Svatební cesta Tunisko

Rádi byste strávili vaši svatební cestu dále než jen v některé z evropských zemí, a přitom váš rozpočet není zrovna nejvyšší? Můžete zvolit levnější, a přitom exotickou destinaci – Tunisko. Tato krásná země leží na severu Afriky při pobřeží Středozemního moře.

Vzhledem k tomu, že se nachází v subtropickém pásmu, je zde poměrně teplo po celý rok. K návštěvě se však doporučuje, stejně jako do dalších zemí v této oblasti, červen a pak září či říjen. Ve vrcholném létu je vhodná návštěva pouze pro ty, kteří hodlají strávit dovolenou pouze na pláži. V horku, které panuje, je chození na výlety dost náročné. Naproti tomu v zimních měsících je chladno na koupání.

Svatební cesta Tunisko

Svatební cesta Tunisko

Zájezdy do Tuniska nabízí mnoho cestovních kanceláří a vzhledem k událostem, které se nepříznivě podepsaly na cestovním ruchu, jsou nyní velice levné. Právě kvůli politické situaci na Blízkém východě, je vhodnější využít nabídky cestovní kanceláře a raději necestovat po vlastní ose.

Území dnešního Tuniska má za sebou bouřlivou historii. Ta se píše od 9. století př. n. l., kdy se zde usadili Féničané. Založili městský stát Kartágo, které v době největšího rozkvětu ovládalo velkou část západního Středomoří. Ve 2. století př. n. l. bylo zničeno. Pak byla oblast po dlouhá staletí pod nadvládou římské říše. V raném středověku se zde usídlili Arabové, které na počátku novověku ovládla Osmanská říše a v 19. století se pak území stalo francouzskou kolonií. V 50. letech 20. století vznikl samostatný stát Tunisko. Domluvíte se tu proto dobře francouzštinou, kterou se místní učí ve školách dříve než angličtinu.

Vzhledem k tomu, že valnou část státní kasy Tuniska plní tržby z turistického ruchu, je možno si vybírat z obrovské nabídky letovisek. Ty uspokojí poptávku jak po luxusu, tak nabízejí i levné varianty ubytování. Zkrátka si vybere každý. Nejčastěji turisté volí takzvané zájezdy all-inclusive, kdy se nemusí během pobytu o nic starat. Mohou pak prožít ničím nerušenou dovolenou, pořádně si odpočinout od shonu a užít si v klidu a pohodě jeden druhého. Co dodat, týden či dva strávené na pláži nebo u bazénu s drinkem v ruce a milovaným partnerem po boku, může být receptem na dokonalou a nerušenou romantiku.

Pro ty, kteří si od svatební cesty slibují i společné poznávání, nabízí Tunisko i řadu zajímavých míst. Milovníci historie jistě neopomenou zříceniny starověkého Kartága s rozsáhlými vykopávkami. V hlavním městě Tuniska, Tunisu, je možné vedle sebe obdivovat jak moderní výškové budovy, tak i staré historické jádro města, které bylo zapsáno i na seznam památek UNESCO. Můžete navštívit místní orientální trhy s nepřeberným množstvím zboží a usmlouvat si cenu za suvenýry.

Zbytky Kartága

Zbytky Kartága

Pouhých 20 km od Tunisu se rozkládá národní park Boukornine, kterému se také přezdívá „zelené plíce Tuniska“. Díky příhodným klimatickým podmínkám se zde vyvinul druhově velice rozmanitý biotop. Zde si můžete společně užít krásnou procházku subtropickou přírodou.

Jestli máte zeleně dost doma a na dovolené chcete pořádnou změnu a kontrast, pak není nic snazšího než vyrazit na výlet na Saharu. Sahara nejsou jen duny přelévajícího se písku, jak ji známe z obrázků, ale je různorodá. V některých oblastech jsou skály porostlé sem tam nějakým keřem, jinde pro změnu oblázkové pláně anebo k obzoru se táhnoucí obrovské pískové vlny. Nejkrásnější duny se nacházejí v oblasti Ksar Ghilane. Působením slunce zde písek mění barvu z bílé přes žlutou až k načervenalé.

Pro ty, co by rádi zamířili ještě dál od turistických oblastí, je možné se vydat na jih země a navštívit vesnice původních obyvatel pouště, Berberů. Někteří z nich stále žijí kočovným způsobem života jako před staletími.

Při návštěvě jakékoli arabské země by bylo hříchem neochutnat některé speciality místní kuchyně. Tuniská kuchyně spojuje prvky arabské, francouzské a středomořské kuchyně. Je proto bohatá na zeleninu, kuřecí a skopové maso, různé ryby a neodmyslitelný kuskus. Vše je bohatě ochucené kořením a olivovým olejem. Také zákusky stojí za to, jsou plné ořechů a medu. Naštěstí je místní kuchyně lehká, takže pokud těmto dokonalým sladkostem trochu propadnete, nemusíte si s tím dělat příliš hlavu.

Důvodů, proč vyrazit do Tuniska, je zkrátka mnoho. Je to nádherná země s krásnými plážemi, exotickým nádechem i bohatou historií.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend