Svatební cesta Egypt

Hodně párů vyráží na svatební cestu do Egypta. Nejspíš to je proto, že má co nabídnout jak milovníkům koupání a potápění, tak historie a tajemna. Při slově Egypt se většině lidí vybaví obrovské a starodávné pyramidy zahalené tajemstvím, monumentální chrámy a tajemné hrobky. Ale samozřejmě nejen historie láká turisty k návštěvě.

Nachází se zde mnoho proslulých resortů, kde můžete nerušeně relaxovat na pláži nebo u bazénu. Mnoho cestovních kanceláří nabízí cenově dostupné zájezdy. Vybrat si můžete z pobytových variant s fakultativními výlety, ale můžete také vyrazit přímo na poznávací zájezd. Pokud chcete zemi alespoň trochu poznat, je dobré si na ni vyhradit minimálně čtrnáct dní.

Svatební cesta Egypt

Užijte si svatební cestu v Egpytě na slunné pláži

Egypt leží v severní Africe v subtropickém pásmu. Nejvhodnějším časem k návštěvě země je proto září či nejlépe říjen, kdy je moře po létě vyhřáté a teploty vzduchu se pohybují již v přijatelné výši.

Pokud vám nevadí koupání v chladnější vodě, je příjemnou dobou i květen a červen. V průběhu léta jsou teploty pro našince většinou nesnesitelné a v zimě může být teplota přes den i kolem pouhých patnácti stupňů. Pokud si ale přibalíte teplejší oblečení a v noci se hezky přitulíte, můžete si užívat společné poznávání ve větším klidu a nasávat atmosféru nerušenou davy turistů.

Největší turistická lákadla není snad ani nutné představovat. Rudé moře, obklopené hotelovými resorty, nabízí krásné koupání, potápění a pozorování barevné nádhery korálových útesů. Známé letovisko Hurgáda je jen jednou z možností. Trochu dražší alternativou je Šarm el-Šejch, který nabízí snad nejkrásnější potápění.

Korálové útesy jsou přímo při pobřeží, takže stačí nasadit brýle a šnorchl, položit se na vodu a společně se tou nádherou kochat. Odvážnější mohou využít nabídky některé z potápěčských škol a s doprovodem instruktora se ponořit do hlubin. Oblíbeným cílem pro potápění v okolí je národní park Ras Muhammad.

Potápění v Rudém moři, Sharm el Sheikh

Potápění v Rudém moři, Sharm el Sheikh

Pro ty, co mají raději poklidnější atmosféru, je ideálním místem letovisko Dahab. I přes modernizaci, kterou prošel, je stále tichý a příjemný. Je také vyhlášeným místem pro windsurfing, takže pokud chcete koupání a potápění ještě něčím adrenalinovým okořenit, je to místo právě pro vás. Po koupání se můžete v klidu a pohodě projít městečkem a posedět si v některé z kaváren u vynikající džezvové kávy.

Západ slunce nad hotelovým rezortem v Egyptě

Užijte si západu slunce například v hotelovém rezortu

Nejromantičtější možností, jak poznat Egypt, je plavba lodí po Nilu. Cesta obvykle trvá čtyři dny. Z města Asuánu v horním Egyptě pojedete několikapatrovou hotelovou lodí po proudu na sever do Luxoru. Při zastávkách navštívíte nejzajímavější památky, chrám Kóm Ombo, Edfu, chrámový komplex Karnak a pak slavné Údolí králů, kde se nachází i hrobka krále Tutanchamona.

Během plavby tak máte šanci si pohodlně prohlédnout nejslavnější chrámy Horního Egypta a kochat se krásou míst, kde se prolíná historie a současnost. Můžete vidět i prosté vesničky, kde se zastavil čas, rozparcelované čtverce políček a palmových hájů, stejně jako trosky památek čnící z okolní pouště.

Každý, kdo navštíví Egypt, nesmí samozřejmě opomenout zavítat k pyramidám. Jsou jediným zachovaným divem světa a obdivovali se jim cestovatelé už od starověku. Pohled na tyto monumentální kamenné hory však kazí právě to, že je musí každý vidět. Ač je komplex rozlehlý, turistů je tam zkrátka moc.

Sfinga v Gíze

Sfinga v Gíze

Na dohled od pyramid leží hlavní město Egypta, Káhira. Tam se setkáte s jinou atmosférou, než při prohlídkách starověkých památek. Křivolaké uličky staré Káhiry, provoněné exotickými vůněmi tržišť, kontrastují s moderním a pulsujícím velkoměstem. Za návštěvu stojí určitě Egyptské muzeum. Je zde k vidění například výbava z hrobky faraóna Tutanchamona a mnoho dalších unikátních památek.

Pyramidy v Gíze

Pyramidy v Gíze

Na tržišti Chán al-Chalílí, největším bazaru v Africe, si můžete zkusit usmlouvat nějaký hezký suvenýr. Prodejce většinou cenu nasadí alespoň na dvojnásobek, než za jakou by byl ochoten zboží prodat, je to trochu kdo z koho.

Na egyptském tržišti můžete pořídit kvalitní koření

Na egyptském tržišti můžete pořídit kvalitní koření

V Káhiře můžete také ochutnat některou z místních specialit. Vynikající je různě upravené skopové maso, kvašená zelenina a ryby. Běžným jídlem, které seženete v občerstveních, je košeri, směs rýže, cizrny, těstovin a čočky, přelitá česnekovým sosem, kterou si můžete podle vlastní chuti okořenit i pálivou omáčkou. I když to tak na první pohled nevypadá, je to lehce návykové. Místní kuchyně využívá česnek velice hojně, takže se špatnému dechu těžko vyhnete. Ale jak známo, stačí, aby česnek jedli oba a je po problému.

Pokud se rozhodnete vyrazit na svoji svatební cestu do Egypta, záleží pouze na vás, jakým způsobem svou první manželskou dovolenou strávíte. V každém případě určitě nešlápnete vedle a budete na ni další společné roky rádi vzpomínat.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend