Jak zvládnout předsvatební přípravy? – 2. část

Je důležité mít na vše dostatek času, abyste se nedostali do časového presu a aby ze svatebních příprav nebyl svatební maraton. Proto se zamyslete nad tím, co bude potřeba obstarat co nejdříve.

Předsvatební přípravy šperky

Předsvatební přípravy šperky

Výběr svatebních šatů

Je to výběr a zamluvení si svatebních šatů ve svatebním salónu? Pokud ano, pak je dobré si s sebou vzít dobrou kamarádku nebo maminku, zkrátka někoho, komu ve věcech módy a dobrého vkusu věříte, a kdo vám i jinak radí s výběrem vhodného oblečení.

Nenechejte se odradit nebo okouzlit hned v prvním svatebním salonu. Projděte si co nejvíce svatebních studií a teprve až narazíte na to pravé ořechové, co z vás udělá nevěstu, zůstaňte u toho.

Ve svatebních salonech se liší nejen výběr šatů a doplňků, ale také jejich cenová relace.

Co když jste těhotná?

Pokud jste těhotná, počítejte s tím, že budete mít za několik měsíců úplně jinou postavu, a proto vybírejte i takový střih šatů, které jsou volné (tedy jsou volné pod prsy) nebo se dají lehce povolit.

Doplňky svatebních šatů

Ve svatebním salonu si také můžete obstarat doplňky, které se k šatům hodí, tedy kabelku, svatební závoj, bílé boty, paraplíčko, svatební voničky, ozdoby do vlasů, šaty pro družičky, ozdoby na auto ženicha a nevěsty.

Některé svatební salóny také nabízejí vyhotovení prstýnků, jejichž detailní popis můžete zanechat jejich zlatníkovi.

Pokud máte doma zlomkové zlato, neváhejte a použijte ho právě k výrobě svatebních prstýnků. Cena, kterou ve finále zaplatíte, bude poloviční. Je vhodné se také se zlatníkem domluvit, jestli provádí zvětšování prstýnků (pokud se časem zakulatíte) a také jestli je ochoten a schopen prohloubit rytinu, která je na prstýnku vyhotovena.

Pokud budete chtít mít na prstýnku z vnitřní strany vyryto i jméno vašeho vyvoleného a datum svatby, je potřeba to zlatníkovi předem oznámit. Tato práce trvá řádově několik měsíců. Je tedy dobré s ní počítat s dostatečným časovým předstihem.

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend