Svatební gratulace – potěšte nastávající novomanžele

Svatební gratulace je výrazem nejen slušnosti, ale také například vděku. Přestože jsou svatební gratulace v dnešní době k dostání na každém rohu, měl by dotyčný i tak dobře vybírat.

Není nic horšího než špatně mířená a spíše urážlivá gratulace ke svatbě.

Svatební gratulace

Svatební gratulace

Jak předávání gratulací probíhá?

Gratulace a všechny svatební dary se přijímají většinou přímo ve svatební den.

NÁŠ TIP: Načerpejte inspiraci pro výběr svatebního daru.

Novomanželé by měli stát vedle sebe: nevěsta by správně měla mít v levé ruce svatební kytici a pravou ruku volnou pro podání ruky při gratulaci či poděkování.

Drobnější svatební dary a hlavně svatební gratulace se předávají do rukou ženicha, který je následně předá svědkovi. Ten je vystavuje na předem připravený stůl.

Pro svatební přání také můžete vyhradit samostatný stoleček nebo truhličku, do které je budou hosté vhazovat.

Text na přání vybírejte pečlivě!

Pokud darujete navíc psanou gratulaci, text na svatební gratulaci vždy pečlivě vybírejte. Není nic horšího než novomanžele nechtěně urazit. Proto se při výběru zamyslete nad tím, co mají oba rádi, co je uráží, anebo co jim naopak udělá radost.

Pokud si opravdu nevíte rady, vsaďte na osvědčené klasiky, vtipné texty nebo citáty, kterých najdete na internetu bezpočet.

Možnosti svatební gratulace

Dříve se gratulace novomanželům posílaly pomocí poštovní služby několik dní předem. Na přední straně každého přání byly většinou svatební motivy jako hrdličky, svatební kytice či snubní prstýnky. Tento druh přání má určité nenahraditelné kouzlo a je škoda, že jej v dnešní době vystřídal internet.

Gratulace ke svatbě

Gratulace ke svatbě

Svatební gratulace tak můžete nevěstě a ženichovi zaslat na e-mail. Na výběr pak máte z mnoha motivů, jako jsou zvířátka, rostliny, animované postavičky, kreslené postavičky či dokonce video. Je jen na vás, co si vyberete. Další z možností je zaslání MMS či SMS zprávy.

Asi nejčastějším způsobem, jak se svatební gratulace předává, je osobní setkání na svatbě. Součástí může být například předání květiny.

Gratulovat mohou také děti, ke kterým se nevěsta pokrčí v kolenou či si je vezme do náruče.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend