Svatební cesta Santorini

Santorini je malý malebný ostrov o rozloze asi jen 80 km čtverečních, nacházející se v souostroví Kyklady v Egejském moři.

V minulosti vznikl a byl silně ovlivněn vulkanickou činností, která se podepsala na jeho povrchu. Je to vlastně do moře propadlý vrchol sopky. Navštivte krásný ostrov Santorini při své svatební cestě.

Svatební cesta Santorini

Prozkoumejte krásy malebného ostrova Santorini na své svatební cestě

Ostrov je sice světoznámý pod názvem Santorini, jeho oficiální název je ovšem Thera a Thera se jmenuje také hlavní město.

Thera je plné obchůdků se suvenýry a lidovým uměním, barů a klubů otevřených až do pozdních nočních hodin. Pro milovníky umění doporučujeme vyrazit do galerie výtvarného umění Mati, kde je na obdiv vystavena skutečně zajímavá expozice a další díla inspirována přírodou a lidským tělem. Prohlédnout si můžete kromě obrazů také sochy a šperky.

Hlavním lákadlem ostrova jsou jeho úchvatné pláže, lišící se kvalitou a povrchem. Pobřeží je rozsáhlé, má přes 70 km. Díky dávné vulkanické činnosti, která ztvárnila krajinu do dnešní podoby, je zde neobvyklé zabarvení písku nebo kamenů, jež pokrývají pobřeží. Barvy jsou tu jedinečně pestré a paleta široká – od bílé přes rudou až po černou.

Nejkrásnější a největší pláže najdete na jižní a východní části ostrova. K těm nejoblíbenějším patří šedá pláž Monolithos a černá pláž Avis. Na samotném jihu ostrova narazíte na sytě červená skaliska Rudé pláže a také její opak Bílou pláž. Písečné pláže zde ovšem nenajdete! Většinou jsou tady oblázky, které jsou vlastně ohlazené lávové kameny, které můžete se svou milovanou polovičkou po zahřátí použít na smyslné masáže.

Rudá pláž Santorini

Vyhlášená rudá pláž, Santorini

Kolem ostrova jsou ještě tři malé vulkanické ostrůvky uvnitř velké zátoky, jmenovitě Palia Kaméni, Néa Kaméni a Mikri Kaméni, ke kterým si můžete udělat romantický výlet na lodi. Na ostrově Nea Kameni se nachází sopka s krátery a horkými sirnými prameny.

Najdete zde vychladlou lávu, po které se dá procházet. Je to ztuhlá řeka života, prostřednictvím které se přijímá mocná energie Velké Matky. Můžete si také zaplavat v sirných ozdravných proudech, vyvěrajících do moře. Doplavete sem od lodi, je to asi 30 metrů.

Vulkanický ostrov Nea Kameni

Vulkanický ostrov Nea Kameni

Místo, které musíte na ostrově Santorini navštívit, je bezesporu městečko Oia, které je proslulé svými bílými domy s modrými střechami, okny a dveřmi. Toto město tak skýtá jedinečnou příležitost pro romantické procházky při západech slunce.

Vesnice Oia Santorini

Pohled na malebnou vesnici Oia a její unikátní architekturu.

Ostrov je hornatý, téměř pustý, většinou bez vegetace. Nejvyšší vrchol Profitis Ilias ční 567 metrů nad mořskou hladinu. Počasí a podnebí na Santorini je naprosto ideální pro dokonalou svatební cestu.

Nejlepší období, kdy sem můžete zavítat je od dubna do října, kdy teploty vzduchu i moře dosahují příznivých vysokých hodnot a vyskytuje se minimum srážek. Zimy jsou poměrně mírné a spíše deštivé.

Ubytování Santorini

Ubytování na ostrově Santorini s výhledem na moře

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend