Svatební přípitek chytne za srdce každého

Svatební přípitek je se svatbou neodmyslitelně spjatý, a to ať už v podání otce nevěsty či svědka, nebo přímo obou. Svatební přípitek krásnou atmosféru ještě více podpoří a není krásnější chvíle, než když otec předává svou dceru jinému muži a krásně to podá.

Správný přípitek by měl každého dojmout a vykouzlit mu úsměv na tváři. Zpravidla se ke svatebnímu přípitku podává šampaňské. Důležité ovšem je, aby přípitek chutnal ženichovi a nevěstě. Proto se případně nebojte zvolit jiný alkoholický nápoj, který chutná oběma.

Svatební přípitek

Svatební přípitek

Prohlédnout nabídku sektů na přípitek  

Jak by měl přípitek vypadat?

Žádný svatební přípitek by rozhodně neměl být příliš zdlouhavý. Svatebčané, ženich i nevěsta pak mohou být znudění a celou atmosféru to může naopak pokazit. Proto si na jeho délku dejte opravdu pozor. Ve svatebním proslovu by měla být zmíněna minulost, současnost i budoucnost, nebo by alespoň měl vyjadřovat jednu z etap života novomanželů.

Nejlepší volbou je pár milých vzpomínek z dětství, na společně strávené chvíle, zažertování pro odlehčení atmosféry a závěrečné požehnání novomanželům. Pak stačí pozvednout skleničky a připít! Nikdy by se však nemělo zapomenout na to, že přípitek na svatbě má být od srdce, a proto i když zapomenete připravený text, srdce vás povede.

Podívejte se na vzor svatebního proslovu, který jsme pro vás připravili.

Vzor svatebního přípitku

Víme, že může být někdy těžké mluvit před cizími lidmi a to zejména při tak emotivní záležitosti, kterou svatba bezesporu je. Připravili jsme si proto pro vás vzory přípitků, které naleznete v části svatební proslov vzor.

Hlavně pozitivně!

Zásadou, kterou by se měl řídit každý přednášející, tedy i otec, svědek či bratr, je, že přípitek by měl být v každém případě pozitivní. Na celé svatbě panuje veselá atmosféra a nikdo ji přeci nechce zkazit.

Přednášející se tak nemusí bát vyjádřit radost a přání toho nejlepšího.

Společně se svatebčany chce přeci pro novomanžele to nejlepší do jejich nového společného života.

Rozhodně by však neměli být zmiňováni ex-partneři nebo chyby z předchozích vztahů. Při svatebním přípitku se také nekritizuje ani se nevyvolávají rozpaky!

Prohlédnout nabídku sektů na přípitek  

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend