop usnadňuje porod, nepřinese s sebou tolik bolestí. Také tento kámen čistí krev, močový měchýř s ledvinami a játra. Ocení ho i lidé s leukémií a překyseleným organismem.

Síla, odvaha, kreativita, heliotrop je zkrátka vhodný pro každého z vás.

Hematit

Hematit je velmi mocný kámen, který okouzlí vašeho ducha i mysl. Uvádí tělo do příjemné rovnováhy, nastoluje mír a klid. Pomůže vám překonat překážky, které se vám vyskytnou na cestě za vašimi sny. Také ho velmi ocení lidé se špatnými návyky, proti kterým se snaží aktivně bojovat, řeč je konkrétně o přejídání se, kouření nebo pití přemíry alkoholu.

Tento minerál pomáhá zastavit krvácení, celkově má velmi dobrý vliv na kvalitu krve. Z těla se snaží vyhánět horečku, úzkost, nespavost a křeče dolních končetin. Příznivě působí i při bolestech zad a zlomeninách. V neposlední řadě podporuje činnost ledvin a tvorbu krvinek.

Nepřítel každého kuřáka a neponaučitelného jedlíka, zato výborný společník pro všechny, kteří s těmito zlozvyky chtějí skoncovat.

Iolit

Iolit ve vás probudí činnost šesté čakry, se jejíž pomocí vyvolá vaši vizuální představivost a vnitřní moudrost. Je skvělým parťákem pro astrální cestování i šamanskou výpravu. Pomůže vám oprostit se od zažitých předsudků ostatních a naleznout vaše pravé já. Naučí vás jednat samostatně, odhodlaně, tak, abyste nebyli závislí na svém partnerovi.

Iolit (Cordierit)

Podporuje celkovou detoxikaci těla, čímž přispívá ke zlepšení imunity lidského organismu. Ničí bakterie i přebytečné tukové zásoby, je proto vhodným doplňkem k dietám. Také snižuje horečku, potlačuje bolesti hlavy a podporuje regeneraci jater.

Kámen, který z vás udělá odvážnou, samostatnou osobu s jasným cílem.

Jadeit

Zástupce z řad elementů vody, přitahuje lásku a svému majiteli prodlužuje život. Ten bude naplněný penězi, prosperující energií a moudrostí. Jadeit je zároveň symbolem čistoty, obklopí vás nejenom láskou, ale i přátelstvím, harmonií, a hlavně nekonečným štěstím. Rozpustí váš vztek a nasměruje vás naopak na správnou cestu.

Svojí příjemnou barvou působí uklidňujíce na nervový systém. Vašemu organismu dodá velkou dávku energie, která zatočí s každodenní únavou. Pomáhá léčit především psychické problémy, ty se ale velmi často ruku v ruce doprovázejí s těmi fyzickými. Na závěr bychom rádi zmínili, že jadeit zvyšuje plodnost a pomáhá snižovat bolesti při porodu.

Symbol čistoty, harmonie a neohrožený bojovník proti různým psychickým problémům.

Jantar

Jantar je jedním z nejstarších minerálů, přezdívá se mu „zlato z moře“, a to proto, že je v základu složen z pryskyřice. Jedná se o velmi mocný kámen s ochrannými a ozdravnými schopnostmi. Člověku dodá potřebnou trpělivost a pomůže se snazším rozhodováním, které nenechá ovlivnit negativními vlivy okolí. Dokonce je považován za talisman krásy.

Vhodně se zapojuje při tlumení fyzické i psychické bolesti, potlačí totiž veškerou negativní energii. Pokud ho u sebe budou nosit děti, zmírní jim bolesti spojené s prořezáváním zoubků. Také zmírňuje horečky, bolesti hlavy i krku a snaží se bojovat proti nemocem dýchacího ústrojí. Hodí se i při léčbě revmatismu a při nemocných průduškách.

Stará moudrost obohacená o duševní klid a kompletní zdraví jedince.

Jaspis

Jaspis vás obklopí štěstím, klidem, oporou, naopak od vás odsune stres či jiné negativní vlivy. Člověku pomůže racionálněji uvažovat a snadněji tak řešit veškeré problémy, se kterými se setká. Podporuje kreativitu, proto je oblíbený mezi umělci. Zároveň zvyšuje organizační schopnosti a pomáhá řešit konflikty.

Jaspis

Díky tomuto minerálu vaše tělo dostane nový příval energie. Podporuje trávení a správnou funkčnost oběhového systému i pohlavních orgánů, dokonce se podílí na prodloužení sexuální rozkoše. Ruku k dílu přiloží i při snižování horeček, z těla odstraňuje toxiny a pomáhá tak hojit jakékoliv záněty. Blahodárně také působí při obnově organismu po prodělané rakovině.

Kopa štěstí, na kterou se můžete spolehnout při řešení jakéhokoliv konfliktu.

Jihomořská perla

Ta je oblíbená především mezi celosvětově známými návrháři, kteří s její pomocí velmi rádi oživí jakékoliv modely. Je obecně známo, že perly slouží především na parádu, pokud si také nějakou pořídíte, navýšíte si díky tomu sebevědomí a budete mít o to raději samu sebe.

Nepopsatelně krásný zástupce z řad perel.

Kalcit

Kalcit je vyhledávaným parťákem všech odpočinkářů, kteří se ne a ne dokopat k práci, tento kámen se totiž snaží bojovat proti lenosti. Zbystřuje vaši mysl, čímž přispívá k chytřejšímu úsudku, poradí vám rozpoznat, které informace jsou pro důležité a se kterými si naopak zbytečně zahlcujete mozek. Snadněji tak dosáhnete stanovených cílů a zbožných přání.

