Šperky, které na svatbě nemůžou chybět

Svatební šperky jsou neodmyslitelnou součástí každé svatby. Vždyť svatební prstýnky jsou symbolem celé této velké události a manželského svazku. My si však dnes povíme o špercích pro nevěstu, tedy těch, které ji zdobí pouze během svatebního dne.

První vybíráme šaty, poté až šperky

Zásadní pravidlo říká, že šperky na svatbu vybíráme až ve chvíli, kdy už máme vybrané šaty. Nikdy by to nemělo být naopak. Pomocí šperků se dotáhne celý nevěstin vzhled dokonce, je tedy nelogické první kupovat šperky a poté až šaty.

Pakliže už máte vybrané šaty a víte, v jakém stylu se Vaše svatba ponese, můžete se pustit do výběrů šperků. V tomto bodě si můžeme zmínit druhé nepsané pravidlo. Méně je někdy více. A u šperků to platí dvojnásob, proto pamatujte, že nic se nemá přehánět. Pokud jsou Vaše šaty extravagantní či výrazně zdobené, volte jemné minimalistické šperky. V případě, že jste zvolila opačnou variantu a šaty máte jednoduché, můžete si dovolit šperky na svatbu ve výraznějším stylu.

Svatební šperky

>Svatební prsten, autor: Gnilenkov Aleksey

Bižuterie, stříbro, zlato? Jaký materiál se nejvíce hodí pro šperky na svatbu?

Nejčastěji nevěsty volí kvalitní bižuterii. Vyjde levněji a i přestože je svatba obrovským dnem ve Vašem životě, stále se jedná o šperky, které zřejmě využijete jednou a to právě v tento obrovský den. A přiznejme si, svatba není levnou záležitostí. Proč tedy neušetřit nějakou tu korunu právě zde? Velmi oblíbené jsou romantické perly, respektive jejich napodobeniny, které se hodí na krk a velmi často je nosí nevěsty i jako náušnice.

Dalším klasickým materiálem pro šperky na svatbu je zlato. Dříve se nosilo především to žluté.

V posledních pár letech je však na výsluní bílé zlato anebo kombinace těchto dvou materiálů.

Pokud plánujete zlaté doplňky, snažte se je zkombinovat se svými snubními prstýnky, budete to vypadat mnohem lépe.

Ať už vyberete jakkoliv, dbejte na to, abyste se ve šperku cítila dobře a pohodlně. Nemůže být totiž nic horšího, než škrtící náhrdelník během obřadu a celého dne.

Autor úvodního obrázku – svatební prstýnky: p r o m i s e

Komentáře (0)

Napsat komentář

Čerstvě zasnoubená?

Gratulujeme k velkému životnímu okamžiku! V hlavě se vám už nejspíš rýsuje představa o tom, jak by měl váš den D vypadat.

Rádi bychom vám s plánováním trochu pomohli. Proto jsme pro vás připravili e-book se 20 zaručenými tipy, jak uspořádat svatbu snů.

Send this to a friend