Úvodní stránka / O svatební fotografii / Vybíráme svatebního fotografa

Vybíráme svatebního fotografa

Svatba je událostí, kdy byste měli zapomenout na hezké fotky strýčka nebo rodinného přítele a investovat do profesionálního fotografa, který má s focením svateb a podobných významných událostí zkušenosti. Vaše svatba totiž není žádná generální zkouška před divadelní premiérou, ale je to jedinečný den, plný nezapomenutelných a jedinečných okamžiků, které se již nikdy nebudou opakovat.

Výběr svatebního fotografa

Výběr svatebního fotografa

Výběr svatebního fotografa však může být pěkný oříšek. Konkurence je velmi široká a člověk nepolíbený focením může mít problém se v nabídce svatebních fotografů orientovat.

Jak tedy fotografa vybrat?

Nejjednodušším řešením je prohlédnout si jeho svatební portfolio. Fotky se vám musí líbit a v ideálním případě by vás při pohledu na ně mělo hned napadnout, že přesně takové svatební fotografie chcete mít.

Každý fotograf má svůj vlastní styl a ten by vám už na první pohled měl zkrátka sednout. Pokud se vám nelíbí fotky, které má na svém webu, pravděpodobnost, že se vám budou líbit vaše svatební fotky, je téměř nulová.

Prohlédněte si pár svatebních webových stránek fotografů, vyberte si nejoblíbenější trojici nebo pětku z nich a s těmi si domluvte nezávaznou schůzku. Zde opět platí, že si musíte s fotografem sednout. Myslete na to, že dobrý svatební fotograf s vámi bude celý den, téměř od probuzení až do noci. Musíte k němu mít maximální důvěru i sympatie, protože jakýkoliv nesoulad mezi vámi se na svatebních fotografiích projeví. Už jen třeba tím, že se před ním nedokážete pořádně uvolnit.

Teprve poté přišla správná doba, ptát se na cenu. Všem fotografům, kteří postoupili do vašeho užšího výběru, zadejte co nejpodrobnější zadání, aby měli maximum informací a mohli vám udělat jasnou cenovou nabídku. Měli byste mít jasno, jak dlouho chcete, aby s vámi fotograf byl.

Má za vámi dorazit už ráno a zachytit všechny svatební přípravy, nebo chcete jen vyfotit obřad? Budete mít zájem také o předsvatební fotky? Fotografům sdělte nejen termín a místo, kde se svatební obřad a hostina bude konat, ale také pár informací o tom, jak má svatba probíhat.

V jakém bude stylu, kolik na ní bude hostů, jaké bude věkové složení. Pak už stačí vybrat tu nejlepší nabídku a můžete se začít těšit na váš velký den.

Sdílejte článek s přáteli


Vybíráme svatebního fotografa
Ohodnoťte článek

2017-09-22T18:16:35+00:00

Leave A Comment

ZAVŘÍT

E-book: 20 tipů na svatbu snů
ZDARMA

Přihlaste se k odběru svatebních novinek a získejte e-book se zaručenými tipy pro svatbu snů.

ZAVŘÍT

Děkujeme za přihlášení

k odběru novinek.

Sledujte naše novinky na sociálních sítích. 

Pošlete odkaz na článek přátelům