Seriál – perfektní svatba – díl 1

Svatební den je zlomový okamžik života, významný moment naší osobní historie a jedinečná chvíle plná emocí. Aby to byly emoce kladné a nečekal vás den plný rozpaků a nervozity, je třeba vše pečlivě naplánovat. A že je toho tolik, že ani nevíte, kde začít? S tím vám rádi pomůžeme. S naším návodem vyřešíte postupně všechny důležité otázky, abyste si pak svatební den mohli jen bezstarostně užívat.

Modro-bílá svatební kytice

Modro-bílá svatební kytice

1. Jaký bude obřad a za kolik

Nejprve je nutné promyslet, jak chcete svatbu pojmout. Jestli dáváte přednost církevnímu obřadu v kostele, stvrzení svazku na úřadě nebo vás láká nějaké netradiční svatební místo a bude se tak jednat o obřad civilní.

Následně byste měli sestavit předběžný rozpočet.

Přibližná částka se těžko odhaduje, takže si spíše ujasněte, kolik chcete a můžete do tohoto dne investovat.

Později se můžete k cifře vrátit, v návaznosti na rozmýšlení dalších položek, a sumu upřesnit.

2. Koho pozvete

Přijdou na svatbu jen nejbližší příbuzní nebo i kamarádi z dětství a tetička ze Slovenska s rodinou? Rozhodně si sepište jmenný seznam, přesný počet hostů vám poslouží k lepšímu odhadu částky, kterou budete na veselku potřebovat, zároveň vám počet určí i množství porcí na hostině, počet výslužek, oznámení atd.

Rozmyslete si také, koho zvolíte za svědka. Nezapomeňte, že jejich povinností je nejen dosvědčit svatbu, ale postarat se i o zábavu a být vaším záchranným lanem v případě nervozity či potíží.

3. Termín a místo konání

Atraktivní místa a data bývají zamluvená dlouho dopředu, proto s výběrem lokace a dne neotálejte dlouho. Místo pro jistotu navštivte, abyste si ověřili, že bude vše podle vašich představ. Domluvíte se tu i na případných podrobnostech a můžete předejít problémům, které by se mohly ukázat až později.

4. Kde bude hostina

Zde se opět vyplatí zařídit vše v předstihu. Pokud neplánujete oslavu na vlastní zahradě, domluvte si s dodavateli veškeré náležitosti ohledně pokrmů i průběhu večera.

Zeptejte se také v okolí na zkušenosti s firmou a nespoléhejte pouze na recenze uvedené na webových stránkách restaurace či cateringové společnosti.

Ideální je, pokud víte o někom, jehož svatební hostina byla právě na daném místě.

Další rady, jak postupovat při přípravě svatby, vám přineseme zase příště.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.