Blahodárně tento minerál působí na pokožku, s tím souvisí i rychlejší hojení jakýchkoliv ran a oděrek. Posiluje klouby, kosti a snaží se ustálit nepravidelný srdeční rytmus. Může vám ale také pomoci s nadměrným pocením, bolestmi žaludku nebo návaly horka.

Zatočí s jakoukoliv nechutí něco dělat a zároveň poradí, když si sami nebudete vědět rady.

Karneol

Karneol je elementem ohně, úzce spjatý se Sluncem, což se projevuje i na jeho kouzelných vlastnostech. Každému ve své blízkosti dodá velkou dávku energie a obdaří ho potřebnou motivací k dosažení životních cílů. Zároveň tiší žárlivost, vztek a rozptyluje negativní emoce. Vaše sebedůvěra tak bude značně posílena.

Tento minerál doporučujeme všem, které trápí častá krvácivost z nosu, anebo celkově mají problémy s krví. Zvyšuje plodnost, bojuje proti impotenci a frigiditě, a především předchází kožním onemocněním, jako jsou například ekzémy. Vyhledávaný je i u jedinců trpících revmatismem či depresemi.

Značná dávka energie a pozitivní mysli pro každého, kdo ve svém životě nechce být obklopen negativními vlivy.

Kočičí oko

Kočičí oko se efektivně podílí na odbourávání stresu a kolem svého vlastníka vytváří auru plnou úspěchů a bezproblémových chvil. Pokud tento kámen budete nosit u sebe, je větší pravděpodobnost, že se vám podaří vyvolat vize.

Kočičí oko byste měli vyhledat v případě, jste-li alergici či astmatici. Jeho skvělou vlastností je i to, že výrazně snižuje chuť jídlu, a tak vám pomůže při cestě za vysněnou postavou. Ulevuje od dlouhodobé únavy a stresu, posílí vás totiž novým přívalem energie, takže vám zlepší náladu. Kromě toho posiluje svaly a pomáhá při problémech se zrakem.

Odbourávač stresu, nadměrné chuti k jídlu a posel dobré nálady.

Křemen

Křemen představuje silnou harmonii, stabilitu psychiky každého lidského jedince, kterému zároveň přináší zasloužený klid. Z toho důvodu se vám v jeho blízkosti lépe a účinněji medituje. Snadněji docílíte klidu a míru v duši, a navíc vás obklopí přemírou štěstí. Tento kámen je zkrátka jedna velká radost.

Pozitivně tento minerál působí nejenom na psychiku, ale i na činnost srdce nebo žaludku. Napomáhá pročišťovat krevní oběh od všech nevyžádaných látek a posiluje celý imunitní systém. Jeho pomoc tak oceníte především v zimních měsících, kdy všude kolem řádí virózy.

Minerální radost, harmonie a zdravý duch v těle.

Křišťál

Křišťálově čirá, jasná barva poslouží jako zrcadlo pro vaši duši, čímž snadněji dosáhnete očisty aury. Má silné účinky na lidskou psychiku, snaží se ji ochránit před vším zlým, odstraňuje všechny psychické bloky, které by mohly mít negativní dopad na vaše štěstí. Také se reprezentuje jako filtr elektromagnetického záření.

Tento minerál se podílí na léčbě různých psychických i fyzických problémů. Snaží se tím celé tělo uvést do příjemné rovnováhy a přispívá tak k celkově dobré imunitě lidského organismu. Také ale napomáhá zmírňovat bolesti hlavy a zubů. Zatočí s každou nevolností nebo střevními problémy.

Všestranný lékař, který vám dodá potřebnou odvahu, štěstí i klidnou mysl.

Labradorit

Labradorit je jedním z řady silně ochranářských minerálů. Bude se snažit přinášet nové myšlenky a rozvíjet tak vaši mysl i intuici. Efektivně zaútočí s veškerou negativní energií, která by mohla ovlivnit vaši auru a potlačí ve vás hluboko zakořeněné strachy, obavy i nejistotu. Přezdívá se mu kámen proměny, vytvoří z vás ještě lepšího člověka, než jakým jste teď.

Velmi dobře působí proti stresu, upravuje rovnováhu hormonů, což ocení především ženy, jelikož jim během bolestivé menstruace pomůže ulevit od bolesti. Mimo to snižuje krevní tlak a je vyhledávaným kamenem od osob trpících revmatismem.

Ochranářský minerál, který z vás udělá ještě lepšího člověka, a hlavně šťastného.

Lapis lazuli

Tento krásně pojmenovaný minerál je senzační pro meditace, přináší totiž klid, odstraňuje nežádoucí stres a blahodárně tak působí na lidskou duši. Nejenom, že od vás odežene deprese a špatné nálady, ještě navíc vám dodá odvahu a naučí vás lépe komunikovat s vaším nebližším okolím, s jeho pomocí se velmi snadno naučíte porozumět druhým.

Lapis Azuli

Lapis lazuli má velmi dobrý vliv na lidskou psychiku, kromě toho pomáhá při detoxikaci celého organismu. Snižuje horečky, bolesti hlavy, především ty migrénové, a posiluje zrak. V neposlední řadě hojivě působí na štítnou žlázu, hlasivky a bojuje proti nespavosti.

Minerál, který nás všechny naučí lépe naslouchat a porozumět si tak se svým okolím.

Larimar

Larimar patří mezi vůbec ty nejdražší polodrahokamy na světě. Pyšní se nejenom svojí krásnou modravou barvou, ale taktéž svými silnými léčitelskými schopnostmi. Svojí přítomností stimuluje čakru třetího oka, srdce i hrdla, což vám pomůže snadněji nalézt svoji vnitřní moudrost. Snaží se uvolňovat citové bariéry, které by vám mohly překážet na cestě za štěstím.

Zřejmě nejefektivněji larimar působí na kvalitu kostí, pomáhá s osteoporózou či artritidou. Také se ale zapojuje při léčbě zatuhlých svalů, při bolestech kloubů nebo problémech spojených s alergiemi. Blahodárný vliv má i na průdušky a plíce, zlepšuje mozkovou činnost a u dětí podporuje růst.

Krásně modrý minerál odstraňující citové blokády.

Magnetit

Magnetit je skrz na skrz prosycen energií, kterou vám neváhá předat. Skvěle poslouží jako uzemňovací kámen, díky kterému se vám podaří sladit obrácené proudy energie. Ať už se nacházejí ve vašem těle, nebo kdekoliv v zemi. Zároveň lidského jedince příjemně zklidní a duši naplní značnou dávkou harmonie.

Vyhledávaným pomocníkem se stává při problémech s vlasy nebo s kůží. Zároveň je hojně vyhledáván lidmi, kteří trpí astmatickými problémy, takovým jedincům totiž dodává energii potřebnou k uzdravení. Podílí se též na zastavení krvácivosti z nosu a celkově má dobrý vliv na krev a oběhový systém. V počátečních stádiích podporuje léčbu nádorového onemocnění.

Zklidněná duše obdařená magickou silou, o kterou se s vámi mile rád magnetit podělí.

Magnezit

Díky magnezitu se meditování stane jednou velkou radostí, vaše tělo se totiž obklopí patřičným klidem, značnou mírou soustředění a oprostí se od všech negativních, nepodstatných myšlenek. Svého vlastníka zbavuje škodlivého stresu, pomáhá mu se seberozvojem a zmenšuje obavy z toho, co přinese budoucnost.

Tento minerál bojuje proti nervozitě, vše se vám bude snažit ukázat z té příjemnější strany, proto je ideální pro všechny stresaře. Má detoxikační účinky, působí proti křečím, především těm menstruačním, a snižuje bolesti v oblasti močového měchýře. Kromě toho odstraňuje tělesný zápach, který je také velmi často způsoben právě stresem.

Ochránce proti stresu, společník na meditaci a dodavač pozitivní energie.

Malachit

Malachit je dalším zástupcem ze řad silně ochranných minerálů, stará se především o ty nejmenší z nás. Zároveň všem zajišťuje bezpečné cestování, plné klidu a nepodmíněné lásky. Zklidňujícím dojmem působí na celou nervovou soustavu, díky čemuž se vám bude mnohem snadněji usínat. Snaží se také léčit traumata způsobená sexem, který jste absolvovali v některém z předchozích životů.

Ženy tento kámen ocení především z toho důvodu, že pomáhá proti porodním bolestem. Navíc má pozitivní vliv na problémy spojené se slinivkou, slezinou, kluby nebo játry. Podněcuje detoxikaci celého těla, a tak přispívá k navyšování imunity. V neposlední řadě léčí astma, epilepsii, a dokonce pomáhá při závratích.

Silně ochranitelský minerál, který zklidní vaše tělo i mysl, čímž se vás život naplní klidem a mírem.

Měsíční kámen

Měsíční kámen v každém jedinci navýší empatii, kterou oplývá k jiným, také intuici a rozvine vaši vnitřní sílu. Člověka navrací do pohodového, zklidněného stavu, dodá mu potřebnou inspiraci k životním změnám i každodenním strastím a navyšuje kvalitu spánku, čímž vystupuje proti nespavosti.

Měsíční kámen

Z léčivých účinků bychom rádi vypíchli to, že měsíční kámen udržuje v rovnováze celý hormonální systém, což je dobrou zprávou především pro ženy, které trápí menstruační bolesti. Dále pomáhá s kožními problémy, vypadáváním vlasů a rozházeným zažíváním. Navrch ještě detoxikuje celý organismus anebo zklidňuje děti trpící hyperaktivitou.

Zvýšení empatie, dodání vnitřní síly a odvahy postavit se svým problémům čelem.

Moqui marbles

Moqui marbles efektivně pomáhá srovnávat čakry, vyladit k tomu potřebnou energii a odstranit všechny blokády. Vám i celému vašemu okolí propůjčí nehynoucí energii, obklopí vás štěstím a láskou. Snaží se udržet uzdu vašim rozjařeným pocitům, udržovat vás ve spokojenosti a harmonii. Zároveň se jedná o ochranitelský kámen.

Díky správné regulaci čaker urychluje léčení jakýchkoliv problémů a potlačuje s tím spojené bolesti. Bojuje proti nespavosti, naopak vás obdaruje krásným, hlubokým spánkem, a ještě hezčími sny. Posiluje svalstvo, imunitu každého, kdo tento kamínek vlastní, a příznivě se projeví i u nemocí jater.

Srovnané čakry, vyvážená energie a silná léčitelská síla.

Morganit

Morganit stabilizuje emoce, obklopuje vás přitom láskou, sebedůvěrou a působí zklidňujícím dojmem. Pokouší se zahánět stres, abyste si života mohli užívat s úsměvem na tváři. Rozlučte se s návaly vzteku, zlosti, ale i smutku, protože i proti tomu tento minerál vystupuje. Mezi lidmi vylepšuje komunikaci a podporuje potencionál každého z nás.

Morganit

Tento kámen posiluje celý nervový systém, díky čemuž, jak bylo zmíněno výše, odstraňuje stres a nahrazuje ho pozitivní náladou. Ruku k dílu přiloží i ve chvíli, kdy vás trápí potíže spojené s ledvinami, pohlavními orgány nebo močovým měchýřem. Skvěle poslouží i jako prevence proti bolesti.

Vyrovnává emoce, odstraňuje stres a zároveň je skvělým pomocníkem při prevenci nemocí.

Morion

Morion vám pomůže říct poslední sbohem všem věcem z minulosti, které na vás měly negativní dopad, ať už se jedná o vztahy nebo chvíle. Budete se díky němu cítit šťastnější a svobodnější, než jak tomu bylo kdykoliv předtím. Otevře vám v životě nové dveře a odhalí cesty, po kterých pro vás bude výhodné kráčet.

Kámen obdařený opravdu obří silou, která vám umožní překonat psychické problémy, ať už jsou způsobené čímkoliv, má totiž opravdu magický vliv na lidskou psychiku. Kromě toho posilňuje celkovou imunitu lidského organismu, která je při boji se stresem také velmi důležitá.

Nepopsatelně účinný zabiják stresu, který vám navíc ukáže nové životní šance a příležitosti.

Nebula

Silně ochranný kámen, který všechny nemoci a negativní vlivy udrží v bezpečné vzdálenosti od vašeho nitra. Nabije vás pozitivní energií, která s sebou přináší uvolněnou mysl a radost ze života. S nebulou se i jakékoliv vaše rozhodování stane mnohem snazším, jelikož budete přesně tušit, jaká varianta je pro vás ta nejlepší.

Nebula vyvolává silné léčivé účinky pro boj s psychickými i fyzickými nesnázemi. Pokud ho budete nosit při sobě, zlepší se vám paměť, jelikož podporuje činnost mozku. Čistí ledviny od všech toxických látek a podporuje vše, co by vám s jeho pomocí mohlo v životě přilepšit.

Udržte od sebe všechny negativní vlivy a nemoci díky silně ochrannému kamenu, kterým Nebula bez pochyby je.

Nefrit

Nefrit je z řeckého překladu název pro ledvinu, tento minerál totiž pomáhá odstraňovat ledvinové kameny. Ke svému vlastníkovi navíc přitahuje materiální bohatství. Je tedy skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí oplývat zdravým duchem, a přitom mít kapsy naplněné penězi.

Velmi dobře nefrit detoxikuje organismus a v celém těle nastoluje harmonii s klidem. Celkově urychluje procesy hojení, čímž navyšuje imunitu celého těla. Kromě ledvin samozřejmě blahodárně působí i na močový měchýř. Pozitivní vliv má také na srdce, nespavost a obtíže spojené s psychickými problémy.

Ledvinový ochránce, který neváhá ruku k dílu přiložit ani v boji s psychickými problémy.

Nuummit

Nuummitu se přezdívá kámen kouzelníků, to z toho důvodu, že je obdařen opravdu velkou magickou mocí. Každého vlastníka zahrne značnou dávkou štěstí, díky čemuž bude mít ihned větší chuť k životu. Zabraňuje psychickým útokům, které se k vám dostávají z vašeho okolí.

Dále bychom rádi zmínili, že navyšuje intelekt a intuici. Blahodárný vliv má jak na psychické problémy, tak ty fyzické, proto je často oblíbeným kamenem šamanů. Dávejte si ale pozor: aby z vás udělal lepšího člověka, bude se ve vás zároveň nejprve pokoušet vyvolat největší strachy a obavy.

Mocný kámen, jehož nepopsatelně silná moc není určena pro každého.

Obsidián

Zástupce elementů ohně, který na svět vynese všechny nevyřešené spory z minulosti, jenž nikdy nebyly zcela vyřešeny. Svého vlastníka chrání před negativními vlivy okolí, magickými útoky a jakýmkoliv jiným zlem. Jedinci dodává vnitřní sílu a víru v lepší zítřky. Zároveň aktivuje činnost mozku, tudíž se navýší vaše logické myšlení.

Obsidián slouží k celkové detoxikaci lidského organismu, je považován za přírodní antibiotikum. Snižuje bolesti spojené s artritidou, klouby. Posiluje zažívací orgány a v neposlední řadě pomáhá léčit záněty způsobené bakteriemi.

Magická, silná moc, která není příliš vhodná pro začátečníky v oblasti minerálů.

Olivín

Tento minerál přitahuje materiální bohatství, šťastné chvíle a lásku, čímž vás ochrání před vším negativním. Podporuje klid v duši, a tak si zajistíte poklidný spánek, odsunete stranou nervozitu či vztek. Odstraňuje špatné vzpomínky na minulost a podporuje rychlejší duchovní růst. Působí jako balzám na problematické vztahy.

Olivín

Olivín má pozitivní vliv na kůži, vyhlazuje drobné oděrky nebo vrásky. Slouží ke zklidnění celého těla, zároveň oplývá značnými regeneračními účinky. Pomáhá léčit plíce, trávicí ústrojí, močový měchýř a nemoci spojené se srdcem. Taktéž snižuje bolest při bodnutí anebo kousnutí hmyzem.

Přinašeč materiálního bohatství, štěstí a zlepšovač mezilidských vztahů.

Onyx

Ochranný kámen přinášející do vašeho života potřebnou sílu, energii a vytrvalost se po pár neúspěších nevzdát. Snaží se vás poučit minulostí a vylepšit vám tak přítomnost s budoucností. Zvýší vaši vlastní kontrolu nad vámi samotnými i sebedůvěru. Působí jako ochránce všech složek vašeho života.

Onyx se v první řadě pyšní svojí schopností redukovat nekontrolovatelné sexuální touhy. Velmi dobrý vliv má i na chrup, kosti a kostní dřeň. Stane se vaším léčivým parťákem ale i v momentě, kdy vaše tělo sužují bolestivé problémy s nohami.

Ochranný kámen, díky kterému se budete schopni poučit minulostí a zapracovat tak na lepší budoucnosti.

Opál

Opál vám dodá vůli k životu, pokud už nevíte, kudy kam. Do hlavy vám vlije značnou dávku optimismu, zlepší paměť a pomůže vám najít ten správný směr, kterým by se měla ubírat vaše životní cesta. Výborně čistí emoce, ztiší vaše rozjařené srdce, a navíc pomůže zmírnit trému.

Opál

Tento kámen je vyhledáván jedinci trpícími Parkinsonovou chorobou. Je považován za lehké afrodiziakum, blahodárně působí ale i na oči, plíce, průdušky nebo játra a ledviny. Z těla ovlivní škodlivé látky, a tak slouží i jako detoxikátor organismu. Reguluje funkci močového měchýře i ledvin.

Značná dávka optimismu, která vám pomůže najít ten správný životní směr, kterým byste se měli ubírat.

Ortoklas

Ortoklas má skvělý vliv na psychické problémy, zmírňuje pesimismus, duševní lenost, deprese i nedůvěru v ostatní jedince. Taktéž bojuje proti neklidu a s tím spojené žaludeční nervozitě. Ovlivňuje ale i vlastnosti, kterými oplýváte, v člověku vzbuzuje například pořádkumilovnost, přesvědčení nebo konstruktivní myšlení.

Léčivým společníkem se vám stane v případě, trápí-li vás revmatické bolesti. Posiluje kosti i klouby a všechny lidské smysly, kterými jsou zrak, čich, chuť, sluch a hmat. Velmi blahodárně také působí na plíce.

Zmírňovač psychických problémů, s nímž se ve vás probudí dobré vlastnosti, jako je například pořádkumilovnost.

Padparadscha safír

Tento safír je oblíbený především kvůli svému nádhernému, elegantnímu vzhledu, také ale proto, že člověku i jeho domácnosti poskytuje bezpečnost. V lidech vzněcuje lásku, s ní spojenou romantiku, a kreativitu. Obdaří vás ale i značnou dávkou energie, radosti nebo klidem a mírem v duši.

Padparadscha safír ovlivňuje hlavně lidskou psychiku, potlačuje nežádoucí myšlenky, čímž slouží jako skvělá prevence proti depresím. Dodá vám nebojácnost, díky které se pustíte i do takových věcí, na které byste obvykle neměli dostatek odvahy. Lidem sdělíte váš opravdový názor na ně, a tak nebudete obklopení falší.

Odbourávač nežádoucích, negativních myšlenek, tudíž účinná prevence před vznikem psychických problémů.

Perla

Jediný drahokam, jenž vzniká uvnitř živého organismu, oblíbený je především pro svoji nepopiratelnou krásu a eleganci, která každému majiteli dodá určitou dávku sebevědomí. Po dlouhá staletí je perla považována za symbol z čistoty, z toho důvodu se jedná o oblíbený šperk u každé nevěsty.

Perly přivolávají štěstí, energii, lidovou moudrost a na vlastníka působí zklidňujícím dojmem. Vyrovnávají lidskou karmu a zdůrazňují loajalitu. Snaží se udržovat v rovnováze emoce a přivolávají spokojenou budoucnost. Dodají vám na síle, rozvinou vaši osobnost a stanou se prostředkem porozumění druhým.

Elegantní, nádherný a moudrý symbol čistoty, který je zkrátka nestárnoucí klasikou.

Pietersit

Pietersit zamezí vaší závislosti na jiném člověku nebo přehnané víře, během toho odstraní všechny fyzické i psychické blokády, které by mu mohly stát v cestě. Pomůže vám rozpoznat pravdu a nahlas vyjádřit pocity, které jste si zatím nechávali čistě pro sebe. Tím uleví od nepříjemných chvil, během kterých vás právě tyto pocity sužovaly.

Nejenom, že má velmi efektivní vliv na lidskou psychiku, ještě navíc udržuje rovnováhu hormonů a usnadňuje mimotělní cestování. Povzbuzuje činnost třetího oka, je proto vhodným společník k vaším meditacím. Odstraňuje jakoukoliv nerovnováhu, která se momentálně nachází ve vašem životě.

Vyrovnaný meditátor, pro kterého je vaše psychika na prvním místě.

Pouštní růže

Pouštní růže je naprosto skvělá pro jedince, kteří často meditují, pomůže vám totiž s uvolněním i nastolením harmonie. V blízkosti tohoto minerálu si budete připadat nejenom krásnějšími, ještě navíc zdravějšími i kreativnějšími. Optimálně reguluje vaše chování tak, abyste se za něj v budoucnu nemuseli stydět.

Jako lékař tento kamínek vystupuje především ve spojení s pohlavními orgány, ledvinami a střevy. Také se snaží zpevňovat kosti a zlepšit kvalitu každé části těla, na kterou pouštní růži přiložíte. Je totiž obdařena velmi silnými léčivými vibracemi.

Blahodárný společník ke každé meditaci, který z vás navíc udělá tu nejlepší možnou verzi sebe sama.

Prehnit

Prehnit vám bude chtít za každou cenu pomoci s hledáním pravdy a porozumění k činům provedeným vaším okolím. Díky tomu, že vylepšuje vnímání i soustředěnost, vám napomůže snadněji dosáhnout všech vytyčených cílů i přání. Navíc vás obklopí značnou dávkou moudrosti.

Tento minerál působí jako celková prevence proti různým fyzickým i psychickým onemocněním. V jeho přítomnosti dochází ke zlepšení metabolismu a snížení krevního tlaku.

Léčivý pomocník, se kterým dokážete lépe porozumět činům i slovům svého okolí.

Rodochronit

Minerál opatřen magickou silou, která vás zbaví stresu, zklidní pochod myšlenek, odstraní záporné pocity a do života vám přinese spoustu lásky i soucitu. Srdci se pomůže snadněji vyrovnat s odmítáním nebo zradou. Zároveň zahání deprese a bude vás učit uvědomění si vlastní ceny.

Rodochronit pomáhá léčit bolesti hlavy, především ty migrénové. Pročišťuje oběhový systém s ledvinami, hojivě působí i na pokožku, kterou zbaví drobných nedostatečností. Srovnává krevní tlak a pohlavní orgány obdarovává značnou sílou.

Magická síla zbavující stresu, negativních myšlenek, skleslých pocitů a depresí.

Rodonit

Rodonit se snaží odstranit následky, které zapříčinila panika. Vaši mysl obdaruje citovou rovnováhou a pocitem lásky. Napomáhá vyléčit se z přílišné citové závislosti na druhé osobě. Jedincům, kteří se sebepoškozují, anebo jsou zneužíváni druhou osobou, se snaží dodat patřičnou sílu s odvahou.

Tento kamínek efektivně působí na bolesti spojené se záněty kloubů, s artritidou nebo vředy. Majiteli se snaží pomáhat i ve chvíli, kdy trpí roztroušenou sklerózou nebo žaludečními nemocemi. Dále například potlačuje křeče a zvyšuje plodnost.

Nepřítel každého problému způsobeného panikou, díky kterému zároveň snaze překonáte přílišnou citovou závislost ke druhé osobě.

Růženín

Růženín se stane vaším poháněcím motorem k sebelásce, uctívá lásku jako takovou, přátelství a pomůže vám to dát dostatečně najevo. Naučí vás značné trpělivosti, rozvine vaši fantazii i tvořivost. Ukáže vám, že odpouštět je zcela běžná věc, a tak byste se to měli naučit. A dětem pomáhá překonat strach ze tmy, který může souviset s nočními můrami.

Růženín

Značný vliv má tento minerál především na lidskou psychiku, snaží se ji oprostit od úzkostí, zlosti a strachu. Blahodárně působí na srdce, játra, plíce, ale i na ledviny nebo močové cesty. Zvyšuje plodnost a pozitivní vliv má také na mužské pohlavní orgány. Dokonce pomáhá překonat krizi středního věku.

Dopřejte svému vnitru péči, jakou si zaslouží a zbavte se strachu z odpouštění.

Sardonyx

Sardonyx je oblíbeným kamenem do partnerského vztahu, o ten totiž pečuje, naplňuje ho požadovanou láskou, štěstím i pochopením ke druhému. Vliv má také na efektivnější myšlení. A taktéž se pyšní tím, že svému vlastníkovi propůjčuje nepopsatelnou sílu.

Z léčebných účinků bychom rádi zmínili pozitivní dopad na smyslové orgány, plíce a kosti. Podporuje funkci celého imunitního systému, kterému zároveň usnadňuje vstřebávání potřebných živin. Bojuje proti nespavosti, depresím a kožním problémům.

Vhodný minerál do partnerského vztahu, kterému přinese štěstí, lásku i pochopení.

Selenit

Selenit v lidském životě působí jako nabíječka, svého majitele totiž obdaruje velkou porcí síly, která mu usnadní jakoukoliv konverzaci, ať už s žijícími lidmi nebo anděly. Tento kámen je totiž velmi vhodný pro duchovní záležitosti, milerád se stane vaším duchovním průvodcem na pomezí světů. Snadněji se s ním také budou řešit problémy.

Kromě toho, že tělu dodá značné množství energie, čímž bojuje například proti únavám a malátnosti, působí léčivě na páteř. Snaží se ji narovnat do správné polohy a pomůže vyléčit jakékoliv problémy s ní související. V neposlední řadě selenit zpomaluje stárnutí kůže a podporuje osobní růst.

Nabíječka pro všechny, kteří ve svém životě potřebují nějakou akutní vzpruhu.

Septárie

Septárie v sobě kombinuje několik kamenů, a tak se pyšní opravdu velkou mocí a silou. Projeví se to jak na vaší fyzické stránce, tak na té psychické. Jedná se o skvělý minerál pro studenty, zvyšuje totiž soustředěnost a pomáhá nápady realizovat v praxi. Navrch ještě působí zklidňující energií i na vaše okolí.

Blahodárně působí na širokou škálu nemocí a bolestí. Jako příklad si dovolíme uvést kožní choroby. Septárie podporuje regeneraci celého lidského organismu, snižuje otoky způsobené například zlomeninami a kladný vliv má i na ledviny, srdce a střeva.

Kouzelná kombinace kamenů, kterou ocení především studenti, jelikož jim zvýší soustředěnost.

Serpentinit

Serpentinit je považován za minerál radosti. Tu do vašeho života vnese v doprovodu silné dávky energie. Bude k vám aktivně přitahovat materiální bohatství a jakoukoliv formu lásky. Navíc se jedná o ochranitelský kámen, zmenšuje vaši potřebuje se hádat, naopak vám raději ukáže, že se vše dá vyřešit prostřednictvím kompromisů.

Vyhledávaný je především pro své účinky během pohlavního styku, zvyšuje totiž pravděpodobnost orgasmu, a to jak u žen, tak i mužů. Doporučujeme si ho pořídit i ve chvíli, kdy vás trápí svalové křeče nebo ty menstruační. V neposlední řadě je žádaný při poruchách srdečního rytmu.

Minerál radost, který myslí i na kvality vašeho milostného života.

Shiva Lingam

Minerál shiva je prodlouženou rukou Boha Shivy, který je v Indii, odkud tento kámen pochází, velmi oblíbený a uznávaný. Mužům dodává potřebnou energii, sílu i nové vědomosti do života. U žen je to dost podobné, těm shiva lingam přináší lepší rozhodnost, ještě větší moudrost a intuici.

Poslouží ke zlepšení sexuality, také je ale vyhledávaným společníkem pro meditaci, jelikož celé tělo uvede do zklidněného stavu. Působí na velké množství různých bolestí, příkladem toho může být blahodárný vliv na střeva.

Prodloužená ruka indického Boha, která vás doslova nabije novými vědomostmi, sílou a životní energií.

Sluneční kámen

Jak již z názvu vyplývá, tento kámen je nabit sluneční energií, která vás doslova rozzáří. Přinese totiž do vašeho života nejenom sílu, ale i radost. Bojuje proti depresi, jelikož svého vlastníka nabíjí sebedůvěrou a dobrou náladou. Zároveň vás naučí alespoň občas použít slovo ‚NE‘.

Sluneční kámen

Sluneční kámen ulevuje od různých bolestí, jako je například bolest v krku. Dále udržuje rovnováhu ve všech orgánech a zatočí i s revmatismem. Další výhodou, kterou tento kámen má, je to, že bojuje s potížemi chrupavek.

Sluneční energie, síla a radost vždy při ruce.

Sokolí oko

Sokolí oko vás ochrání před všemi druhy nebezpečí, vrátí vás nohami na zem, pokud byste to někdy nezvládli sami. Ukáže vám věci přesně tak, jak jsou, nevytváří ve vás tedy falešné iluze. Navyšuje toleranci každého jedince, také jeho flexibilitu a přizpůsobivost, když je to na místě.

Z léčících účinků se může pochlubit třeba blahodárným vlivem na nemoci spojené se zrakem. Kromě toho léčí bolesti hlavy, především ty migrénové, a urychluje regeneraci zlomených kostí. Pochlubit se ale může i pozitivním vlivem na rozmnožovací orgány.

Pokud chcete vidět svět přesně takový, jaký je a předejít falešným iluzím, sokolí oko je to pravé pro vás.

Spinel

Spinel svého majitele obdaruje uklidňující energií, je tedy vhodný především pro ty, kteří bojují se stresem. Je také výborným doplňkem při rekonvalescenci či celkové regeneraci organismu. Zvyšuje vitalitu a zajišťuje potřebnou stabilitu pro snazší průchod životem.

Spinel

Dokáže otevírat takzvanou čakru třetího oka, zvyšuje fyzickou sílu a vybízí tím k překonávání životních překážek. Prospěšný je především pro ty, které trápí bolesti svalů, kostí a kloubů. Také ale například pomáhá udržet tělesnou hmotnost a ochránit lidského jedince před úzkostmi.

Celková regenerace lidského organismu, dodání uklidňující energie, plus léčivý balzám na rozbolavělé klouby.

Sugilit

Velmi vzácný kámen, který má opravdu pozitivní vliv na lásku. Potlačuje zoufalství, když ve vašem životě vše není zrovna růžové. Kromě toho také potlačuje zklamání, když se v něčem nezadaří. Mimo to potlačujte strach i smutek a nachází vše, co má negativní dopad na vaši duševní rovnováhu. Dodá vám sílu k tomu, abyste se problému podívali přímo do očí.

Vyhledávaným doplňkem je především u lidí trpících rakovinou, potlačuje totiž zoufalství, které častokrát jde s touto nemocí ruku v ruce. Vystupuje také proti bolestem hlavy a problémům s motorikou. Pročistí váš lymfatický systém a uvede do souladu vaše nervy i mozek.

Vzácný kámen, který vás naplní láskou a dodá vám odvahu na to, abyste se podívali problému přímo do očí.

Tanzanit

Kromě nádherné barvy se tanzanit své oblibě těší z toho důvodu, že umožňuje duchovní cestování a mimo to také telepatii a prvotřídní meditaci. Pomůže vám zorganizovat si čas tak, abyste ho měli dostatek na sebepéči a seberozvoj. Také dokáže zmírnit následky přepracování a odměnit vás přitom novou vlnou energie.

Tanzanit

Ruku k dílu přiloží v boji s těžkými nemocemi a samozřejmě i s těmi méně komplikovanými. Senzační vliv má na strukturu a kvalitu vlasů, také na kůži, sluch či ledviny. Poradí si i s léčbou štítné žlázy. A především vaše nervy se snaží udržet v naprostém klidu.

Velmi vzácný, nádherně zbarvený minerál, s nímž si zajistíte dostatek času na sebepéči i seberozvoj.

Tektit

Tektit patří mezi velmi vyhledávané minerály osobami, které trápí jejich komunikativní schopnosti. Snaží se s vámi snáze překonat všechny nepěkné zážitky z minulosti a odnést si z toho ponaučení do budoucna. Dokáže odhalit skutečnou podstatu problému, čímž vám umožní lépe na danou situaci zareagovat.

Velmi efektivně tento minerál například působí na srážení vysokých teplot. Má blahodárný vliv na oběh krve, a ještě navíc podporuje plodnost.

Zlepšete s tektitem své komunikační schopnosti a ponaučte se ze svých chyb.

Tsavorit

Každého, kdo si tsavorit pořídí, obklopí obří síla a pozitivní pohled na dění kolem. Snadněji naleznete vnější i vnitřní krásu u sebe i u ostatních. Odvede vás od přebytečných starostí a problému, a tak od vás maximálně oddálí hrozící stres. Navíc ke svému vlastníkovi přitahuje materiální bohatství, duševní zdraví a lásku.

