Úvodní stránka / Různé / Svatební gratulace – potěšte nastávající novomanžele

Svatební gratulace – potěšte nastávající novomanžele

Svatební gratulace je výrazem nejen slušnosti, ale také například vděku. Přestože jsou svatební gratulace v dnešní době k dostání na každém rohu, měl by dotyčný i tak dobře vybírat. Není nic horšího než špatně mířená a spíše urážlivá gratulace ke svatbě.

Žluté svatební přání

Žluté svatební přání

Jak předávání gratulací probíhá?

Gratulace a všechny svatební dary se přijímají většinou přímo ve svatební den.

Novomanželé by měli stát a nevěsta by správně měla mít v levé ruce svatební kytici a pravou ruku volnou pro podání ruky při gratulaci či poděkování.

Drobnější svatební dary a hlavně svatební gratulace se předávají do rukou ženicha, který je následně předá svědkovi. Ten je vystavuje na předem připravený stůl.

Text na přání vybírejte pečlivě!

Pokud darujete navíc psanou gratulaci, text na svatební gratulaci vždy pečlivě vybírejte. Není nic horšího než novomanžele nechtěně urazit. Proto se při výběru zamyslete nad tím, co mají oba rádi, co je uráží, anebo co jim naopak udělá radost. Pokud si opravdu nevíte rady, vsaďte na osvědčené klasiky, vtipné texty nebo citáty, kterých najdete na Internetu bezpočet.

Možnosti svatební gratulace

Dříve se gratulace posílaly pomocí poštovní služby několik dní předem. Na přední straně každého přání byly většinou svatební motivy jako hrdličky, svatební kytice či snubní prstýnky. Tento druh přání má určité nenahraditelné kouzlo a je škoda, že jej v dnešní době vystřídal internet.

Svatební gratulace tak můžete nevěstě a ženichovi zaslat na e-mail. Na výběr pak máte z mnoha motivů, jako jsou zvířátka, rostliny, animované postavičky, kreslené postavičky či dokonce video. Je jen na vás, co si vyberete. Další z možností je zaslání MMS či SMS zprávy.

Asi nejčastějším způsobem, jak se svatební gratulace předává, je osobní setkání na svatbě. Součástí může být například předání květiny.

Gratulovat mohou také děti, ke kterým se nevěsta pokrčí v kolenou či si je vezme do náruče.

Sdílejte článek s přáteli


Svatební gratulace – potěšte nastávající novomanžele
Ohodnoťte článek

2017-08-11T13:57:01+00:00

Leave A Comment

ZAVŘÍT

E-book: 20 tipů na svatbu snů
ZDARMA

Přihlaste se k odběru svatebních novinek a získejte e-book se zaručenými tipy pro svatbu snů.

ZAVŘÍT

Děkujeme za přihlášení

k odběru novinek.

Sledujte naše novinky na sociálních sítích. 

Pošlete odkaz na článek přátelům