Seriál – perfektní svatba – díl 2.

prvním díle našeho seriálu, který se věnuje přípravě svatby, jsme se zabývali základními otázkami. Probrali jsme, jak stanovit předběžnou cenu celé svatby, jak si určit termín a místo konání, koho pozvat a kde udělat hostinu.

Dnes si povíme něco víc o tom, v jakém stylu je možné pojmout celou svatbu a jak vybrat ideální šaty i snubní prsteny.

Nezapomenutelná svatba

Nezapomenutelná svatba

5. Volba stylu svatby

Na začátku přípravy svatby byste si měli promyslet, jestli bude vaše svatba nějak tematicky laděná.

Například svatby ve Zlíně se často nesou ve vinařském duchu, v Praze letí námořnický styl a na vesnicích se často pořádají tradiční veselky plné bujaré zábavy a pálivého pití.

S vybraným stylem pak můžete sladit všechno ostatní – od pozvánek až po svatební program.

6. Jak vybrat šaty a doplňky

Výběr svatebních šatů patří k nejmilejším povinnostem nevěst. Alespoň do té chvíle, než uvidí cenovku.

Perfektní svatba

Perfektní svatba

Existují v zásadě tři základní možnosti, můžete využít služeb půjčovny, koupit si vlastní šaty, nebo si je nechat ušít.

Nikdy by ale svatební šaty neměla šít sama nevěsta, přináší to údajně smůlu.

Šaty nekupujte s příliš velkým předstihem, nedostanete se tak do situace, že den před svatbou zjistíte, že vám už nesedí.

Velkou výhodou je, že v dnešní době padají konvence ohledně podoby šatů. Dominuje sice stále bílá, ale nikoho už nepohoršíte ani jinou barvou či atypickým střihem.

Do módy se navíc opět vracejí rukávy, užší sukně a rafinované vlasové doplňky, takže pokud se necítíte v princeznovské stylu s nabíranou sukní, máte mnoho jiných možností.

7. Snubní prsteny musí schválit oba

Výběr správných snubních prstenů je neméně důležitý, na rozdíl od šatů vás budou tyto drobné šperky provázet po celý život. Podstatné přitom je, aby se líbily vám i vašemu partnerovi. Určitě nechcete, aby si prstýnek co chvíli sundával, že.

Dnes jdou na odbyt hlavně klasické zlaté kroužky, hned za nimi jsou ale v těsném závěsu prsteny z bílého či růžového zlata a prodávají se hojně i snubáky stříbrné. Oblíbené jsou také kombinace několika různých materiálů a na vzestupu jsou i prsteny z titanu a oceli.

Jejich výhodou je opravdu vysoká odolnost a nízká cena, naopak nevýhodou je jejich malá poddajnost – nemůžete už později upravovat jejich velikost.

Pokud tak jednou přiberete, nebo vám otečou prsty v těhotenství, budete si muset prstýnek zavěsit na krk po vzoru Froda Pytlíka.

Další rady, jak se tvoří dokonalá svatba se dozvíte zase příště.

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend