Nabídka fotoateliérů je široká, nenechte se proto odbýt

Záleží pouze na vás, jakého svatebního fotografa si vyberete. Může jím být váš kamarád, rodinný přítel, člověk, který má kvalitní fotoaparát a publikuje své fotografie na soukromém webu, nebo fotograf z nějakého fotoateliéru. Při výběru je třeba důkladně zvážit všechna pro a proti.

Zatímco ostřílený svatební fotograf ví, které důležité momenty je třeba fotit, začátečník může být poněkud v rozpacích. Další otázkou však je, kdo z nich bude mít více kreativní a osobní přístup, kdo se vám bude více věnovat a z koho nebudete cítit, že je pro něho fotografování rutinou a stavění vhodných kompozic ho spíše nudí. Důležitou roli tu však bohužel hrají i finance.
Zamilovaný pár na poli

Většina fotoateliérů nabízí standardní balíčky

V případě, že si necháte svatbu fotit od fotografa z ateliéru, počítejte s tím, že pro vás bude mít předem připravenou cenovou nabídku za standardní balíčky svatebních fotografií. Jejich cena bývá odvozena od počtu fotografií a času, který s vámi fotograf stráví. Ceny těchto balíčků většinou začínají na třech nebo čtyřech tisících, pokud ale stojíte o fotografování celého dne, pak se finální cena může vyšplhat až na deset tisíc. Jakýmsi výhodným řešením v tomto případě může být kombinace fotografů – svatební akt nafotí profesionál, zatímco pokrčující zábavu rodinný přítel.

Základní balíček zpravidla obsahuje fotografie svatebního aktu, jedná se tedy fotografie příchodu nevěsty, svědků a rodičů, nasazování prstýnků nebo prvního polibku novomanželů. Následuje společná fotografie a focení novomanželů v exteriéru nebo v ateliéru.

Pokud máte zájem o rozšířený balíček, budete mít navíc momentky ranních příprav nevěsty, zdobení aut, svatebního průvodu a nafocené svatební zvyky na začátku slavnostní hostiny. Za focení večerní zábavy si budete muset opět připlatit.

Za focení večerní zábavy si budete muset opět připlatit.

V cenách balíčků jsou zahrnuty i úpravy fotografií, které fotograf provádí v následujících dnech (odstraňuje červené oči, dodává kontrast nebo je různě barevně ladí). Pokud nechcete na fotografie dlouho čekat, je možné zažádat o expresní zpracování.

Při něm je (jak jinak než za příplatek) možné obdržet fotografie vypálené na DVD již druhý den. Většinou nemůžete počítat s tím, že by vám fotograf dal veškeré nafocené a neupravené fotografie, po vzájemné domluvě je ale možné mu pomoci s výběrem těch, které chcete upravit.

Rada na závěr

Nezapomeňte na to, že na vzájemné domluvě záleží vše, a tak se nebojte svého fotografa zeptat na možné slevy. Někdy je možné, že si sami uhradí dopravu, jinde vám nabídnou například vytvoření webové galerie zdarma.

Rozhodně byste neměli mít pocit, že mu svými požadavky pouze přiděláváte starosti a on díky vám nebude stíhat úpravu nejen vašich svatebních fotografií.

Zkrátka, máte-li své představy o svatebních fotografiích, rozhodně se jich nevzdávejte. Je to vaše svatba, a v zájmu každého proaktivního fotografa by mělo být vám vyjít vstříc.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend