Úvodní stránka / Různé / Svatební hudba a její výběr může být pěkný oříšek

Svatební hudba a její výběr může být pěkný oříšek

Svatební hudba je nedílnou součástí každého obřadu – a nejen jeho. Vybrat si musíte skladbu na příchod k ženichovi, ale i přímo na dobu obřadu, kdy vám ji budou pouštět z reproduktorů či ji bude hrát sám varhaník. Ovšem jakou hudbu si vybrat? Rozhodněte se podle svého vkusu i srdce. Ten moment budete mít v srdci totiž na vždy, a proto byste na něj měla vzpomínat s úsměvem. Rozhodně dejte přednost svému vkusu i za cenu toho, že se nebudete držet tradice. V dnešní době je to již zcela normální a věřte tomu, že nebudete a nejste jediná, kdo zvolí modernější kousky. Přesto však vybírejte pečlivě, jelikož správně vybraná hudba dokreslí romantickou atmosféru a dodá ještě větší kouzlo celému okamžiku.

Piáno na svatbě

Na svatbu můžete pozvat například pianistu

Jaká klasika se hraje obvykle?

Pro průchod uličkou si mnoho žen vybírá klasiku v podání Svatebního pochodu ze Snu noci svatojánské. Druhou nejoblíbenější skladbou je Svatební chór z opery Lohengrin. Na hudbě po výměně prstýnku a vyřknutí slovíčka „ano“ se domluvte s vaší drahou polovičkou. I zde existují klasiky v podobě skladby Primavera od Vivaldiho či Bachovy Ave Maria. Následně nezapomeňte vybrat písně ani na svatební hostinu a společný první tanec, který se zajisté také naplno zapíše do vašich srdcí.

Živá kapela či DJ?

Pokud jste si již vybrali možné skladby, nezapomeňte hudbu přizpůsobit místům, ve kterých bude svatba probíhat! Podle toho se pak také rozhodujte, zdali zvolíte živou kapelu, nebo profesionálního DJ’e. Při svatbách na zámku či hradě se nebojte oslovit kapely hrající muziku z dob historie, která skvěle dokreslí atmosféru celé svatby. Pokud ovšem pořádáte svatbu na rozlehlé zahradě, lodi apod., nebojte se sáhnout po kvalitním a dobrém DJ’ovi, který dovede rozveselit atmosféru a dovede k tanci všechny svatebčany.

Sdílejte článek s přáteli


Svatební hudba a její výběr může být pěkný oříšek
Ohodnoťte článek

2017-09-22T18:23:14+00:00

Leave A Comment

ZAVŘÍT

E-book: 20 tipů na svatbu snů
ZDARMA

Přihlaste se k odběru svatebních novinek a získejte e-book se zaručenými tipy pro svatbu snů.

ZAVŘÍT

Děkujeme za přihlášení

k odběru novinek.

Sledujte naše novinky na sociálních sítích. 

Pošlete odkaz na článek přátelům