Originální svatební kytice

Svatební kytice neodmyslitelně patří k nevěstě. Stejně jako svatební šaty, také kytice podléhají módním trendům. Veškeré květinové dekorace na svatbě by však měly hlavně odpovídat stylu svatby, měly by společně tvořit jednotný celek a hlavně by svatební kytice měla ladit s nevěstou a podtrhnout její šarm a krásu.

Jemná světlá svatební kytice

Jemná světlá svatební kytice

Ještě před pár lety vypadaly všechny svatební kytice skoro stejně.

Červené růže ozdobené bílými perličkami, eventuálně proloženy drobnými bílými kvítky, byly běžným standardem.

Rudé růže občas vystřídaly červené kaly.

Kala i růže je stále oblíbenou květinou do svatební vazby.

Červená barva však ustoupila do pozadí a na výsluní se dostaly odstíny bílé, růžové, žluté nebo dokonce neokoukané fialové.

A co třeba slunečnice a kopretiny?

Další květinou, která stoupá v pomyslném žebříčku hitparády svatebních květin, je slunečnice. Křehká květina s optimisticky žlutou barvou připomínající teplé sluneční paprsky se hodí zejména k letním svatbám, které se konají pod širým nebem a k nevěstám v jednoduchých šatech.

Jarní kytice s tulipány a narcisy

Jarní kytice s tulipány a narcisy

K menším nebo netradičním svatbám a nevěstám, které inklinují k přírodě, se také výtečně hodí gerbery nebo kopretiny. Snad každá dívka alespoň jednou v životě otrhala drobné bílé okvětní lístky kopretin s touhou získat jasnou odpověď na otázku „Má mě rád?“. Právě tento okamžik sladké nevědomosti si můžete ve svůj velký den připomenout díky svatební kytici z kopretin.

Nekonvenční nevěsty si mohou zvolit zcela neobvyklé květiny, které podtrhnou jejich individualitu.

Šarm křehkých mladých nevěst dokážou skvěle podtrhnout tulipány v jakékoliv barevné kombinaci. Není-li vám cizí heslo, že v jednoduchosti je krása, možná vás zaujme jemná a moderní kombinace fialových tulipánů a světlých frézií.

Svatební kytice z kal a tulipánů

Svatební kytice z kal a tulipánů

Oblíbenou květinou do svatební kytice je také orchidej, která nevěstám dává opravdu velký prostor k fantaziím. Hodí se k honosným událostem, ale s citem zvolená jemnější vazba jistě vynikne i na menších svatbách.

Vazba svatební kytice

Kromě samotných květin je důležitá také vazba svatební kytice. V oblibě stále zůstává tradiční kulatá vazba, která se drží na výsluní mimo jiné také díky snadné manipulaci.

Opatrnější zacházení vyžaduje převislá svatební kytice, která se nosí volně přehozená přes ruku. Velmi moderní jsou svatební kytice s dlouhými stonky, které se hodí k jednoduchým šatům nepostrádajícím eleganci.

Nevěsta v tmavě fialových šatech s kyticí růží

Nevěsta v tmavě fialových šatech s kyticí růží

Taková svatební kytice dokáže opticky prodloužit postavu, proto ji často volí nevěsty robustnější postavy.

Nekonvenční nevěsty si mohou zvolit zcela neobvyklé květiny, které podtrhnou jejich individualitu.

Svatební kytice může mít vazbu košíčku, může být ozdobena peřím, výšivkou, korálky nebo drobnými kamínky. Velký den vám může navždy připomínat umělá svatební kytice z růží nebo jiných kvítků vytvořených ze saténu či organzy.

Svatební kytice by však měla vždy odpovídat představám a charakteru nevěsty. Ve stejném stylu by pak měla být také korsáž pro ženicha, květiny na autě nevěsty, na stolech, a v neposlední řadě také květiny pro maminky nevěsty a ženicha.

Prohlédněte si naši fotogalerii originálních svatebních kytic.

Kulatá svatební kytice

Zdroj obrázku: elizabethannedesigns.com, vatelmanila.com, allmyweddingflowers.blogspot.com

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend