Svatební hudba a její výběr může být pěkný oříšek

Svatební hudba je nedílnou součástí každého obřadu – a nejen jeho. Vybrat si musíte skladbu na příchod k ženichovi, ale i přímo na dobu obřadu, kdy vám ji budou pouštět z reproduktorů či ji bude hrát sám varhaník. Ovšem jakou hudbu si vybrat?

Piáno na svatbě

Na svatbu můžete pozvat například pianistu

Rozhodněte se podle svého vkusu i srdce. Ten moment budete mít v srdci totiž na vždy, a proto byste na něj měla vzpomínat s úsměvem. Rozhodně dejte přednost svému vkusu i za cenu toho, že se nebudete držet tradice. V dnešní době je to již zcela normální a věřte tomu, že nebudete a nejste jediná, kdo zvolí modernější kousky. Přesto však vybírejte pečlivě, jelikož správně vybraná hudba dokreslí romantickou atmosféru a dodá ještě větší kouzlo celému okamžiku.

Jaká klasika se hraje obvykle?

Pro průchod uličkou si mnoho žen vybírá klasiku v podání Svatebního pochodu ze Snu noci svatojánské. Druhou nejoblíbenější skladbou je Svatební chór z opery Lohengrin. Na hudbě po výměně prstýnku a vyřknutí slovíčka „ano“ se domluvte s vaší drahou polovičkou. I zde existují klasiky v podobě skladby Primavera od Vivaldiho či Bachovy Ave Maria. Následně nezapomeňte vybrat písně ani na svatební hostinu a společný první tanec, který se zajisté také naplno zapíše do vašich srdcí.

Živá kapela či DJ?

Pokud jste si již vybrali možné skladby, nezapomeňte hudbu přizpůsobit místům, ve kterých bude svatba probíhat! Podle toho se pak také rozhodujte, zdali zvolíte živou kapelu, nebo profesionálního DJ’e.

Při svatbách na zámku či hradě se nebojte oslovit kapely hrající muziku z dob historie, která skvěle dokreslí atmosféru celé svatby. Pokud ovšem pořádáte svatbu na rozlehlé zahradě, lodi apod., nebojte se sáhnout po kvalitním a dobrém DJ’ovi, který dovede rozveselit atmosféru a dovede k tanci všechny svatebčany.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.