Tsavorit slouží jako kvalitní detoxikátor lidského organismu. Posiluje celý imunitní systém, čímž už rovnou zabrání vzniku různých nemocí. Také se zapojí při léčbě problémů spojených se zrakem nebo při respiračních problémech.

Nechte od sebe odejít všechny zbytečné strachy, starosti a podívejte se na svět kolem z té lepší stránky.

Turmalín

Turmalín je naprosto senzační pro odbourávání stresu, strachu i zlosti. Tím, že od vás odežene vše negativní, napomůže zvýšit kvalitu spánku a zcela odstranit problémy s usínáním. Pokud se váš organismus cítí vyčerpaně, dodá mu potřebnou vzpruhu, aby opět překypoval radostí a silou.

Turmalín

Tento minerál léčí artritidu, bronchitidu, štítnou žlázu i plíce. Z dalších léčebných účinků zmiňme například to, že pomáhá při chudokrevnosti, zánětu mozkových blan či revmatismu. Aby toho nebylo málo, posiluje svaly a celkový nervový systém. V neposlední řadě zvyšuje krevní tlak.

Velmi univerzální lékař, díky kterému se vám podaří odbourat stres, zlost i strach.

Tygří oko

Tygří oko vám dodá nejenom množství peněz, ale také vás ochrání před různými formami nebezpečí. Bude se vás snažit uzemnit, pokud se bude zdát, že jste ztratili kontakt s realitou. Vašemu tělu dodá potřebnou sílu a energii, snáze uznáte vlastní hodnoty a potlačíte deprese.

Velmi působivě pomáhá s léčbou zlomených kostí, svůj léčivý potenciál přenáší i na rozmnožovací orgány, krk a oči. Odstraňuje křeče a pomáhá při poruchách osobnosti. Kromě toho zpomaluje metabolismus a zmírňuje nadměrnou sexuální touhu.

Uzemňovač, který přesně ví, co je pro vás dobré. Navrch vám k tomu dodá potřebnou sílu a energii.

Tyrkenit

Tyrkenit ve vašem životě nastolí patřičný klid a harmonii. Snaží se nastavit určitý řád vaším citům, pokud se zdá, že to nemáte sami pod kontrolou. Zmírňuje stres, podrážděnost a velmi snadno odhaluje sebeklamy. Bude se vás snažit naučit přijímat druhé přesně takové, jací jsou, a nesnažit se je měnit k obrazu svému.

Minerál zrychlující metabolismus, s detoxikujícím účinkem a schopností neutralizovat tělesný pach, který je velmi často způsoben stresem. Zároveň je schopen hojit kosti, odstraňovat zubní kazy a ulevovat od bolestí hlavy či problémech spojených se zimnicí, nebo naopak horečkou.

Kámen, který vás naučí přijmout lidi přesně takové, jací ve skutečnosti jsou.

Tyrkys

Tyrkys do vás přenese energii, kterou oplývají takové planety, jako jsou Venuše a Neptun. Jedná se o velmi léčivý kámen, jenž vám zajistí štěstí, a je vyhledávaným amuletem pro cestovatele. Zvýší vaši intuici a umožní vám příjemnou, ničím nerušenou relaxaci. Kromě toho vám dodá sílu, a to především takovým jedincům, kteří se ostýchají mluvit před druhými.

Tyrkys

Z léčebných účinků se může pochlubit schopností snižovat vysoké horečky, dále odstraňuje bolesti hlavy, především ty migrénové. Celkově má velmi dobrý vliv na imunitní systém, ten i efektivně detoxikuje. Reguluje kyselost v organismu, což ocení především váš žaludek. A navíc posiluje zrak a harmonizuje meridiány.

Nechte se pohltit magickou silou, díky které se navýší vaše intuice a snáze zboříte hradby ostychu.

Vltavín

Vltavín má pozitivní vliv na vaše čakry, především tu srdeční a čelní. Ukáže vám správný směr, kterým by se měl ubírat váš život, aby vám to přineslo co nejvíce užitku a potěšení. Najdete díky tomu sami sebe a snadněji si tak splníte svá nejtajnější přání. Oceňován je i lidmi, jejichž koníčkem je meditace, navodí totiž velmi relaxující atmosféru.

Tento minerál má především pozitivní vliv na lidskou psychiku, zatočí s kdejakým stresem, proto od vás udrží hrozící deprese.

Zajistěte svým čakrám to nejlepší v podobě kamene vltavínu.

Záhněda

Záhněda je minerál považující se za jeden z těch nejlepších uzemňovacích. Skvěle člověka obrní proti stresu nebo depresím. Vyrovnaněji a mnohem klidněji překonáte obtížné životní situace a navrch budete obdaření sílou potřebnou k rozhodování se. Uleví vám od strachu a nočních můr.

V oblasti lékařství je záhněda velmi účinným detoxikátorem, napomáhá totiž kvalitnímu vylučování. Blahodárně také působí na bolesti v oblasti břicha, kyčle a nohou.

Nechte si ulevit od stresu, strachu a bolestí tímto nejlepších uzemňovacím kamínkem.

Zirkon

Podle všech dostupných zdrojů se jedná o vůbec nejstarší známý minerál na této zemi. Pro svůj vzhled je velmi oblíbený ve šperkařství, obdaruje vás navýšeným sebevědomím. Posiluje vaši sebedůvěru a pomáhá zamezovat nervozitě.

Zirkon

Velmi efektivně vystupuje proti dermatologickým problémům či potížím dýchacích cest. Navíc zirkon působí na vyrovnávání aury vlastníka.

Nejstarší, nejmoudřejší a velmi krásný minerál, který bude radost nosit při sobě.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.